Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentcja Power Pointa na temat obsługi programu Power Point Wszelkie prawa zastrzeżone Bartłomiej Wydro Ewa Cuber.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentcja Power Pointa na temat obsługi programu Power Point Wszelkie prawa zastrzeżone Bartłomiej Wydro Ewa Cuber."— Zapis prezentacji:

1 Prezentcja Power Pointa na temat obsługi programu Power Point Wszelkie prawa zastrzeżone Bartłomiej Wydro Ewa Cuber

2 Spis treści 1.Tworzenie nowego slajduTworzenie nowego slajdu 2.Układ slajduUkład slajdu 3.Przykładowe szablonyPrzykładowe szablony 4.Wpisywanie pola tekstowegoWpisywanie pola tekstowego 5.Dodawanie animacjiDodawanie animacji 6.Animacja niestandardowaAnimacja niestandardowa 7.Wstawianie dźwięku / obrazuWstawianie dźwięku / obrazu 8.Przejście na kolejny slajdPrzejście na kolejny slajd 9.Opcje paska zadańOpcje paska zadań 10. Przygotowanie pokazuPrzygotowanie pokazu 11. Wyświetlanie pokazuWyświetlanie pokazu

3 Tworzenie nowego slajdu: Uruchamiamy program Power Point. Po włączeniu programu klikamy w pasek narzędzi na: Plik / Nowy: Po otworzeniu zakładki otwiera się pusty slajd. Po wejściu w pusty slajd,możemy zacząć tworzenie naszej pięknej prezentacji. Aby było to możliwe powinniśmy zapoznać się z ową prezentacją.

4 1. Na pasku narzędzi szukamy zakładki Format. Klikamy w Układ slajdu… Układ naszego slajdu: 2. Po kliknięciu w zakładkę Układ slajdu pojawiają się nam przykładowe układy,z których możemy wybrać tylko jeden. Wybieramy ten układ, który jest potrzebny w danym slajdzie.

5 Przykładowe szablony do zastosowania w slajdach: Aby ustawić wybrany szablon, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcje: Zastosuj do wybranych lub Zastosuj dla wszystkich slajdów. Chcąc poprawić jakość slajdu, możemy skorzystać z gotowych szablonów.

6 Teraz zaznaczamy wybraną cześć obszaru na której chcemy umieścić tekst. W wybrane pole wpisujemy tekst. Wpisywanie pola tekstowego w slajd: Na pasku narzędzi szukamy zakładki: Wstaw / Pole tekstowe

7 Na pasku narzędzi klikamy w zakładkę: Pokaz slajdów. Wybieramy Schematy animacji. Po kliknięciu w zakładkę otwiera się nowe okno. W nowym oknie pojawiają się rozszerzone opcje animacji. Wybieramy tą animację,której chcemy użyć. Na końcu zaznaczamy,czy dana animacja ma być dostępna na wszystkie slajdy,czy tylko wybrane. Dodawanie animacji do slajdów :

8 Animacja niestandardowa 1. Po wybraniu Animacji niestandardowej zaznaczamy dany obszar,w którym chcemy zastosować animację. 2. Po kliknięciu na dany obiekt aktywuje się nam dodawanie efektów. Właśnie tam mam szeroki podział i wybór animacji,z którego oczywiście możemy skorzystać.

9 Aby wstawić obraz w dany slajd klikamy w pasek narzędzi: Wstaw / Obraz... Wybieramy obraz z pliku lub ClipArta. Wstawianie obrazu do slajdu:Wstawianie filmu i dźwięku do slajdu: Aby wstawić dźwięk (film) w dany slajd klikamy w pasek narzędzi: Wstaw / Filmy i dźwięki … Wybieramy, opcję która najbardziej pasuje do danego slajdu.

10 Przejście na kolejny slajd: 1. Aby przejść na kolejny slajd, klikamy w zakładkę: Pokaz slajdów 2. Po kliknieciu na zakładkę pojawiają się nam ciekawe opcje, które możemy użyć w celu polepszenia jakości slajdu. 3. Po wybraniu przejścia slajdu, możemy też ustawić szybkość przejścia oraz dźwięk slajdu.

11 Pasek ułatwiający prace z Power Pointem Tutaj możemy wstawiać strzałki i linie potrzebne do opisywania obiektów. Tutaj możemy zmieniać kolor czcionki. Wstawianie diagramów Wstawianie obrazu Zaznacz dany obiekt

12 Przygotowywanie pokazu: 1. Klikamy na pasek narzędzi: Pokaz slajdów i wybieramy zakładkę: Przygotuj pokaz 2. W nowym oknie może ustawiać opcje, które poprawiają jakoś prezentacji.

13 Wyświetlanie pokazu na podsumowanie: 1. Klikamy na pasku zadań w okno: Pokaz slajdów i wciskamy: Wyświetl pokaz lub … 2. W lewym rogu znajdujemy okno z opcją pokazu slajdów. Chcąc zakończyć naszą prace wyświetlamy pokaz. 3. Po kliknięciu w pokaz slajdów,otwiera się na całym ekranie nasza prezentacja. Jeśli nasza prezentacja jest już gotowa możemy przystąpić do pokazu naszej prezentacji.

14 KONIEC !!!


Pobierz ppt "Prezentcja Power Pointa na temat obsługi programu Power Point Wszelkie prawa zastrzeżone Bartłomiej Wydro Ewa Cuber."

Podobne prezentacje


Reklamy Google