Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pojedziemy nad........ JEZIORO MORZE czy w GÓRY Kąpać się należy tylko w miejscach specjalnie zorganizowanych i oznakowanych; są to baseny lub kąpieliska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pojedziemy nad........ JEZIORO MORZE czy w GÓRY Kąpać się należy tylko w miejscach specjalnie zorganizowanych i oznakowanych; są to baseny lub kąpieliska."— Zapis prezentacji:

1

2 Pojedziemy nad........ JEZIORO MORZE czy w GÓRY

3 Kąpać się należy tylko w miejscach specjalnie zorganizowanych i oznakowanych; są to baseny lub kąpieliska strzeżone przez ratowników. Tam trzeba bezwzględnie przestrzegać regulaminu i poleceń ratowników.

4 Pływajcie wzdłuż brzegu, tak by widział was ratownik.

5 Jeśli nie znacie kąpieliska, nigdy nie skaczcie 'na główkę'. Przez jeden nieszczęśliwy skok można uszkodzić sobie kręgosłup, co skończyć się może trwałym kalectwem.

6 Bawcie się nad wodą należy tak, aby nie zakłócać wypoczynku i kąpieli innych osób. Pamiętajcie, aby nie krzyczeć, nie popychać się i nie zaśmiecać terenu!

7 Nie pływajcie w miejscach gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania wody lub zimne prądy.

8 Zachowujcie ostrożność podczas korzystania ze sprzętów wodnych. Nigdy nie zdejmujcie kapoków!

9 Gdy jesteście rozgrzani od słońca, nie wskakujcie nagle do wody. Zetknięcie gorącego ciała z wodą może spowodować tzw. 'szok termiczny', który może się skończyć nawet zawałem serca.

10 Uważajcie!!! Woda, nawet ta pozornie bezpieczna i spokojna, jest groźnym i niebezpiecznym żywiołem!

11 Uważajcie na słońce!!! – nie opalajcie się w godzinach południowych, słońce jest wtedy najintensywniejsze i najgroźniejsze.

12 Pamiętajcie, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak i nadmuchiwane koło. Nie wypływajcie nimi za daleko.

13 Zachowajcie umiar w przebywaniu na słońcu. Nieosłoniętą skórę bezwzględnie zabezpieczajcie mleczkiem do opalania z filtrami ochronnymi UVA i UB.

14 Noście nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne.

15 Unikajcie wysiłku w pełnym słońcu.

16 Nie przeceniajcie swoich możliwości podczas pływania – np. nie popisujcie się przed kolegami.

17 W górach poruszajcie się tylko po wyznaczonych szlakach.

18 Idąc na wędrówkę w góry, zabierajcie ze sobą ciepłe okrycie, na wypadek zmiany pogody.

19

20 BEZPIECZNE WAKACJE...

21


Pobierz ppt "Pojedziemy nad........ JEZIORO MORZE czy w GÓRY Kąpać się należy tylko w miejscach specjalnie zorganizowanych i oznakowanych; są to baseny lub kąpieliska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google