Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza szkoła Jakub Szota.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza szkoła Jakub Szota."— Zapis prezentacji:

1 Nasza szkoła Jakub Szota

2 Ciekawe wydarzenia W czwartek 13 października 2011 roku nasza szkolna reprezentacja wystąpiła w zawodach rowerowych jesiennej rundy XI Jurajskiej Ligii Rowerowej. Ta sportowa impreza pod honorowym patronatem Prezesa ZM SZS organizowana jest przez CZ.K.K.S. "Kolejarz - JURA" Częstochowa i Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie.

3 Patron, Sztandar i Hymn Stanisław Kostka przed laty żył
Lecz jego czyny trwają do dziś. Życiem swym przetarł do nieba szlak, Żebyśmy mogli za nim iść. Ref.: Młody jak my, wesoły jak my, Prosta jest jego droga. Szukał jak my, goręcej niż my, Nad wszystko kochał Boga. Lubił wycieczki, przyjaciół miał, Jak każdy człowiek zwyczajnie żył, Ale przemieniał codzienność swą, Bo w każdej chwili z Bogiem był. Ref.: Chociaż jest inny dzisiejszy świat, W melodii przemian trwa wspólny ton. Bo zawsze można miłością żyć I zostać świętym tak jak on.

4 Zajęcia autoprezentacji
Na zajęciach projektu UE rozwijających kompetencje przedsiębiorcze-autoprezentacja, uczniowie w 3 grupach przeprowadzili szkolną akcję WOŚP, wykonali skarbonki i sztuczne pieniążki.

5 Historia Szkoły LATA Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej Szkoł y Powszechnej nr 10 na Zawodziu. Jednak w Archiwum Częstochowskim znajdują się dokumenty, datowane na lata 1915/1916 w których jest mowa o tym, że na Zawodziu istnieje już szkoła. Mieściła się w lokalach wynajętych w prywatnych domach: np. w domu Antoniego Tucholskiego przy Olsztyńskiej 23, a także w domach panów: Jeziorkowskiego i Noconia. Do roku  1926 szkoła mieściła się w wynajętych lokalach. Szkolne Księgi Główne, jak i najstarsza kronika szkolna oraz dokumenty archiwalne wspominają o salach szkolnych na Zawodziu (2 sale), „Sachalinie” (3 sale) i ,Kucelinie (1 sala). Wszystkie one podlegały naszej szkole.Teren, na którym wznosi się obecnie budynek szkolny był dużym bajorem. Osiedla wówczas nie było. Również ul. Olsztyńska była drogą bitą, wybrukowaną kamieniem wapiennym. Pierwszym kierownikiem szkoły był p. Wacław Kolasiński, który przyczynił się do zbudowania gmachu.


Pobierz ppt "Nasza szkoła Jakub Szota."

Podobne prezentacje


Reklamy Google