Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instrukcja Obsługi VirtualDub’a, oraz Convertera Avi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instrukcja Obsługi VirtualDub’a, oraz Convertera Avi."— Zapis prezentacji:

1 Instrukcja Obsługi VirtualDub’a, oraz Convertera Avi.
Po prostu z czym to się je, wykonane przez Piotra Sumele.

2 Zaczynamy… Aby w ogóle zacząć pracę z tymi programami, trzeba je nabyć. Nie kupić, tylko ściągnąć. Poniżej znajdują się linki: Virtual Dub : Avi Converter :

3 VirtualDub – pkt.1 Po ściągnięciu paczki z programem należy utworzyć folder o nazwie „VirtualDub” i rozpakować całą zawartość do tego właśnie utworzonego pliku. A teraz odszukujemy plik „VirtualDub.exe” i klikamy 2 razy… uruchamia nam się program ( Zdjęcie slajd niżej ).

4 Zdjęcie programu :

5 VirtualDub – pkt.2 Jeśli ukaże nam się program, trzeba teraz załadować film, który będziemy „Kroić”. Więc robimy tak : Wybieramy zakładkę „File”, Klikamy „Open Video File”, Odszukujemy na dysku filmu, Zaznaczamy Go, Klikamy „Open”.

6 Zdjęcie programu z załadowanym filmem.

7 VirtualDub – pkt.3 Jak widać, po bezpośrednim załadowaniu filmu, widzimy jego 2 pierwsze klatki. Dobrze, teraz na pasku stanu : Odszukujemy pierwszą klatkę fragmentu, jaki będziemy odizolowywać. U mnie, wygląda to tak :

8 Jak to wygląda u mnie 

9 VirtualDub – pkt.4 Aby zaznaczyć, żeby od tego miejsca ma zacząć „odcinać” ten kawałek, trzeba (cały czas mając zaznaczone na tej właśnie pierwszej klatce) nadusić ten guziczek : Jeśli guziczek zostanie wciśnięty, teraz na pasku stanu trzeba odszukać ostatniej klatki fragmentu. Jeśli znajdziemy (Jak znaleźć? Pkt 3), klikamy ten 2 guziczek : Jeśli wszystko zrobiłeś(-aś) jak trzeba, przejdź do następnego punktu.

10 VirtualDub – pkt.5 Jeśli zrobiłeś(-aś) wszystko jak napisane było powyżej, na pasku stanu (pkt.3) powinien się zaznaczyć niebieski fragment. Wygląda to mniej więcej tak : Dobrze. Teraz trzeba Go odizolować od reszty filmu. Jest to rzecz bardzo prosta. Po prostu wchodzimy w zakładkę „File” i klikamy „Save As Avi”. Wybieramy nazwę, oraz miejsce zapisu. Klikamy „Zapisz” bądź „Save” i wyświetla się takie okno : (Następny Slajd)

11 Okno, jakie się wyświetla.

12 VirtualDub – pkt.6 Okienko znika po chwili a my mamy na dysku plik z kawałkiem filmu. Ale : Kawałek ten „zarywa”, Coś dzieje się z dźwiękiem, Waży DUUUUŻO. Od tego jest Avi Converter. Przejdź do następnego slajdu.

13 Avi Converter – pkt.1 A więc… jeśli ściągnęliście już program do którego link jest podany w pierwszym… drugim slajdzie, trzeba go zainstalować. Proces instalacji… Klikamy w „21713-Fx-MPEG-Writer.exe”, Wyskakuje małe okienko niebieskie, które znika po chwili. Pojawia się nowe :

14 Okienko, jakie się pojawia.

15 Instalacja… Klikamy „I have read…”(czyli to pierwsze) i pojawia się :
Wybieramy „Next”.

16 Instalacja… Po „Next” pojawia się coś takiego :
Używamy „Browse” aby znaleźć miejsce gdzie program ma zostać zainstalowany. I znów „Next”…

17 Instalacja… Po kolejnym „Next” jest coś takiego :
Zaznaczamy „No” klikając w kółko obok napisu. No i znów „Next”…

18 Instalacja… Jeśli ukaże się takie coś :
Znaczy, że znów trzeba nadusić „Next”…

19 Instalacja… Po „Next” pojawia się :
Jeśli chcemy mieć skrót na pulpicie do tego programu zostawiamy zaznaczone „Yes”. Jeśli nie, jedziemy dalej („Next”…)

20 Instalacja… To mówi nam, że zaraz się zainstaluje, jeśli naciśniemy co? Tak, „Next”. No to klikamy…

21 Instalacja… No i leci sobie… A jak przeleci…

22 Instalacja… A jak przeleci…
„Instalacja Zakończona”. Klikamy „Finish” i wszystko znika. Lecimy do następnego punktu.

23 Avi Converter – pkt.2 No więc idziemy do katalogu z zainstalowanym programem i szukamy pliku „FxMPEGWriter.exe” i klikamy na niego 2 razy. Pojawia się to :

24 Co się pojawia… Pojawia się to :
Albo klikamy „OK.” albo czekamy – samo zniknie. A sam program wygląda tak :

25 Jak wygląda program… Program :
Ok więc wiemy już jak wygląda program. Jedziemy do następnego punktu.

26 Avi Converter – pkt.3 Ok. Teraz dla ułatwienia, dodałem parę zmian do jego wyglądu. Tzn. ponumerowałem jego części : Tu wybieramy przez „Browse” ten kawałek. 2) Tu wybieramy gdzie ma być zapisany. 3) Dane o miejscu na Waszym dysku (po co ja to zaznaczałem…) 4) Będzie opisane w 2 punkcie…

27 Avi Converter – pkt.4 No właśnie… ten punkt 4… teraz dowiecie się po co on jest. Jeśli wybraliście już gdzie jest ten filmik i gdzie ma być zapisany, trzeba zmienić jego wielkość. Najpierw zaznaczamy „Preview” obok guziczka „Start Conversion” w punkcie 4. A teraz klikamy na ten właśnie guzik (czyli ten „Start Conversion”). Powinno się wyświetlić takie okno, jakie jest ukazane w następnym punkcie.

28 Okno, jakie ma się pojawić.
No więc pojawi się takie okno : Oczywiście, zawartość będzie się różniła od filmu  Pasek na dole, który akurat teraz zawiera „67,57%” kiedy dojdzie do „100%”, dostanie coś takiego :

29 Co dostanie… Gdy pasek dojdzie do 100%, wyskoczy takie okno :
Które oznajmi nam, że konwersja (fachowa nazwa tego, co robimy) dobiegła końca, wszystko się udało i do szczęścia potrzeba tylko kliknięcia „OK”.

30 Końcówka… Teraz możemy iść zobaczyć, czy film chodzi lepiej, czy nie rwie się, a co najważniejsze – czy nie zajmuje mniej miejsca. U mnie z 77MB zmalało do 630KB, a to już raczej sukces. Tak, film wygląda gorzej, ale taka jest cena za zajmowanie pamięci. Stary film (77MB) możemy już usunąć, wszystko powyłączać. Mam nadzieję, że wszystkim to się uda, lecz jeśli były by jakieś problemy, zapraszam do pisania do mnie, czy to na GG, czy na tlena, czy na zwykłego maila. Ew. na PM na forum szkoły. Pozdrawiam, Reno (Piotr Sumela).

31 Kontakt  Gadu-Gadu : 6210068 Tlen : p10tr24@tlen.pl
PW : no tego to już chyba podawać nie muszę…  Pozdrawiam.


Pobierz ppt "Instrukcja Obsługi VirtualDub’a, oraz Convertera Avi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google