Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zrozumieć świat 2011 / 2012. W projekcie uczestniczyły klasy: 4a 4a 4b 4b 5a 5a 5b 5b Opiekunowie projektu: Ewa Nycnerska Ewa Nycnerska Renata Burnat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zrozumieć świat 2011 / 2012. W projekcie uczestniczyły klasy: 4a 4a 4b 4b 5a 5a 5b 5b Opiekunowie projektu: Ewa Nycnerska Ewa Nycnerska Renata Burnat."— Zapis prezentacji:

1 Zrozumieć świat 2011 / 2012

2 W projekcie uczestniczyły klasy: 4a 4a 4b 4b 5a 5a 5b 5b Opiekunowie projektu: Ewa Nycnerska Ewa Nycnerska Renata Burnat Renata Burnat Joanna Krasnicka Joanna Krasnicka Iwona Dryś Iwona Dryś Przemysław Chomiak Przemysław Chomiak

3 Olimpiada i Festiwal Karpacz - 10 września 2011 "Jedlina- Zdrój, nasza mała ojczyzna" – to nazwa regionalnego projektu zorganizowanego w ramach ogólnopolskiego projektu unijnego "Zrozumieć Świat"

4 Projekty 2011/2012 Na zajęciach projektowych Zrozumieć Świat uczniowie realizowali projekty: Las i jego mieszkańcy Las i jego mieszkańcy Śladami Pana Fogga Śladami Pana Fogga Jem zdrowo Jem zdrowo

5 Las i jego mieszkańcy W miesiącu wrześniu i październiku w ramach kompetencji przyrodniczych realizujemy projekt związany tematycznie z ekosystemem lasu, bo stanowi on bezpośrednie środowisko zarówno naszej szkoły jaki też środowisko geograficzne Jedliny-Zdroju. Pracujemy w zespołach, które tworzą zielniki, makiety lasu, plakaty oraz wykonują zdjęcia lasu na przełomie lata i jesieni w celu powstania prezentacji multimedialnej. W lesie prowadzimy obserwacje terenowe z wykorzystywaniem oprzyrządowania komputerowego. Na zajęciach informatycznych tworzyli animacje warstw lasu oraz prezentacje zwierząt i roślin.

6

7

8 Finał Ogólnopolski - Błażejewko W sobotę i niedzielę, października 2011 r. w Ośrodku Szkoleniowo- Wypoczynkowym "Błażejewko" w Błażejewku k/o Kórnika odbyła się I ponadregionalna wojewódzka olimpiada wiedzy i umiejętności. Równolegle przeprowadzony został I ponadregionalny festiwal projektów. Naszą szkołę w I ponadregionalnej olimpiadzie reprezentował Kacper Gut uczeń klasy 5b.

9 ŚLADAMI PANA FOGGA,,ŚLADAMI PANA FOGGA – to temat drugiego projektu W miesiącach październiku, listopadzie i grudniu 2011roku w ramach kompetencji matematyczno-przyrodniczych uczniowie po obejrzeniu filmu,,80 dni dookoła świata rozpoczęli realizację podtematów projektu zatytułowanych,,Oszukać czas oraz,,Statkiem, pociągiem, balonem. Powstały indywidualne karty podróży -,,Moja podróż z Panem Foggiem oraz film w programie Windows Movie Maker.

10

11 ,,Oszukać czas,,Oszukać czas Na zajęciach projektowych kształtujących kompetencje przyrodniczo-matematyczne w klasie 4a i 5a w miesiącu styczniu i lutym uczniowie wykonywali zegary, były to klepsydry zrobione w prosty sposób z soli, piasku i butelek plastikowych. Uczniowie zobaczyli też prezentację multimedialną o zegarach słonecznych i sami wykonali swoje klasowe kalendarze na rok 2012.

12 "Smaki Świata" W II semestrze roku szkolnego 2011/12 uczniowie klas czwartych i piątych rozpoczęli pracę i nad tematem,,Smaki świata. W ramach niego poznali zmysły człowieka, powstały plakaty charakteryzujące nasze zmyły, w których to wykorzystano informacje z internetu. Do najciekawszych zajęć należała jednak zabawa z rozpoznawaniem owoców i warzyw z użyciem dotyku i zapachu oraz eksperymenty przyrodnicze z rozpoznawaniem smaku za pomocą języka.

13 III Projekt,,Jem zdrowo W miesiącu kwietniu rozpoczęliśmy ostatni projekt dotyczący zdrowego odżywiania,,Jem zdrowo. Na początek przeprowadziliśmy,,burzę mózgów i każdy uczeń musiał odpowiedzieć na pytanie:,,Dlaczego warto zdrowo odżywiać się?Później przystąpiliśmy do budowania z pudełek kartonowych piramidy pokarmowej, wykorzystaliśmy ulotki reklamowe z naszych super marketów.

14 Uczniowie poznali jakie składniki odżywcze zawierają poszczególne produkty żywnościowe, w jaki sposób ułożyć menu. Uczniowie poznali jakie składniki odżywcze zawierają poszczególne produkty żywnościowe, w jaki sposób ułożyć menu. Uczyli się również przeliczać kalorie zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu w zależności od płci, wieku, aktywności fizycznej. Uczyli się również przeliczać kalorie zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu w zależności od płci, wieku, aktywności fizycznej. Poznali do czego w organiźmie są wykorzystane białka, cukry, tłuszcze, witaminy i węglowodany. Poznali do czego w organiźmie są wykorzystane białka, cukry, tłuszcze, witaminy i węglowodany.

15 Potrawy: - amerykańskie - włoskie - francuskie

16 Dzieci dowiedziały się również się również, że owoce i warzywa przewodzą prąd. Badaliśmy przewodnictwo warzyw i owoców za pomocą interfejsu.

17 Festiwal Etap szkolny festiwalu odbył się Klasy czwarte prezentowały projekt,,Mieszkańcy lasu a klasy piąte projekt,,80 dni dookoła świata.

18 Finał wojewódzki Festiwal - Olimpiada Lądek-Zdrój maja 2012 W uroczym uzdrowisku rozegrał się Finał Wojewódzkiej Olimpiady połączonej z Festiwalem. Uczniowie klas 4 i 5, startowali w Olimpiadzie z zakresu przyrody, matematyki i informatyki, oraz pięcio osobowe zespoły prezentowały wybrane projekty podczas Festiwalu. Laureatami Olimpiady zostali: Kacper Gut, Amadeusz Chomiak Obaj uczniowie będą reprezentować naszą Szkołę podczas Finału Ogólnopolskiego.

19


Pobierz ppt "Zrozumieć świat 2011 / 2012. W projekcie uczestniczyły klasy: 4a 4a 4b 4b 5a 5a 5b 5b Opiekunowie projektu: Ewa Nycnerska Ewa Nycnerska Renata Burnat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google