Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne wakacje ZS Bolechowo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne wakacje ZS Bolechowo."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne wakacje ZS Bolechowo

2

3 Wakacje a alkohol Pamiętaj! Nie trzeba alkoholu by się dobrze bawić
Alkohol jest wrogiem wędrówki górskiej i morskiej kąpieli

4

5 Ucieczka z domu Ucieczka z domu to tylko pozorne przejęcie kontroli.
Wiem, że czasami jest trudno gdy rodzice nie akceptują Twoich planów, Twojej sympatii lub boisz się ich reakcji na oceny. Jeśli myślisz o ucieczce porozmawiaj z osobą, której ufasz. Możesz również skorzystać z telefonu fundacji Itaka (tel )

6

7 Wyjazdy zagraniczne Jeśli chcesz wyjechać na wakacje zagraniczne, wiedz, że nie każda taka wycieczka się udaje. Warto sprawdzić, czy biuro podróży z którego korzystasz, figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym czy Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystyki. Przydatne mogą być też opinie znajomych, z forów internetowych czy informacje prasowe. Poznawaj i szanuj kulturę odwiedzanego narodu, starając się nie łamać zasad gospodarzy.

8

9 Telefony alarmowe Policja: 997 Pogotowie Ratunkowe: 999
Ratownictwo górskie i morskie: 985 Numer ratunkowy nad wodą: Numer ratunkowy w górach:

10 Gdy dzwonisz Pamiętaj by poinformować przez telefon o miejscu zdarzeniu, ilości poszkodowanych i ich obrażeniach. Warto uważnie słuchać ratownika (może podać wskazówki jak postępować przed przyjazdem ratowników) . Czekaj aż osoba ratownika odłoży słuchawkę.

11

12 Praca w miesiącach letnich
Niektórzy z Was w czasie lata będą pracować. Każdy stosunek pracy powinien zostać spisany. Jeśli umowa ma charakter ustny poproś pracodawcę o spisanie warunków pracy. Oferty pracy, które obiecują łatwy i duży zarobek, są obarczone dużym ryzykiem. Skorzystaj z Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia ( szczególnie wtedy gdy masz wątpliwości co do potencjalnego pracodawcy. Staraj się również regenerować Twoje siły i dbaj o odpoczynek.

13

14 Wakacyjny odlot Chcesz przeżyć coś niesamowitego w czasie przerwy w nauce? Pewna dawka spontaniczności dobrze robi każdemu człowiekowi. Spontaniczność nie oznacza jednak ryzykowania własnym zdrowiem i życiem. Tatuaż może być letnią ozdobą, ale lepiej by pochodziła ona z salonu. Niemniej nie zachęcam, szczególnie osobom ze słabszym zdrowiem!

15

16 Wakacyjna miłość Miłość nie oznacza jedynie uczuć i nie jest przygodą.
Związek musi budować się w nie tylko w otoczeniu romantycznej scenerii, ale też w codzienności. Relacje seksualne (nawet jednorazowe) mogą mieć konsekwencje moralne, społeczne, psychologiczne. Pomyśl jakie!

17 Zakończenie Wszystkim uczniom ZS Bolechowo życzę udanego i wartościowego odpoczynku w czasie wakacji. Marcin Waligórski, psycholog szkolny


Pobierz ppt "Bezpieczne wakacje ZS Bolechowo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google