Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dni Szwecji w Olsztynie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dni Szwecji w Olsztynie"— Zapis prezentacji:

1 Dni Szwecji w Olsztynie

2 Tydzień szwedzki rozpoczął dzień Pippi i Emila –bohaterów książek Astrid Lindgren. Uczniowie klas 4-6 przebrali się za książkowe postaci i wyruszyli do młodszych koleżanek i kolegów, którym opowiadali ciekawostki na temat Szwecji i Szwedów.

3 Nauczyciel odpowiedzialny za tę aktywność czuwał, aby każdy uczeń naszej szkoły miał szansę poznać i zobaczyć zabawną Pippi i uroczego Emila.

4 W tym samym czasie klasa 0a i 1a razem ze swoimi wychowawczyniami pieczołowicie wykonywały szwedzkie stroje ludowe. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie.

5 Drugi dzień poświęcony został motoryzacji
Drugi dzień poświęcony został motoryzacji. Każda klasa miała za zadanie wykonać samochód wyścigowy i wziąć udział w Samochodowym Rajdzie Szwecji WRC.

6 Na sali gimnastycznej stawiły się wszystkie ekipy
Na sali gimnastycznej stawiły się wszystkie ekipy. Łącznie w super oesie wystartowało 13 aut. Najszybsi kierowcy nagrodzeni zostali pucharami, a konstruktorzy pojazdu uznanego przez jury za najlepszy i najbardziej pomysłowy otrzymali nagrody książkowe.

7 Wszystkie auta zaprezentowane były szerszej publiczności na szkolnym korytarzu. Nie była to jednak jedyna aktywność tego dnia, ponieważ klasy młodsze uczyły się szwedzkich tańców. Swoje umiejętności pokazały uczniom z klasy 0.

8 W środę uczniowie klasy 6e na lekcji języka angielskiego przygotowywali przewodnik po Szwecji. Zebrane informacje weryfikowali i wartościowali, tak aby powstał rzetelny i atrakcyjny informator o Szwecji Najciekawsze wiadomości o tym skandynawskim kraju zostały wywieszone w formie gazetki na szkolnym korytarzu, tak, aby wszyscy żądni wiedzy mogli się czegoś dowiedzieć o tym pięknym kraju.

9 Uczniowie z klasy 6d zapoznawali się z kalendarzem szwedzkim
Uczniowie z klasy 6d zapoznawali się z kalendarzem szwedzkim. Porównywali nasze święta do świąt naszych północnych przyjaciół i omawiali co można byłoby wprowadzić do polskiego kalendarza. Rysunki do świąt polskich i szwedzkich wykonały w tym dniu uczniowie klasy 3e. Opisy świąt szwedzkich i ich ilustracje stworzyły piękną wystawę tematyczną.

10 Kolejny dzień był dniem otwartych drzwi w naszej szkole
Kolejny dzień był dniem otwartych drzwi w naszej szkole. Swoje umiejętności i chęć działania mogliśmy przedstawić rodzicom przyszłych uczniów naszej szkoły. Na drugim piętrze odbył się niezwykły Mini playback show piosenki szwedzkiej. Uczniowie starszych klasy po wielu próbach gotowi byli przed publicznością zaprezentować największe szwedzkie przeboje. Usłyszeć można było Roxette czy Abbę. Najlepsi wykonawcy zostali nagrodzeni nie tylko oklaskami, ale też wspaniałymi nagrodami.

11 Obok sceny zbudowana została wioska Bullerbyn, w której najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką starszych koleżanek mogli sami pomalować domki, wykleić postacie książki Astrid Lindgren, czy ułożyć puzzle z bohaterami z Bullerbyn.

12 Tuż za rogiem swoje twórcze zdolności przedstawiała grupa z Odysei Umysłu. Przedsięwzięcie dotyczyło notatnika podróżnika. Przewodnikiem wycieczki została Pippi, która zabrała turystów w dwa istniejące naprawdę miejsca tj. do Zamku Królewskiego i ratusza w Sztokholmie.

13 Trzecim, ale wymyślonym miejscem był Pomnik Astrid Lindgren wykonany z czekolady. Turyści zobaczyli też złotą kulę, w której przechowywany był krem królowej Szwecji. Królowa używała go, by być najpiękniejszą na świecie.

14 Ostatniego dnia przygody ze Szwecją odbyła się wielka parada osobistości szwedzkich. Korytarzami naszej szkoły przeszli najsławniejsi Szwedzi.

15 Spotkać można było członków zespołu Abba, podać rękę Alfredowi Noblowi, zrobić sobie zdjęcie z grupą Roxette lub Greta Garbo, czy ukłonić królowi Szwecji.

16 Na koniec tygodnia szwedzkiego uczniowie klas szóstych uczyli się szwedzkich piosenek, które rozbrzmiewały tego dnia w naszej szkole od rana, jak i szwedzkich zwrotów powitania i pozdrowień.


Pobierz ppt "Dni Szwecji w Olsztynie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google