Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka szkolna Gimnazjum nr 12 w Tychach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka szkolna Gimnazjum nr 12 w Tychach"— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka szkolna Gimnazjum nr 12 w Tychach

2 Struktura Biblioteki Wypożyczalnia Dział książki udostępnianej czytelnikowi do domu. Czytelnia Tutaj czytelnik może skorzystać z księgozbioru podręcznego, jednak książek tych nie zabieramy do domu. IMC (Centrum Multimedialne) Jest rodzajem czytelni multimedialnej, ale nie tylko…

3 Historia naszej Biblioteki
W latach 1959 – 2000 w budynku nasej szkoły mieściła się Szkoła Podstawowa nr 12, która posiadała szkolną bibliotekę. Od 2001 roku bibliotekę przejęło, utworzone w 1999 roku Gimnazjum nr 12. Do września 2003 roku była to tradycyjna biblioteka: regały, książki, prasa, czytelnia, miła obsługa. 30 września został zainstalowany w bibliotece komputer z łączem internetowym oraz drukarka. To jest moment, w którym rozpoczęły się działania zmierzające do tzw. „komputeryzacji biblioteki”. W dniu 24 listopada 2005 roku zainstalowano w bibliotece sprzęt komputerowy, będący wyposażeniem Centrum Multimedialnego.

4 Przyszłość Biblioteki
Obecnie biblioteka jest remontowana i rozbudowywana. Powstaje odrębna czytelnia, powiększany jest dział Centrum Multimedialnego. Następnym krokiem będzie komputerowa baza książek umożliwiająca elektroniczną obsługę biblioteki.

5 Strona Internetowa Biblioteki Szkolnej
Serdecznie zapraszamy na naszą stronkę internetową. Będąc na niej możesz się dowiedzieć wielu ciekawych i interesujących rzeczy i anegdot na temat naszej biblioteki. Strona Biblioteki

6 Atrakcje „Żywot biblioteki” określa rytm pracy szkoły. Jednak pracę codzienną urozmaicają różne wydarzenia np. Święto Pluszowego Misia, spotkania z autorami, wyjścia do Biblioteki Publicznej. „Ferie bez nudy, bo chodzisz do budy”. W naszej bibliotece odbywają się spotkania filmowe i dla lubiących muzykę wspólne oglądanie teledysków oraz rozmowy na ich temat.

7 Wypożyczalnia Nasz księgozbiór stanowi ciekawą ofertę dla czytelnika. Został podzielony na dwie części: księgozbiór popularno – naukowy oraz literaturę piękną. Dużym powodzeniem wśród młodzieży cieszy się dział literatury młodzieżowej i regał z poezją. Dla sporej części czytelników najważniejsza jest część z lekturami szkolnymi. Zdarzają się również indywidualne zamówienia, które realizujemy we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Tychach.

8 Czytelnia Czytelnia dysponuje 15 miejscami. Uczniowie mają do dyspozycji księgozbiór podręczny, czasopisma popularno – naukowe. Czytelnia jest również miejscem, gdzie uczniowie przychodzą wykonać prace dodatkowe np. gazetki czy postery. Na miejscu mają okazję uzupełnić informacje, korzystając z księgozbioru podręcznego, Internetu, kserokopiarki, skanera.

9 Centrum Multimedialne (IMC)
Wyposażeniem Centrum Multimedialnego są cztery stanowiska komputerowe oraz urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, kopiarka). Atutem Centrum jest oprogramowanie. Tak więc uczniowie mają tutaj do dyspozycji Worda, Excela, Power Pointa, pracownia dysponuje stałym łączem internetowym. Centrum podobnie jak wypożyczalnia i czytelnia jest do dyspozycji uczniów od godz do

10 Eggi Logo Centrum Multimedialnego pilnuje bezpieczeństwa naszych użytkowników w Internecie.

11 Reklama Biblioteki Uczniowie!!! Wielka wyprzedaż wiedzy!
Idźcie do biblioteki: - super ciekawe książki, - zabawy, - extra muza. Warto do biblioteki przychodzić, By świat wyobraźni otworzyć ! Biblioteka spoko jest Biblioteka jest the best Jeśli nie przychodzisz tam To jest bardzo wielki blam. Biblioteka to nasz raj Więc do niego szybko gnaj. Zapraszamy do wypożyczalni, czytelni, centrum multimedialnego! Tam zawsze jest ciekawie i miło kolego !

12 Koniec Prezentację wykonali: -Marcin Krzywonos -Piotr Kroczek
Pod kierownictwem: -Katarzyny Kopia Zobacz stronę www biblioteki na płycie


Pobierz ppt "Biblioteka szkolna Gimnazjum nr 12 w Tychach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google