Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pharmanex® BioPhotonic Scanner.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pharmanex® BioPhotonic Scanner."— Zapis prezentacji:

1 Pharmanex® BioPhotonic Scanner

2 Co to jest BioPhotonic Scanner?
Przełomowe narzędzie służące do nieinwazyjnego pomiaru poziomu karotenoidów w skórze (SCS). Badania wskazują na istnienie pozytywnej korelacji pomiędzy SCS i zdrowym trybem życia. Znając swój wynik SCS, można podjąć decyzję o korzystnych zmianach trybu życia, tj. zwiększyć ilość spożywanych warzyw i owoców, kontrolować wagę, ograniczyć palenie oraz przyjmować suplementy diety takie jak LifePak®, LifePak® Essentials Super A i g3, a następnie regularnie sprawdzać efekty. Skaner jest wspaniałym urządzeniem motywującym ludzi do prowadzenia zdrowego trybu życia i wzbogacenia diety w antyoksydanty.

3 Wolne rodniki Każdego dnia nasz organizm narażony jest na szkodliwą działalność wolnych rodników – niestałych cząsteczek, które „ograbiają” inne cząsteczki z elektronów tlenu. Wolne rodniki powstają w procesie naturalnych reakcji chemicznych zachodzących w każdej komórce ciała. Jednak stres i tempo współczesnego trybu życia często sprawiają, że nasz organizm napotyka coraz większe trudności, by bronić się przed ich szkodliwym działaniem. Zanieczyszczenia środowiskowe, niezrównoważona dieta, konserwanty dodawane do żywności oraz stres stwarzają sprzyjające warunki dla uszkodzeń na tle oksydacyjnym, które prowadzą do przedwczesnego starzenia się skóry. Ochrona przed wolnymi rodnikami to konieczny warunek do utrzymania dobrego stanu zdrowia.

4 Wrogie wolne rodniki Uszkodzenia spowodowane działaniem wolnych rodników można doskonale zilustrować na przykładzie jabłka pozostawionego zbyt długo bez przykrycia. To w wyniku szkodliwego wpływu wolnych rodników pozbawiony osłony owoc brązowieje, a z czasem całkowicie gnije. W przypadku skropienia jabłka sokiem z cytryny (bogatego w witaminę C o silnych właściwościach przeciwutleniających) proces brązowienia przebiega o wiele wolniej, ponieważ owoc jest chroniony przed uszkodzeniami na tle oksydacyjnym. Wolne rodniki w podobny sposób oddziałują na ludzkie komórki i tkanki. Równie analogiczną ochronę zapewniają im substancje o właściwościach przeciwutleniających.

5 Natura zna odpowiedź na wszystko
Duże ilości antyoksydantów występują w owocach i warzywach, które często zawdzięczają swój czerwony, fioletowy, żółty lub pomarańczowy kolor obecności przeciwutleniaczy. Zdrowa dieta jest warunkiem stałego dopływu antyoksydantów do naszego organizmu. Nie zawsze jednak łatwo jest utrzymać odpowiedni poziom spożycia warzyw i owoców. Wyniki badań sugerują, że dodatkowe źródła przeciwutleniaczy pomagają wzmocnić ochronę organizmu przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników.

6 Co to są karotenoidy? Karotenoidy to silne antyoksydanty odpowiedzialne za czerwony, żółty i pomarańczowy kolor warzyw i owoców. W organizmie człowieka stanowią nieocenione wsparcie dla innych przeciwutleniaczy, które właśnie ze współpracy z karotenoidami czerpią swoja siłę i potencjał antyoksydacyjny, skuteczniej chroniąc komórki przed procesami utleniania. Badania wykazują, że poziom karotenoidów w skórze mierzony przy pomocy Pharmanex® Biophotonic Scanner odzwierciedla ogólny system ochrony antyoksydacyjnej organizmu.

7 Spektroskopia ramanowska
Technologia Pharmanex® Biophotonic Scanner opiera się na optycznej metodzie Resonance Raman Spectroscopy (rezonansowej spektroskopii Ramana) od wielu lat stosowanej w laboratoriach, a od niedawna wykorzystywanej do przeprowadzania pomiarów w żywych tkankach. Sir C. V. Raman dostał w 1930 roku nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za odkrycie zjawiska tzw. rozpraszania ramanowskiego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie nobelprize.org. Należy wpisać słowo: „Raman”

