Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Francja to państwo o bardzo bogatej i urozmaiconej kulturze. Zanim jednak przejdę do tematu, podam podstawowe informacje dotyczące tego kraju. Obszar.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Francja to państwo o bardzo bogatej i urozmaiconej kulturze. Zanim jednak przejdę do tematu, podam podstawowe informacje dotyczące tego kraju. Obszar."— Zapis prezentacji:

1

2 Francja to państwo o bardzo bogatej i urozmaiconej kulturze. Zanim jednak przejdę do tematu, podam podstawowe informacje dotyczące tego kraju. Obszar Francji wynosi 547 026 km2. Na wschodzie graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, na zachodzie i północnym zachodzie granice wyznaczają Kanał La Manche i wybrzeża Oceanu Atlantyckiego.

3 Kultura Malarstwo i architektura wpisują się w kulturę Francji, tworząc jej niepowtarzalny klimat. Do dziś wzbudzają zachwyt i fascynację. Poruszają swym bogactwem. Malarze, którzy wpisali się w kulturę Francji, przez lata wyznaczając kierunek w rozwoju sztuk wizualnych to: - Paul Gauguin - Ambroise Dubois - Claude Monet - Paul Cezanne - Jean-Baptiste Oudry - Jean Antoine Watteau.

4 Tuż za malarstwem i architekturą w kulturze Francji wpisują się muzyka, literatura i moda. W muzyce wielcy kompozytorzy: - Claude Debussy - Hector Berlioz - Georges Bizet -jacques Offenbach. Są tu uznani klasycy, każdy w swoim gatunku.

5 W literaturze wiele znanych nazwisk, wielcy pisarze: - Gustaw Flaubert - Honore de Balzac - Aleksander Dumas - Maurice Druon - Gaston Leroux - Victor Hugo oraz wielu innych.

6 Moda jest nieodłącznym elementem kultury francuskiej. Można tu wymienić wiele nazwisk dyktatorów mody kreujących nowe trendy w tej dziedzinie sztuki: - Jean Paul Gaultier - Coco Chanel - Pierre Cardin - Saint Laurent.

7 Prezydentem Francji jest Nicolas Sarkozy

8 premierem Francji jest François Fillon

9

10

11

12

13

14

15

16


Pobierz ppt "Francja to państwo o bardzo bogatej i urozmaiconej kulturze. Zanim jednak przejdę do tematu, podam podstawowe informacje dotyczące tego kraju. Obszar."

Podobne prezentacje


Reklamy Google