Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Astrid Lindgren Autorki: Agata Socha Weronika Rodak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Astrid Lindgren Autorki: Agata Socha Weronika Rodak."— Zapis prezentacji:

1 Astrid Lindgren Autorki: Agata Socha Weronika Rodak

2 Rodzeństwo W szwedzkiej Smolandii, na skraju małego miasteczka Vimmerby, leży gospodarstwo Nes. W domu mieszkała kiedyś czwórka dzieci, najstarszy był Gunnar, o rok młodsza Astrid o 4 lata młodsza Stina i na koniec Ingegerd (5 lat młodsza od Stiny).

3 Dzieciństwo Urodzona w rodzinie zamożnego chłopa, Samuela Augusta Ericssona i Hanny z domu Jonsson, dorastała w gospodarstwie Nes na skraju Vimmerby w Smalandii, razem z trójką rodzeństwa i rodzicami. Kiedy miała kilka lat nauczyła się czytać.

4 Młodość W 1914 roku Astrid rozpoczęła naukę w szkole w Vimmerby. Szkolni koledzy wspominali, że prawie każde jej wypracowanie było wyróżniane, a jedno ukazało się nawet w lokalnej gazecie, gdy Astrid miała 13 lat. Zasłynęła natomiast z licznych psikusów i żartów, jakie z koleżankami serwowały nauczycielom i statecznym mieszkańcom miasteczka.

5 Twórczość Pippi Pończoszanka Dzieci z Bullerbyn Bracia Lwie Serce Emil ze Smalandii Madika z Czerwcowego Wzgórza Ronja, córka zbójnika

6 Pamiętamy o Astrid Umarła 28 stycznia 2002 w Sztokholmie Pomniki i muzea Junibacken - znajdujące się również na wyspie Djurgarden muzeum poświęcone twórczości Astrid Lindgren i jest niewątpliwe atrakcją dla najmłodszych. W podróż do świata bajek zabiera dzieci elektryczny pociąg, z okien którego podziwiają sceny znane z książek. Wyprawa obfituje w niesamowite widoki ruchomych postaci. Wszystkiego dopełnia oświetlenie i efekty dźwiękowe. Każdy uczestnik wyprawy może też wdrapać się na Czerwcowe Wzgórze (Junibacken), pograć w gry komputerowe, lub odwiedzić księgarnie i sklep z zabawkami. Jednym słowem Junibacken to raj dla milusińskich.

7 Junibacken jest muzeum poświęconym postaciom szwedzkiej literatury dziecięcej, przede wszystkim z książek Astrid Lindgren. Jej pomnik z brązu stoi na zewnątrz muzeum. Muzeum znajduje się w Sztokholmie na wyspie Djurgården. Zostało otwarte 8 czerwca 1996 r. przez szwedzką rodzinę królewską. Muzeum należy do najczęściej zwiedzanych atrakcji Sztokholmu.

8 Jej pomniki w Sztokholmie

9 Dom Pipi Dom Emila Dom rodzinny Astrid

10 Źródła lindgren/ astrid-lindgren-biografia ecja/sztokholm.html Książka Przygody Astrid Lindgren


Pobierz ppt "Astrid Lindgren Autorki: Agata Socha Weronika Rodak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google