8 Kiedy wiązka niebieskiego światła (o dokładnej długości 473 nm) styka się z karotenoidami, następuje „przesunięcie” do widma zielonego (510 nm), spowodowane właściwościami molekularnymi karotenoidów. To zjawisko znane jest jako „przesunięcie Ramana". Długość molekuły i jej naprzemiennie rozmieszczone wiązania pojedyncze i podwójne powodują, że karotenoidy zmieniają częstotliwość z wiązki niebieskiej na zieloną. Niższa częstotliwość Wyższa częstotliwość UV IR 400 500 600 700 Długość fali (nm) Przykład: molekuła beta-karotenu

9 Człowiek jest tym, co zje lub raczej tym, co wchłonie
Antyoksydanty pozyskiwane z diety dostarczane są do tkanek i komórek. Większe spożycie bogatych w antyoksydanty owoców i warzyw podnosi ich stężenie w organizmie. Beta-karoten* Likopen* Pharmanex ® BioPhotonic Scanner dokonuje pomiaru poziomu karotenoidów w tkance dłoni, który odzwierciedla ogólny potencjał antyoksydacyjny organizmu. Luteina* *W przyrodzie występuje ponad 500 rodzajów karotenoidów. Wymienione składniki to tylko niektóre z nich pozyskiwane z pożywienia. .

10 Odbite światło zostaje zebrane przez BioPhotonic Scanner, dane zostają przesłane do komputera i przetworzone na numeryczny wskaźnik poziomu karotenoidów (SCS), który jest przedstawiony na kolorowej skali od czerwonego (niski) do niebieskiego (wysoki).

11 Co oznaczają wyniki skanowania?
Na wynik pomiaru mogą wpływać nawyki żywieniowe, tryb życia, suplementacja i uwarunkowania genetyczne. Poniższa tabela prezentuje ogólne parametry* decydujące o wartości SCS. • Niskie spożycie warzyw i owoców • Umiarkowane spożycie warzyw i owoców • Wysokie spożycie warzyw i owoców Nawyki żywieniowe Suplementy diety • Niestosowanie lub nieregularne stosowanie • Regularne stosowanie • Optymalne stosowanie • Wysoki BMI (≥28) • Wysoki poziom stresu • Silne oddziaływanie promieniowania i zanieczyszczeń środowiskowych • Palenie (także bierne) • Średni BMI (24-27) • Umiarkowany poziom stresu • Umiarkowane oddziaływanie promieniowania słonecznego i zanieczyszczeń środowiskowych • Optymalny BMI (19-23) • Niski poziom stresu • Niskie oddziaływanie promieniowania słonecznego i zanieczyszczeń środowiskowych Tryb życia *W oparciu o wyniki 5 milionów skanowań.

12 Co oznaczają wyniki skanowania?
Badania wskazują na istnienie pozytywnej korelacji między SCS i zdrowym trybem życia. Wysokie spożycie warzyw i owoców Zdrowy tryb życia – aktywność fizyczna i odpowiednia waga ciała Im zdrowsza dieta i aktywniejszy tryb życia, tym większe prawdopodobieństwo, że wynik pomiaru będzie wysoki. *Wyniki skanowania nie wykrywają lub diagnozują jakichkolwiek istniejących chorób i schorzeń i nie mogą ustalić prawdopodobieństwa ich wystąpienia w przyszłości.

13 Co oznaczają wyniki skanowania?
Możemy także mówić o korelacji odwrotnej. Niezdrowy tryb życia przyczynia się do zwiększonej aktywności wolnych rodników. Na niższy wynik skanowania może mieć wpływ: Palenie (także bierne) Źle zbilansowana dieta Wysoki wskaźnik masy ciała *Wyniki skanowania nie wykrywają lub diagnozują jakichkolwiek istniejących chorób i schorzeń i nie mogą ustalić prawdopodobieństwa ich wystąpienia w przyszłości.

14 Czynniki wpływające na wynik
Dieta. Osoby spożywające dużo warzyw i owoców bogatych w karotenoidy zwykle uzyskują wyższy wynik. Suplementy żywieniowe. Osoby przyjmujące suplementy bogate w substancje antyoksydacyjne zwykle uzyskują wyższy wynik. Waga ciała. Osoby z nadwagą lub o wysokim poziomie tłuszczu w odniesieniu do swojego wzrostu i płci zwykle uzyskują niższy wynik. Tryb życia. Oddziaływanie silniejszych napięć oksydacyjnych zwykle przekłada się na niższy wynik. Palenie tytoniu, stres, promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia środowiskowe i substancje toksyczne są głównym źródłem wolnych rodników. Genotyp. Indywidualna, genetyczna zdolność do przyjmowania karotenoidów wpływa na wynik pomiaru.

