Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Park Narodowy Ujście Warty – najmłodszy z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony 1 lipca 2001r. z połączenia rezerwatu Słońsk i części Parku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Park Narodowy Ujście Warty – najmłodszy z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony 1 lipca 2001r. z połączenia rezerwatu Słońsk i części Parku."— Zapis prezentacji:

1

2 Park Narodowy Ujście Warty – najmłodszy z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony 1 lipca 2001r. z połączenia rezerwatu Słońsk i części Parku Krajobrazowego Ujście Warty. Symbolem Parku jest gęś zbożowa.

3 Park Narodowy Ujście Warty o powierzchni 8074ha obejmuje rozlewiska u ujścia rzeki Warty do Odry, wytwarzane w dużej mierze przez rzekę Postomię. Postomia o świcie. Rozlewiska Postomi. Park znajduje się na terenie czterech gmin: Górzyca, Kostrzyn nad Odrą, Słońsk i Witnica.

4 Park został założony dla ochrony unikatowych terenów podmokłych, rozległych łąk i pastwisk, które są jedną z najważniejszych w Polsce ostoją ptaków wodnych i błotnych. Na terenie Parku stwierdzono obecność 245 gatunków ptaków, w tym 174 lęgowych. Aż 26 z nich należy do gatunków ginących w skali światowej. Są to m.in. wodniczka, derkacz, rycyk, żuraw, bąk, bączek, rybitwa czarna. Tutaj znajduje się największe w Polsce zimowisko arktycznego gatunku łabędzia krzykliwego, a także około 50 bielików, które przyciąga obfitość zimujących kaczek, stanowiących ich pokarm.

5 Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Narodowy_ %E2%80%9EUj%C5%9Bcie_Warty%E2%80 %9D Autor: Marta Wołk


Pobierz ppt "Park Narodowy Ujście Warty – najmłodszy z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony 1 lipca 2001r. z połączenia rezerwatu Słońsk i części Parku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google