Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NA TROPIE ELEKTROŚMIECI PODSUMOWANIE KAMPANII

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NA TROPIE ELEKTROŚMIECI PODSUMOWANIE KAMPANII"— Zapis prezentacji:

1 NA TROPIE ELEKTROŚMIECI PODSUMOWANIE KAMPANII
INFORMACYJNEJ Gimnazjum nr 3 w Częstochowie

2 Jesteśmy uczniami klas pierwszych
Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Częstochowie. Uczestniczymy w projekcie „NA TROPIE ELEKTROŚMIECI”. Problemem jakim jest zanieczyszczenie środowiska powinien zająć się każdy człowiek. Pojęcie elektrośmieci wielu ludziom nie jest znane, dlatego też postanowiliśmy dowiedzieć się więcej na ten temat. Naszym głównym celem jest uświadomienie innym czym są elektrośmieci i jakim są zagrożeniem dla nas wszystkich.

3 Pomogła nam w tym kampania, którą przeprowadziliśmy
w szkole oraz poza nią.

4 Przeprowadziliśmy ankiety, aby dowiedzieć się
jaka jest świadomość lokalnego społeczeństwa o elektrośmieciach. Zorganizowaliśmy konkurs na plakat przedstawiający problematykę elektrośmieci. W ramach godzin wychowawczych przeprowadziliśmy zajęcia dla uczniów naszej szkoły. Podjęliśmy współpracę z władzą społeczności lokalnej, zakładami przetwarzającymi odpady oraz telewizją.

5 Oto najciekawsze plakaty wykonane przez uczniów naszej szkoły.
… mamy też wiersze o elektrośmieciach.

6 Na zajęciach propagujących wiedzę
o elektrośmieciach według scenariusza opracowanego przez organizatora. Według naszych kolegów lekcje były ciekawe. My także zaobserwowaliśmy, że młodzież była zainteresowana tematem.

7 Do udziału w kampanii zaprosiliśmy też fachowców w tej dziedzinie.
Piotr Strach – Przewodniczący Rady Dzielnicy „Północ”, który przedstawił nam w jaki sposób władza lokalna dba o segregację odpadów w naszej dzielnicy.

8 Opowiadała o recyklingu elektroniki oraz o materiałach
Naszym gościem była również przedstawicielka firmy „BOWI”. Przeprowadziła zajęcia dotyczące utylizacji elektrośmieci oraz zapoznała nas z działalnością swojej placówki. Opowiadała o recyklingu elektroniki oraz o materiałach wtórnych wprowadzanych na rynek. Była to mądra lekcja o ekologii oraz o ochronie środowiska.

9 Współpracowaliśmy ze środowiskiem lokalnym oraz telewizją:
TVP Katowice TV Orion NTL Radomsko

10 Kampania została przeprowadzona przez zespół Pani mgr Elżbieta Skwara
W skład zespołu weszli uczniowie: Lena Arabas Magdalena Eliasz Karolina Gawlik Wiktoria Juszczyk Wiktor Kolmasiak Hanna Łysakowska Anna Łysik Natalia Murek Adrian Pasierb Dominik Petryków Antoni Prus Kamil Strzelecki Jakub Urbaniak Magdalena Żak Kampania została przeprowadzona przez zespół z Gimnazjum nr 3 im Armii Krajowej w Częstochowie Opiekun zespołu to: Pani mgr Elżbieta Skwara


Pobierz ppt "NA TROPIE ELEKTROŚMIECI PODSUMOWANIE KAMPANII"

Podobne prezentacje


Reklamy Google