15 Jak można poprawić swój wynik?
Spożywać warzywa i owoce przynajmniej 5-10 razy dziennie Spożywać warzywa i owoce o intensywnym zabarwieniu oraz przynajmniej 5 g zdrowego tłuszczu w każdym posiłku w celu odpowiedniego przyswojenia składników odżywczych rozpuszczalnych w tłuszczu Przyjmować dobrze zbilansowane suplementy diety (LifePak® lub LifePak® Essentials Super A) Codziennie pić g3 – sok z „superowocu” Rzucić palenie, unikać zadymionych miejsc, zanieczyszczeń i innych toksyn Pozbyć się zbędnych kilogramów Ograniczyć ekspozycję na słońce, korzystając z filtrów słonecznych Wyniki skanowania odzwierciedlają efekty diety i trybu życia stosowanych przez całe życie i nie zmieniają się z dnia na dzień. Zaleca się częste skanowanie – poddawanie się pomiarowi co 6-8 tygodni najwyraźniej obrazuje zachodzące w organizmie pozytywne zmiany.

16 Wskaźnik poziomu karotenoidów
pozytywne zmiany Nie należy koncentrować się wyłącznie na swoim wyniku skanowania. Znacznie ważniejsze jest wprowadzenie korzystnych nawyków w swoim trybie życia i obserwowanie ich wpływu na stan zdrowia organizmu i samopoczucia. Dopiero wówczas warto skontrolować wynik pomiaru i przekonać się o skuteczności podjętych działań: Przykład pozytywnych zmian: Jan Nowak Legenda Swój wynik SCS można monitorować na pharmanexusa.com Kliknąć na <Scanner>; Przejść do <I’ve got my Number>; Kliknąć na <Login to view score>

17 Wpływ tytoniu na wynik skanowania
Dane badań są do wzglądu? Wynik skanowania osób nie palących jest zwykle o około punktów wyższy niż palaczy. Na podstawie bazy danych Pharmanex® BioPhotonic Scanner zawierającej wyniki pomiarów około 5 milionów osób. Maj 2008 r.

18 Wpływ suplementacji LifePak®
Mogą Państwo uzyskać kopie wyników cytowanych badań Osoby przyjmujące LifePak® dwa razy dziennie uzyskują średnio o punktów wyższy wynik skanowania niż osoby nie przyjmujące suplementu i o wyższy niż osoby przyjmujące LifePak® raz dziennie. Na podstawie bazy danych Pharmanex® BioPhotonic Scanner zawierającej wyniki pomiarów około 5 milionów osób. Maj 2008 r.

19 Wpływ spożycia warzyw i owoców
n = 191,970 n = 2,198,277 n = 572,074 n = 2,276,345 Podobnie jak w przypadku LifePak® korzyści spożywania warzyw i owoców nie są widoczne natychmiast. Większe proporcje tych produktów w codziennej diecie z czasem skutkują wyższą wartością SCS. Osoby spożywające tylko dwie porcje dziennie uzyskują o około punktów niższy wskaźnik SCS niż te spożywające 6 i więcej porcji dziennie. Na podstawie bazy danych Pharmanex® BioPhotonic Scanner zawierającej wyniki pomiarów około 5 milionów osób. Maj 2008 r.

20 Wpływ przyjmowania Marine Omega
SCS osób przyjmujących Marine Omega trzy lub więcej razy dziennie jest średnio o punktów wyższy niż osób nie zażywających tego suplementu. Na podstawie bazy danych Pharmanex® BioPhotonic Scanner zawierającej wyniki pomiarów około 5 milionów osób. Maj 2008 r.

21 Wpływ przyjmowania g3 n = 7,503 n = 21,195 n = 20,207 n = 760,358 Baza danych Skanera wykazuje wprost proporcjonalną zależność pomiędzy ilością spożywanego soku z „superowocu” g3 a wynikiem SCS. Na podstawie bazy danych Pharmanex® BioPhotonic Scanner zawierającej wyniki pomiarów około 5 milionów osób. Maj 2008 r.

22 „Mamy nadzieję, że technologia Skanera stanie się kluczem
do zrozumienia roli antyoksydantów dla zdrowia człowieka. Możliwość obserwowania aktywności przeciwutleniaczy daje Dystrybutorom namacalny dowód skuteczności produktów Pharmanex®.” dr Joseph Chang Główny Dyrektor Prac Naukowych i Wicedyrektor Wykonawczy, Nu Skin Enterprises


Pobierz ppt "Pharmanex® BioPhotonic Scanner."

Podobne prezentacje


Reklamy Google