Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA W WITONI 99-335 Witonia ul. Szkolna 4 Dyrektor Szkoły: mgr Teresa Barańska Zastępca Dyrektora: mgr Jolanta Łuczak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA W WITONI 99-335 Witonia ul. Szkolna 4 Dyrektor Szkoły: mgr Teresa Barańska Zastępca Dyrektora: mgr Jolanta Łuczak."— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA W WITONI 99-335 Witonia ul. Szkolna 4 spwitonia@poczta.onet.pl Dyrektor Szkoły: mgr Teresa Barańska Zastępca Dyrektora: mgr Jolanta Łuczak www.spwitonia2005.republika.pl

2 Wychowawcy: mgr Jolanta Tomczak mgr Grzegorz Rabczyński

3 W budynku Szkoły Podstawowej w Witoni funkcjonują dwie klasy oddziału przedszkolnego. W budynku Szkoły Podstawowej w Witoni funkcjonują dwie klasy oddziału przedszkolnego. Do kl. O obecnie uczęszcza 35 dzieci nie tylko Do kl. O obecnie uczęszcza 35 dzieci nie tylko z Witoni, ale również z gminy Witonia. Wszystkie mają zapewniony dowóz autobusami szkolnymi do placówki. Praca w tych grupach odbywa się na dwie zmiany Praca w tych grupach odbywa się na dwie zmiany w godzinach 7.30-14.30. Dzieci mają możliwość korzystania z dwóch posiłków dziennych: Dzieci mają możliwość korzystania z dwóch posiłków dziennych: - śniadania - śniadania - obiadu - obiadu Odpłatność za obiad : 2,50 zł Odpłatność za obiad : 2,50 zł

4 Praca wychowawczo-dydaktyczna Praca wychowawczo-dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest przez dwóch nauczycieli na podstawie: ABC - program wychowania przedszkolnego XXI wieku", Zieloną dróżką - program autorski J. Tomczak i program gimnastyki korekcyjnej - J. Tomczak. ABC - program wychowania przedszkolnego XXI wieku", Zieloną dróżką - program autorski J. Tomczak i program gimnastyki korekcyjnej - J. Tomczak. W przygotowaniu jest projekt profilaktyczny Bezpieczny przedszkolak. W przygotowaniu jest projekt profilaktyczny Bezpieczny przedszkolak. Oprócz zajęć objętych Oprócz zajęć objętych programem nauczania programem nauczania i religii prowadzony i religii prowadzony jest także język angielski. jest także język angielski.

5 Kadra systematycznie doskonali się Kadra systematycznie doskonali się i podnosi swoje kwalifikacje poprzez studia podyplomowe, kursy i warsztaty metodyczne. Wychowawcy stosują aktywizujące, Wychowawcy stosują aktywizujące, czynnościowe i problemowe metody pracy z dzieckiem. Specjalną troską otaczają dzieci Specjalną troską otaczają dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także stymulują dzieci wykazujące szczególne uzdolnienia.

6 W pobliżu budynku szkoły znajduje się plac zabaw wyposażony w sprzęt sprawnościowy: zjeżdżalnia, huśtawki, piaskownica i dużo terenu zielonego.

7 W 2005 roku odnowione zostały sale lekcyjne. W 2005 roku odnowione zostały sale lekcyjne. Zorganizowane zostały kąciki zabaw, kącik rekreacyjny, zakupiono stoły i krzesełka dostosowane i zróżnicowane wysokością do wzrostu dzieci. Zorganizowane zostały kąciki zabaw, kącik rekreacyjny, zakupiono stoły i krzesełka dostosowane i zróżnicowane wysokością do wzrostu dzieci.

8 W oddziałach przedszkolnych przygotowuje się W oddziałach przedszkolnych przygotowuje się we współpracy z rodzicami uroczystości i imprezy o charakterze rekreacyjno - edukacyjnym: o charakterze rekreacyjno - edukacyjnym: - Powitanie Pani Jesieni - Dzień Chłopaka - Akcja Sprzątanie Świata - Dzień Edukacji Narodowej - Mikołajki- Wigilia - Dzień Babci i Dziadka - Bal karnawałowy - Powitanie Wiosny - Dzień Ziemi - Dzień Mamy i Taty- festyn rodzinny - Dzień Dziecka - Zako ń czenie roku szkolnego

9 Edukacja ekologiczna ma na celu kształtowanie pozytywnych postaw przyszłych dorosłych mieszkańców Ziemi, potrafiącymi dbać o bliższe i dalsze środowisko.

10 W placówce panuje rodzinna atmosfera, dzięki której dzieci czują się bezpieczne i dowartościowane. W placówce panuje rodzinna atmosfera, dzięki której dzieci czują się bezpieczne i dowartościowane. Ponadto dla dzieci rozpoczynających edukacje przedszkolną w maju i czerwcu, podczas zapisów dzieci do oddziału przedszkolnego, realizujemy program Dni otwartych podczas których organizujemy: Ponadto dla dzieci rozpoczynających edukacje przedszkolną w maju i czerwcu, podczas zapisów dzieci do oddziału przedszkolnego, realizujemy program Dni otwartych podczas których organizujemy: - zabawy integracyjne w sali i na powietrzu; - prelekcje dla rodziców pt. Jak przygotować dziecko do zerówki - prelekcje dla rodziców pt. Jak przygotować dziecko do zerówki

11 Przedszkolaki, przebywając w jednym budynku z dziećmi starszymi, mogą czuć się bezpiecznie oraz od najwcześniejszych lat uczyć się odpowiednich relacji i komunikacji międzyludzkich.

12

13

14

15

16

17

18

19

20 KONIEC COPYRIGHT BY CAUCHY 2008


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA W WITONI 99-335 Witonia ul. Szkolna 4 Dyrektor Szkoły: mgr Teresa Barańska Zastępca Dyrektora: mgr Jolanta Łuczak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google