Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

John Flanagan John Flanagan – urodził się 22 maja 1944.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "John Flanagan John Flanagan – urodził się 22 maja 1944."— Zapis prezentacji:

1

2 John Flanagan John Flanagan – urodził się 22 maja 1944.
Pochodzi z Austrii. Najbardziej znany ze swojej serii książek pt. ,, Zwiadowcy ’’ Od dzieciństwa marzył o tym, by zostać pisarzem. Nie było łatwo. Flanagan zaczął pisać historię Willa dla swego syna, Michaela, jednak to, co miało być opowieściami na dobranoc, szybko przerodziło się w cykl powieści. Pisarz wraz z żoną mieszka na przedmieściach Manly. Ma troje dzieci i czworo wnuków. W 2011 roku powstanie film. W Polsce wydano 9 książek. . .

3 Informacje ogólne Autor - John Flanagan Ilość części – 9
Rok wydania – 2004 Wydawnictwo - Jaguar Seria zwiadowcy na

4 Część 1 ,,Ruiny Gorlanu’’ ,,Przyjaźń, odwaga, siła serca’’

5 ,,Ruiny Gorlanu’’ Piętnastoletni Will, znajda,  przez całe życie marzy o tym, by zostać rycerzem. Kiedy nastaje Dzień Wyboru i wychowankowie sierocińca przy zamku barona Raymonda mają zacząć termin u wybranego mistrza, nikt nie kwapi się, by przyjąć Willa na ucznia. Niski, drobnej budowy ciała, bez specjalnych zainteresowań i talentów. No poza jednym - potrafi dostać się w miejsca niedostępne dla innych, umie przemykać niezauważony. Na wieść o przyjęciu go na naukę do zwiadowcy Halta nie okazuje entuzjazmu. O zwiadowcach krążą dziwne, czasem mrożące krew w żyłach opowieści. Woli jednak to od ciężkiej i wieloletniej pracy na roli, jaka czeka tych, którzy nie zostali wybrani. I tak zaczyna się wielka przygoda Willa… .

6 Część 2 ,,Płonący most ’’ ,,Spalić most! Nawet za cenę życia’’

7 ,,Płonący most ’’ Już tylko dni dzielą Morgaratha od wtargnięcia na ziemię Araluen. Król Duncan wysyła zwiadowcę Gilana, młodego Willa i Horacego z poselstwem do sprzymierzonej Celtii. Ale przygranicze wioski Celtii wyglądają jak wymarłe. Spotkana przypadkowo dziewczyna o imieniu Elevan wyjaśnia, że mieszkańcy krainy uciekli w głąb lądu , ratując się przed warglami . Araluen nie ma co liczyć na pomoc. Całe szczęście, że pomiędzy nimi a Górami Nocy i Mgieł rozpościera się przepastna rozpadlina a jednak …

8 Część 3 ,, Ziemia skuta lodem’’ ,,Pomoc może nadejść z najmniej oczekiwanej strony…’’

9 ,, Ziemia skuta lodem ’’ Na pokładzie wilczego okrętu Will i Elevan, pojmani podczas bitwy, płyną do Skandii jako jeńcy groźnego wojownika, jarla Eraka. Halt, mistrz i nauczyciel Willa, złożył przysięgę, iż oswobodzi ulubionego ucznia. Uczyni więc wszystko, by tej przysięgi dotrzymać – gotów jest posunąć się nawet do wypowiedzenia posłuszeństwa swojemu władcy. Skazany na banicję, zmierza na północ , pokonując rozległe ziemię Galii. W tej wędrówce Halt ma nie byle jakiego towarzysza – Horacego . Podróż opóźnia ją jednak nieustannie rycerze – rabusie. Horacy nieźle sobie z nimi radzi, lecz jego biegłość w sztuce walki niektórych ludzi napawa lękiem, innych natomiast nadmiernie zadziwia. W rezultacie podróż nieoczekiwanie się przedłuża … Czy mistrz zwiadowców i młody rycerz zdążą na czas z odsieczą i uratują jeńców…?

10 Część 4 ,,Bitwa o Skandię ’’ ,,Odwaga i determinacja nielicznych przeciw nieprzebranej armii Temudżeinów ’’

11 ,,Bitwa o Skandię’’ Z nadejściem wiosny Will i Elevan muszą porzucić bezpieczną chatę w skandyjskich górach . Kiedy szykują się do wyprawy ku granicy z Teutonią. Elevan nagle znika. Will wyrusza na poszukiwania, ale nawet uczeń zwiadowcy nie jest w stanie pokonać sześciu srogich temudżeińskich jeźdźców. Na szczęście w samą porę z pomocą nadchodzą Halt i Horacy. Radość ze spotkania przyjaciół trwa jednak krótko. Okazuje się bowiem, że temudżeiński zwiad wiedzie ze sobą wielką armię niepokonanych stepowych wojowników. Skandii i królestwu Araluenu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy zaprzysięgli wrogowie staną do walki ramię w ramię, aby zwyciężyć?

12 Recenzja New York Times ’a !!!
,,Książka mądra i wyjątkowa – fantasy bez magii, tylko czysta przygoda, powodzenie misji bohatera zależy nie od siły jego mięśni, ale od sprytu i inteligencji. Dobrze skonstruowana fabuła, sprawna narracja oraz wzbudzające sympatię postaci sprawiają, że „Ruiny Gorlanu” to naprawdę wciągająca opowieść. Polecamy.”

13 Dziękuję za uwagę. Julia Formas


Pobierz ppt "John Flanagan John Flanagan – urodził się 22 maja 1944."

Podobne prezentacje


Reklamy Google