Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Zrozumieć świat” 2011 / 2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Zrozumieć świat” 2011 / 2012."— Zapis prezentacji:

1 „Zrozumieć świat” 2011 / 2012

2 W projekcie uczestniczyły klasy:
4b 5a 5b Opiekunowie projektu: Ewa Nycnerska Renata Burnat Joanna Krasnicka Iwona Dryś Przemysław Chomiak

3 Olimpiada i Festiwal Karpacz - 10 września 2011
"Jedlina- Zdrój, nasza mała ojczyzna" – to nazwa regionalnego projektu zorganizowanego w ramach ogólnopolskiego projektu unijnego "Zrozumieć Świat"

4 Projekty 2011/2012 Na zajęciach projektowych „Zrozumieć Świat” uczniowie realizowali projekty: Las i jego mieszkańcy Śladami Pana Fogga Jem zdrowo

5 Las i jego mieszkańcy W miesiącu wrześniu i październiku w ramach kompetencji przyrodniczych realizujemy projekt związany tematycznie z ekosystemem lasu, bo stanowi on bezpośrednie środowisko zarówno naszej szkoły jaki też środowisko geograficzne Jedliny-Zdroju. Pracujemy w zespołach, które tworzą zielniki, makiety lasu, plakaty oraz wykonują zdjęcia lasu na przełomie lata i jesieni w celu powstania prezentacji multimedialnej. W lesie prowadzimy obserwacje terenowe z wykorzystywaniem oprzyrządowania komputerowego. Na zajęciach informatycznych tworzyli animacje warstw lasu oraz prezentacje zwierząt i roślin.

6

7

8 Finał Ogólnopolski - Błażejewko
W sobotę i niedzielę, października 2011 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Błażejewko" w Błażejewku k/o Kórnika odbyła się I ponadregionalna wojewódzka olimpiada wiedzy i umiejętności. Równolegle przeprowadzony został I ponadregionalny festiwal projektów. Naszą szkołę w I ponadregionalnej olimpiadzie reprezentował Kacper Gut uczeń klasy 5b.

9 ŚLADAMI PANA FOGGA ,,ŚLADAMI PANA FOGGA’’ – to temat drugiego projektu W miesiącach październiku, listopadzie i grudniu 2011roku w ramach kompetencji matematyczno-przyrodniczych uczniowie po obejrzeniu filmu ,,80 dni dookoła świata’’ rozpoczęli realizację podtematów projektu zatytułowanych ,,Oszukać czas’’ oraz ,,Statkiem, pociągiem, balonem’’. Powstały indywidualne karty podróży -,,Moja podróż z Panem Foggiem’’ oraz film w programie Windows Movie Maker.

10

11 ,,Oszukać czas’’ Na zajęciach projektowych kształtujących kompetencje przyrodniczo-matematyczne w klasie 4a i 5a w miesiącu styczniu i lutym uczniowie wykonywali zegary, były to klepsydry zrobione w prosty sposób z soli, piasku i butelek plastikowych. Uczniowie zobaczyli też prezentację multimedialną o zegarach słonecznych i sami wykonali swoje klasowe kalendarze na rok 2012.

12 "Smaki Świata" W II semestrze roku szkolnego 2011/12 uczniowie klas czwartych i piątych rozpoczęli pracę i nad tematem ,,Smaki świata’’ . W ramach niego poznali zmysły człowieka , powstały plakaty charakteryzujące nasze zmyły, w których to wykorzystano informacje z internetu. Do najciekawszych zajęć należała jednak zabawa z rozpoznawaniem owoców i warzyw z użyciem dotyku i zapachu oraz eksperymenty przyrodnicze z rozpoznawaniem smaku za pomocą języka.

13 III Projekt ,,Jem zdrowo’’
W miesiącu kwietniu rozpoczęliśmy ostatni projekt dotyczący zdrowego odżywiania ,,Jem zdrowo’’. Na początek przeprowadziliśmy ,,burzę mózgów’’ i każdy uczeń musiał odpowiedzieć na pytanie: ,,Dlaczego warto zdrowo odżywiać się?’’Później przystąpiliśmy do budowania z pudełek kartonowych piramidy pokarmowej, wykorzystaliśmy ulotki reklamowe z naszych super marketów .

14 Uczniowie poznali jakie składniki odżywcze zawierają poszczególne produkty żywnościowe, w jaki sposób ułożyć menu. Uczyli się również przeliczać kalorie zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu w zależności od płci, wieku, aktywności fizycznej. Poznali do czego w organiźmie są wykorzystane białka, cukry, tłuszcze, witaminy i węglowodany.

15 Potrawy: - amerykańskie - włoskie - francuskie

16 Dzieci dowiedziały się również się również, że owoce i warzywa przewodzą prąd. Badaliśmy przewodnictwo warzyw i owoców za pomocą interfejsu .

17 Festiwal Etap szkolny festiwalu odbył się Klasy czwarte prezentowały projekt ,,Mieszkańcy lasu’’ a klasy piąte projekt,,80 dni dookoła świata’’ .

18 Finał wojewódzki Festiwal - Olimpiada Lądek-Zdrój - 26-27 maja 2012
W uroczym uzdrowisku rozegrał się Finał Wojewódzkiej Olimpiady połączonej z Festiwalem. Uczniowie klas 4 i 5, startowali w Olimpiadzie z zakresu przyrody, matematyki i informatyki, oraz pięcio osobowe zespoły prezentowały wybrane projekty podczas Festiwalu. Laureatami Olimpiady zostali: Kacper Gut, Amadeusz Chomiak Obaj uczniowie będą reprezentować naszą Szkołę podczas Finału Ogólnopolskiego.

19


Pobierz ppt "„Zrozumieć świat” 2011 / 2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google