Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentcja Power Pointa na temat obsługi programu Power Point

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentcja Power Pointa na temat obsługi programu Power Point"— Zapis prezentacji:

1 Prezentcja Power Pointa na temat obsługi programu Power Point
Wszelkie prawa zastrzeżone  Bartłomiej Wydro Ewa Cuber

2 Spis treści Tworzenie nowego slajdu Układ slajdu Przykładowe szablony
Wpisywanie pola tekstowego Dodawanie animacji Animacja niestandardowa Wstawianie dźwięku / obrazu Przejście na kolejny slajd Opcje paska zadań Przygotowanie pokazu Wyświetlanie pokazu

3 Tworzenie nowego slajdu:
Uruchamiamy program Power Point. Po włączeniu programu klikamy w pasek narzędzi na: Plik / Nowy: Po otworzeniu zakładki otwiera się pusty slajd. Po wejściu w pusty slajd ,możemy zacząć tworzenie naszej pięknej prezentacji. Aby było to możliwe powinniśmy zapoznać się z ową prezentacją.

4 Układ naszego slajdu: 1. Na pasku narzędzi szukamy zakładki Format. Klikamy w Układ slajdu… 2. Po kliknięciu w zakładkę Układ slajdu pojawiają się nam przykładowe układy ,z których możemy wybrać tylko jeden. Wybieramy ten układ, który jest potrzebny w danym slajdzie.

5 Przykładowe szablony do zastosowania w slajdach:
Chcąc poprawić jakość slajdu, możemy skorzystać z gotowych szablonów. Aby ustawić wybrany szablon, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcje: Zastosuj do wybranych lub Zastosuj dla wszystkich slajdów.

6 Wpisywanie pola tekstowego w slajd:
Na pasku narzędzi szukamy zakładki: Wstaw / Pole tekstowe Teraz zaznaczamy wybraną cześć obszaru na której chcemy umieścić tekst. W wybrane pole wpisujemy tekst.

7 Dodawanie animacji do slajdów :
Na pasku narzędzi klikamy w zakładkę: Pokaz slajdów. Wybieramy Schematy animacji. Po kliknięciu w zakładkę otwiera się nowe okno. W nowym oknie pojawiają się rozszerzone opcje animacji. Wybieramy tą animację ,której chcemy użyć. Na końcu zaznaczamy ,czy dana animacja ma być dostępna na wszystkie slajdy ,czy tylko wybrane.

8 Animacja niestandardowa
1. Po wybraniu Animacji niestandardowej zaznaczamy dany obszar ,w którym chcemy zastosować animację. 2. Po kliknięciu na dany obiekt aktywuje się nam dodawanie efektów. Właśnie tam mam szeroki podział i wybór animacji ,z którego oczywiście możemy skorzystać.

9 Wstawianie obrazu do slajdu: Wstawianie filmu i dźwięku do slajdu:
Aby wstawić dźwięk (film) w dany slajd klikamy w pasek narzędzi: Wstaw / Filmy i dźwięki … Wybieramy, opcję która najbardziej pasuje do danego slajdu. Aby wstawić obraz w dany slajd klikamy w pasek narzędzi: Wstaw / Obraz ... Wybieramy obraz z pliku lub ClipArta.

10 Przejście na kolejny slajd:
3. Po wybraniu przejścia slajdu, możemy też ustawić szybkość przejścia oraz dźwięk slajdu. 1. Aby przejść na kolejny slajd, klikamy w zakładkę: Pokaz slajdów 2. Po kliknieciu na zakładkę pojawiają się nam ciekawe opcje, które możemy użyć w celu polepszenia jakości slajdu.

11 Pasek ułatwiający prace z Power Pointem
Zaznacz dany obiekt Wstawianie obrazu Tutaj możemy wstawiać strzałki i linie potrzebne do opisywania obiektów. Wstawianie diagramów Tutaj możemy zmieniać kolor czcionki.

12 Przygotowywanie pokazu:
1. Klikamy na pasek narzędzi: Pokaz slajdów i wybieramy zakładkę: Przygotuj pokaz 2. W nowym oknie może ustawiać opcje, które poprawiają jakoś prezentacji.

13 Wyświetlanie pokazu na podsumowanie:
3. Po kliknięciu w pokaz slajdów ,otwiera się na całym ekranie nasza prezentacja. Jeśli nasza prezentacja jest już gotowa możemy przystąpić do pokazu naszej prezentacji.  1. Klikamy na pasku zadań w okno: Pokaz slajdów i wciskamy: Wyświetl pokaz lub … 2. W lewym rogu znajdujemy okno z opcją pokazu slajdów. Chcąc zakończyć naszą prace wyświetlamy pokaz.

14 KONIEC !!!


Pobierz ppt "Prezentcja Power Pointa na temat obsługi programu Power Point"

Podobne prezentacje


Reklamy Google