Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZNY INTERNET Izabela Jackowska kl. III a LO

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZNY INTERNET Izabela Jackowska kl. III a LO"— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZNY INTERNET Izabela Jackowska kl. III a LO
Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Radymnie

2 ZAGROŻENIA Osoby niepowołane mogą uzyskać dostęp do danych, które są transportowane przez sieć, Osoby niepowołane mogą posiadać dostęp do mocy obliczeniowej komputerów, Utrata danych przez osoby złośliwe, Podszywanie się pod nadawcę. Sniffing (tzn. podsłuch) Spoofing Cracking Hijacking

3 Techniki powodujące zagrożenie
Błędy użytkownika systemu Błędy administratora Niepoprawne oprogramowanie systemowe Wady w IP (Internet Protocol)

4 Hacker czy cracker???? Haker to osoba, która włamuje się do czyjegoś systemu dla własnej satysfakcji i ukazaniu nam błędów w systemach zabezpieczeń lub oprogramowaniu. Cracker to osoba, która działa z intencją kradzieży i uszkodzeniem naszych systemów.

5 Ochrona danych w Internecie
Rewizja - ochrona przed uszkodzeniami systemu i wykrywanie ataków, Protokoły bezpiecznej transmisji (PCT, SSL, S-HTTP), Ochrona przed włamaniami-kontrolowana wymiana danych, Szyfrowanie.

6 Bezpieczeństwo dziecka w Internecie

7 Bezpieczeństwo dziecka w Internecie
DO 10 LAT: Dokładne sprawdzanie korzystania dziecka z Internetu, Rozmawianie z dzieckiem na temat komputerów, Towarzyszenie dziecku w poznawaniu Internetu, Utworzenie profilu dziecka dla zabezpieczenia przed niewłaściwymi stronami, Filtrowanie Internetu.

8 Bezpieczeństwo dziecka w Internecie
OD 11 DO 14 LAT: Blokowanie napastliwie wyskakujących okienek, Średni poziom zabezpieczeń, Komputer umiejscowiony w ogólnodostępnym miejscu tak, aby kontrolować poczynania dziecka, Utworzenie dzieciom internetowych pseudonimów.

9 Bezpieczeństwo dziecka w Internecie
OK LAT: Komputer nie powinien znajdować się w pokojach młodzieży, Kontrolowanie rozmów internetowych (Gadu-Gadu, Skype, Tlen, Mirinda) dzieci, Kategoryczne zabronienie spotkań dziecka z osobą poznaną w wirtualnym świecie, Rozmowa o hazardzie internetowym.

10 INTERNETOWI PEDOFILE DZIAŁANIA PEDOFILI: Uprzejmi,
Poświęcają dużą uwagę dzieciom, Solidaryzują się z problemami dzieci, Poświęcają dzieciom dużo czasu, Są na bieżąco z zainteresowaniami młodych, Szybko reagują, jeśli zaczyna się w rozmowie tematyka erotyczna.

11 DRĘCZYCIELE=GRIEFERZY
DZIAŁANIE GREIFERÓW: Wyśmiewanie innych, Używanie wulgaryzmów, Złośliwe zachowanie, Nękanie innych, Oszukiwanie. UNIKAJ PROWOKACYJNYCH IMION I NIE STOSUJ METOD DRĘCZYCIELI, ABY ICH ZWALCZYĆ!!!!!!!!!

12 KONIEC


Pobierz ppt "BEZPIECZNY INTERNET Izabela Jackowska kl. III a LO"

Podobne prezentacje


Reklamy Google