Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, zadbajmy o to, by powrócić bezpiecznie i zdrowo z wakacji, urlopów, przywożąc do domu jedynie dobrą kondycję, wspaniały.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, zadbajmy o to, by powrócić bezpiecznie i zdrowo z wakacji, urlopów, przywożąc do domu jedynie dobrą kondycję, wspaniały."— Zapis prezentacji:

1 Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, zadbajmy o to, by powrócić bezpiecznie i zdrowo z wakacji, urlopów, przywożąc do domu jedynie dobrą kondycję, wspaniały humor i piękną opaleniznę.

2 W górach Dostosuj obuwie i ubiór do panujących warunków atmosferycznych zakładając, że pogoda może w każdej chwili się zmienić. Wychodząc ze schroniska na szlak, poinformuj o tym jego pracowników podając planowaną trasę przemarszu i przybliżoną godzinę powrotu. Zgłoś swój powrót. Przed wyprawą zapoznaj się z mapą terenu dobierając długość i trudność szlaku turystycznego do możliwości najsłabszych uczestników wycieczki.

3 W górach Jeśli masz ze sobą telefon komórkowy zapisz w nim numery najbliższych placówek GOPR. Nie wspinaj się po skałach bez asekuracji i odpowiedniego przygotowania, a także sprzętu. Lepiej skorzystać z pomocy instruktora i w zaproponowanym przez niego terenie. Zawsze zabierz ze sobą podstawowy sprzęt pierwszej pomocy, zwłaszcza do opatrywania ran i usztywniania złamanych czy zwichniętych kończyn, a także latarkę i gwizdek do sygnalizacji miejsca pobytu.

4 Nad wodą Pływaj tylko w miejscach wyznaczonych pod opieką osoby dorosłej. Nigdy nie skacz na główkę do nieznanej wody, gdyż może się to skończyć trwałym kalectwem. Nie wchodź do wody od razu po jedzeniu.

5 Nad wodą Przed korzystaniem ze sprzętu wodnego załóż kapok. Nie wygłupiaj się w wodzie, gdyż może się to skończyć utonięciem. Nie wypływaj daleko od brzegu na materacach, kołach dmuchanych i innych takich zabawkach.

6 W lesie Nie rozpalaj ogniska w lesie. Nie zostawiaj po sobie śmieci i butelek. Nie niszcz przyrody, nie hałasuj.

7 Na podwórku Zawsze informuj swoich rodziców lub opiekunów o tym, gdzie i z kim będziesz przebywać. Do zabawy wybieraj jedynie bezpieczne miejsca oddalone od jezdni, placów budowy, mostów i torów kolejowych. Zastanów się czy pomysły twoich kolegów są mądre i bezpieczne.

8 Na podwórku Wychodząc z domu dobrze ukryj klucz, nie pokazuj go obcym. Nie baw się zapałkami i urządzeniami elektrycznymi. Uważaj na bezpańskie psy. Nie korzystaj z propozycji spaceru lub jazdy samochodem z osobą nieznajomą.

9 Słońce Noś nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne. Unikaj wysiłku w pełnym słońcu. Chroń się w cieniu w godzinach największego działania słońca tj. pomiędzy godz Jeżeli musisz przebywać na słońcu, stosuj filtry ochronne.

10 Na wycieczkach Postępuj według zaleceń opiekuna. Gdy czujesz się źle od razu zgłoś to opiekunowi. Nigdy nie oddalaj się od grupy.

11 Na wsi Nie baw się w miejscach pracy rolników Nie dotykaj maszyn rolniczych

12 Na drodze Zawsze korzystaj z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku, z pobocza. Po poboczu lub jezdni zawsze idź lewą stroną drogi. Idąc jezdnią, idź jeden za drugim. Bądź bardzo ostrożnym, gdy przechodzisz przez jezdnię i zawsze rozglądaj się po kilka razy zanim przejdziesz na drugą stronę. Zawsze staraj się przejść po,,zebrze, a gdy jej nie ma zachowaj podwójną ostrożność.

13 Udzielanie Pomocy Gdy jesteś świadkiem tonięcia zawiadom odpowiednie służby (WOPR, Straż Pożarną, Pogotowie). Nie podpływaj do tonącego bez asekuracji. Tonący może być w szoku i stanowić zagrożenie dla twojego bezpieczeństwa. Podaj mu jakiś przedmiot (gumową piłkę, materac, koło, kij, w ostateczności nawet ubranie). TELEFONY ALARMOWE: Pogotowie ratunkowe 999, 112 Straż Pożarna 998, 112 Policja 997, 112 WOPR

14 Dziękuję za uwagę. Krzysztof Widenka


Pobierz ppt "Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, zadbajmy o to, by powrócić bezpiecznie i zdrowo z wakacji, urlopów, przywożąc do domu jedynie dobrą kondycję, wspaniały."

Podobne prezentacje


Reklamy Google