Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne Wakacje Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, zadbajmy o to, by powrócić bezpiecznie i zdrowo z wakacji, urlopów, przywożąc do.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne Wakacje Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, zadbajmy o to, by powrócić bezpiecznie i zdrowo z wakacji, urlopów, przywożąc do."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne Wakacje Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, zadbajmy o to, by powrócić bezpiecznie i zdrowo z wakacji, urlopów, przywożąc do domu jedynie dobrą kondycję, wspaniały humor i piękną opaleniznę.

2 W górach Przed wyprawą zapoznaj się z mapą terenu dobierając długość i trudność szlaku turystycznego do możliwości najsłabszych uczestników wycieczki. Wychodząc ze schroniska na szlak, poinformuj o tym jego pracowników podając planowaną trasę przemarszu i przybliżoną godzinę powrotu. Zgłoś swój powrót. Dostosuj obuwie i ubiór do panujących warunków atmosferycznych zakładając, że pogoda może w każdej chwili się zmienić. 

3 W górach Zawsze zabierz ze sobą podstawowy sprzęt pierwszej pomocy, zwłaszcza do opatrywania ran i usztywniania złamanych czy zwichniętych kończyn, a także latarkę i gwizdek do sygnalizacji miejsca pobytu. Nie wspinaj się po skałach bez asekuracji i odpowiedniego przygotowania, a także sprzętu. Lepiej skorzystać z pomocy instruktora i w zaproponowanym przez niego terenie.  Jeśli masz ze sobą telefon komórkowy zapisz w nim numery najbliższych placówek GOPR.

4 Nad wodą Nigdy nie skacz „na główkę” do nieznanej wody, gdyż
może się to skończyć trwałym kalectwem. Pływaj tylko w miejscach wyznaczonych pod opieką osoby dorosłej. Nie wchodź do wody od razu po jedzeniu.

5 Nad wodą Nie wypływaj daleko od brzegu na materacach, kołach
dmuchanych i innych takich zabawkach. Przed korzystaniem ze sprzętu wodnego załóż kapok. Nie wygłupiaj się w wodzie, gdyż może się to skończyć utonięciem.

6 W lesie Nie niszcz przyrody, nie hałasuj. Nie zostawiaj po sobie
śmieci i butelek. Nie rozpalaj ogniska w lesie.

7 Na podwórku Zawsze informuj swoich rodziców
lub opiekunów o tym, gdzie i z kim będziesz przebywać. Zastanów się czy pomysły twoich kolegów są mądre i bezpieczne. Do zabawy wybieraj jedynie bezpieczne miejsca oddalone od jezdni, placów budowy, mostów i torów kolejowych.

8 Na podwórku Wychodząc z domu dobrze ukryj klucz, nie pokazuj go obcym.
Nie baw się zapałkami i urządzeniami elektrycznymi. Nie korzystaj z propozycji spaceru lub jazdy samochodem z osobą nieznajomą. Uważaj na bezpańskie psy.

9 Słońce Chroń się w cieniu w godzinach
największego działania słońca tj. pomiędzy godz Noś nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne. Jeżeli musisz przebywać na słońcu, stosuj filtry ochronne. Unikaj wysiłku w pełnym słońcu.

10 Na wycieczkach Gdy czujesz się źle od razu zgłoś to opiekunowi.
Postępuj według zaleceń opiekuna. Nigdy nie oddalaj się od grupy.

11 Na wsi Nie baw się w miejscach pracy rolników
Nie dotykaj maszyn rolniczych

12 Na drodze Zawsze korzystaj z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku, z pobocza. Po poboczu lub jezdni zawsze idź lewą stroną drogi. Idąc jezdnią, idź jeden za drugim. Bądź bardzo ostrożnym, gdy przechodzisz przez jezdnię i zawsze rozglądaj się po kilka razy zanim przejdziesz na drugą stronę. Zawsze staraj się przejść po ,,zebrze”, a gdy jej nie ma zachowaj podwójną ostrożność.

13 Udzielanie Pomocy TELEFONY ALARMOWE:
Gdy jesteś świadkiem tonięcia zawiadom odpowiednie służby (WOPR, Straż Pożarną, Pogotowie). Nie podpływaj do tonącego bez asekuracji. Tonący może być w szoku i stanowić zagrożenie dla twojego bezpieczeństwa. Podaj mu jakiś przedmiot (gumową piłkę, materac, koło, kij, w ostateczności nawet ubranie). TELEFONY ALARMOWE: Pogotowie ratunkowe 999, 112 Straż Pożarna 998, 112 Policja 997, 112 WOPR  100

14 Dziękuję za uwagę. Krzysztof Widenka


Pobierz ppt "Bezpieczne Wakacje Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, zadbajmy o to, by powrócić bezpiecznie i zdrowo z wakacji, urlopów, przywożąc do."

Podobne prezentacje


Reklamy Google