Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LATA 1919-1939 Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej SzkołKierownik szkoły.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LATA 1919-1939 Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej SzkołKierownik szkoły."— Zapis prezentacji:

1

2 LATA 1919-1939 Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej SzkołKierownik szkoły W. Kolasińskiy Powszechnej nr 10 na Zawodziu. Jednak w Archiwum zęstochowskim znajdują się dokumenty, datowane na lata 1915/1916 w których jest mowa o tym, że na Zawodziu istnieje już szkoła. Mieściła się w lokalach wynajętych w prywatnych domach: np. w domu Antoniego Tucholskiego przy Olsztyńskiej 23, a także w domach panów: Jeziorkowskiego i Noconia. Do roku 1926 szkoła mieściła się w wynajętych lokalach. Szkolne Księgi Główne, jak i najstarsza kronika szkolna oraz dokumenty archiwalne wspominają o salach szkolnych na Zawodziu (2 sale), Sachalinie (3 sale) i,Kucelinie (1 sala). Wszystkie one podlegały naszej szkole.Teren, na którym wznosi się obecnie budynek szkolny był dużym bajorem. Osiedla wówczas nie było. Również ul. Olsztyńska była drogą bitą, wybrukowaną kamieniem wapiennym. Pierwszym kierownikiem szkoły był p. Wacław Kolasiński, który przyczynił się do zbudowania gmachu.

3 Od 15 listopada w naszej szkole realizowane są zajęcia edukacyjne w ramach projektu unijnego "Edukacja - paszport do przyszłości".Projektem objęci są uczniowie klas IV-VI. Uczniowie uczęszczają na zajęcia matematyczno- przyrodnicze, informatyczne i z autoprezentacji. Utworzone są 3 grupy. Zajęcia są realizowane w dwóch terminach: 15.11. - 22.12.2011 r. oraz 02.01. - 20.06.2012 r.

4

5 Powódź na Zawodziu - maj 201017 maja 2010 roku dotknęła nas klęska powodzi. Ciągle padający od kilku dni deszcz spowodował przybór wody na Zawodziu. Ranek nie zapowiadał jeszcze kryzysowej sytuacji. Ale już w południe wody na okalajacych szkołę ulicach (Olsztyńska, Wolna, Pasteura, Mendelejewa i inne) było tak dużo, że Pani Dyrektor podjęła decyzję o przerwaniu zajęć i ewakuacji dzieci ze szkoły. Zajęcia zostały zawieszone do piątku - 21.05.2010 r. - włącznie.

6 Na uroczystość nadania i poświęcenia sztandaru przybyli zaproszeni goście: p. Ryszard Stefaniak - Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy reprezentujący również Prezydenta Miasta, p. Anna Gamalczyk - Dyrektor Delegatury w Częstochowie Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach, p. Elżbieta Kunicka – Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta, p. Andrzej Zębik – przedstawiciel poseł na Sejm RP Haliny Rozpondek, p. Dorota Kaczmarek - Przewodnicząca RSOiW NSZZ "Solidarność" w Częstochowie, p. Grzegorz Sikora - Prezes Oddziału ZNP w Częstochowie, p. Grażyna Kawecka-Karaś - Dyrektor RODN WOM w Częstochowie, p. Grzegorz Papalski – wicedyrektor SOD w Częstochowie, p. Bogumił Dobosz - Dyrektor Częstochowskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, ks. Jan Sambor - proboszcz parafii pw. św. Tadeusza Judy Apostoła, ks. Adam Banach - wikary tejże parafii, p. Jerzy Niemiec – dyrektor WPWO, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkola. Obecni byli również emerytowani nauczyciele "dziesiątki". Dopisali również uczniowie i ich rodzice.

7

8


Pobierz ppt "LATA 1919-1939 Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej SzkołKierownik szkoły."

Podobne prezentacje


Reklamy Google