Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

REKLAMY Autorki: Ilona Lebiedzińska Ewelina Krasnowska Daria Sak

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "REKLAMY Autorki: Ilona Lebiedzińska Ewelina Krasnowska Daria Sak"— Zapis prezentacji:

1 REKLAMY Autorki: Ilona Lebiedzińska Ewelina Krasnowska Daria Sak
Klaudia Kalwasińska

2 Reklama Reklama to płatna, pośrednia komunikacja (przez różne środki przekazu) firm lub innych organizacji i jednostek, które są identyfikowane z treścią przekazu lub mają nadzieję poinformować lub przekonać członków pewnej grupy odbiorców.  Reklama jest konwersacją z konsumentem, która przyciąga uwagę, dostarcza informację, stawia tezę i zachęca do zakupu, spróbowania, czy innej aktywności. Reklama jest źródłem i przekazem informacji o produkcie i ma za zadnie skłonić konsumenta do zakupu. Reklama to rozpowszechnianie informacji o towarach, ich zaletach, wartościach i możliwościach nabycia, chwalenie kogoś, zalecanie czegoś przez prasę, radio, telewizję: środki ( np. plakaty, napisy, ogłoszenia itp.) służące temu

3 ULOTKI Ulotka to często stosowane źródło wiedzy o organizacji, materiał reklamowo-informacyjny, którego przeczytanie powinno zająć jak najmniej czasu, a jednocześnie dostarczyć jak największej ilości informacji. Informacje, które zostaną umieszczone na ulotce powinny być rzeczowe i konkretne – wymaga to bardzo precyzyjnego określenia jej celu. Ulotka jest najtańszą i najbardziej rozpowszechnioną formą drukowanej reklamy. Aby odnieść zamierzony skutek, ulotka powinna zawierać tylko najbardziej istotne informacje, takie jak: - logo firmy \ biura podróży, - slogan, - atrakcyjny produkt lub promocje, - informacje adresowe, telefoniczne.

4 Billboard Billboard – duża, najczęściej oświetlona, tablica reklamowa, umieszczana na budynkach lub na specjalnie przystosowanych do tego słupach, służąca do umieszczania na niej reklam. Billboard to świetne medium reklamowe. Wymaga lapidarności i inteligencji. Reklama zewnętrzna stanowi atrakcyjną opcję dzięki możliwości ustalania jej zasięgu geograficznego oraz wyjątkowo niskim kosztom w przeliczeniu na jedną osobę spośród wszystkich objętych oddziaływaniem. Billboardy zawierają w sobie wszystko, co trzeba wiedzieć na temat tego, jak przykuć uwagę członków grupy docelowej, gdy znajdują się oni w ruchu. Dobrą stroną reklamy tego typu jest to, że jest ona zauważalna i że pobudza ludzi do rozmów o markach, zwłaszcza jeśli jest rzeczywiście ciekawa i atrakcyjna. Reklama zewnętrzna jest skuteczną metodą prezentacji przesłania towarzyszącego marce oraz wyeksponowania marki w przestrzeni publicznej.

5 Przykłady billboardów:

6 Reklamy skandaliczne i kontrowersyjne

7 Czy profanację symboli religijnych można sprowadzić tylko do kwestii urażonych uczuć, które są czymś bardzo subiektywnym, zmiennym i chwiejnym? Czy przepisy prawne w wystarczającym stopniu chronią prawa ludzi wierzących, czy może ograniczają wolność słowa i artystycznego wyrazu? Najwięcej przykładów gdzie wolność słowa wiąże się z obrazą uczuć religijnych można chyba zauważyć w reklamie.

8 Reklamy przeciwko AIDS

9 Dużo kontrowersji wzbudziła również reklama przeciw paleniu tytoniu

10 Wiele kontrowersji wzbudził plakat do filmu Skandalista Larry Flint, przedstawiający filmowego twórcę pisma pornograficznego, leżącego na łonie kobiety, upozowanego na ukrzyżowanego Jezusa.

11 Reklama klocków Lego

12 Jednym z najlepiej sprzedającym się motywem reklam i billboardów jest erotyzm i seks. Nic dodać nic ująć - znane marki nie stronią od erotyki w reklamach. Seks się nie tylko dobrze sprzedaje - działa wręcz jak magnes. Co sezon pojawiają się jakieś rozbierane reklamy. Zobaczcie kilka fotek promocyjnych, które w ciągu ostatnich lat wzbudziły najwięcej kontrowersji:

13

14 Reklama Jeansów

15 Modelki a programy do obróbki zdjęć
Zmiany jakie wprowadzono: 1 Usunięcie piegów 2 Usunięcie przebarwień 3 Wybielenie zębów 4 Usunięcie brodawki 5 Rozjaśnienie i usunięcie worków pod oczami ;) 6 Wygładzenie cery 7 Usunięcie zmarszczek Po Przed

16 Po Przed

17 Po Przed

18 Przed Po

19 Fotomontaż- obraz fotograficzny otrzymany przez sfotografowanie kompozycji utworzonej z wykorzystaniem odbitek fotograficznych, ilustracji, wydruków, innych obrazów itp., a także różnych przedmiotów. Stosowany m.in. jako plakat, ilustracja prasowa, itp. a nawet jako samodzielne dzieło sztuki.

20 Chyba każdy widział reklamę słynnej firmy Dove o to jak modelka która tam występuje z brzydkiego kaczątka staje się pięknym łabędziem

21 W pewien sposób dzisiaj już nie potrafimy obejść się bez reklamy
W pewien sposób dzisiaj już nie potrafimy obejść się bez reklamy. Jest przecież tak wiele towarów, które mają podobną jakość. Co więcej nie jesteśmy w stanie sami sprawdzić wartości produktu, bo przecież jest za dużo marek. Tak więc zarówno sprzedaż jak i kupno nie byłyby możliwe bez reklamy. Warto przy tym pamiętać, że znacznie łatwiej coś wyprodukować, niż dany produkt sprzedać. Trzeba nie tylko zaskoczyć ale i przyciągnąć nabywców, zachęcić do wybrania właśnie tego produktu, czy firmy. Reklama jako działanie promocyjne, prezentuje przyszłemu nabywcy wszelkie walory towaru czy usługi, jest nieodzowną częścią naszego współczesnego świata. Ma zatem swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Kontrowersyjne jest zwłaszcza wpływanie reklam na ludzkie poglądy i przekonania. Co w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej popularne.

22 Reklama jedna z legalnych metod prania mózgu
Reklama jedna z legalnych metod prania mózgu. Bardzo droga, ale też i bardzo skuteczna. Mózg przeciętnego Polaka jest prany około 30 razy dziennie, a atakowany uwzględniając wszystkie znaki firmowe, reklamy radiowe i podsłuchane rozmowy ok razy. Masz za dużo pieniędzy? Oglądaj telesklep i kup pierwszy lepszy cudowny przedmiot! Użyjesz go tylko raz w życiu albo wcale, ale co tam! Reklama to również jedyne miejsce, gdzie można dziewczynę wyrwać na parówki lub Monte, a słodziki i cukier zarywają do pomarańczy

23 KONIEC


Pobierz ppt "REKLAMY Autorki: Ilona Lebiedzińska Ewelina Krasnowska Daria Sak"

Podobne prezentacje


Reklamy Google