Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: Szacunek wobec kobiet i dziewcząt Jak możemy okazać szacunek?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: Szacunek wobec kobiet i dziewcząt Jak możemy okazać szacunek?"— Zapis prezentacji:

1 Temat: Szacunek wobec kobiet i dziewcząt Jak możemy okazać szacunek?
Co to jest szacunek??? Szacunek, to uznanie godności osoby ludzkiej - kogoś drugiego. Zasadą jest tu wzajemność, gdyż każda osoba ma prawo do uszanowania. Szacunek należy się płci pięknej to jest oczywiste .Bez nich świat byłby jak łodyga bez kwiatu. Aby móc w pełni darzyć partnera szacunkiem, trzeba najpierw doceniać siebie - a zatem mieć własne zdanie, akceptować się i urzeczywistniać własne marzenia. Jak możemy okazać szacunek? przez wygląd, gesty słowa, myśli ustępując miejsca np. w tramwaju przez okazywanie uwagi przez akceptowanie zdania kobiety/ poglądów witając się .

2 Prawa kobiet, znęcanie się nad nimi.
Prawa kobiet , to równouprawnienie kobiet jako obywateli oraz ich równość w stosunku do mężczyzn w każdej dziedzinie życia .Aż do naszego stulecia kobiety nie miały pełni praw. Są jeszcze takie kraje, w których kobiety mają niewiele praw. W 1903 roku pani Emmeline Pankhurst założyła Kobiecą Unię Socjalną ,która walczyła o prawo kobiet do głosowania. Trwało to aż do 1928 roku, kiedy to przyznano im wreszcie prawo do głosowania, takie jak mieli mężczyźni. Znęcanie się nad kobietami: Bicie kobiet nie jest cechą wyróżniającą tak zwane klasy niższe i słabiej wykształcone. Bicie kobiet jest charakterystyczne dla panów o wielkiej wrażliwości na swoje potrzeby i rozbudowanym ego. Upodobanie do bicia wiąże się z innym ocierającymi się o patologię cechami. Każdy rok przynosi w Polsce 150 tysięcy nowych przypadków przemocy w rodzinie polegających na pobiciu kobiety przez mężczyznę. Wśród kobiet zgłaszających się do powiatowych komend policji przeważają panie, których mąż jest alkoholikiem lub socjopatą.

3 C.d Ofiarą znęcania się mężczyzn nad kobietami może być Tina Turner- która w latach sześćdziesiątych była maltretowana i gwałcona przez swojego własnego męża. Powodem było to, że mąż Turner- Ike był alkoholikiem. Trudno było się jej wyrwać z przemocy domowej, ale dała radę. Wiele kobiet, które pada ofiarą przemocy nie potrafi już zaufać żadnemu mężczyźnie.

4 Aborcja Często też mężczyzna nakazuje własnej żonie/ dziewczynie, aby dokonała aborcji, nie zważając na odczucia kobiety- dokonuje także szantażu. Kobieta czuje się samotna i zagubiona. Właśnie dla takich kobiet, które nie mają środków do życia zostały stworzone domy,, samotnych matek’’, które zapewniają pomoc społeczną. Dzięki takim miejscom matka z dzieckiem nie pozostaje sama. Mężczyźni( niedojrzali) często boją się sprostać zadaniom i odpowiedzialnośći jaką są narodziny dziecka.

5 Prezentację wykonały:
Barbara Renans i Karolina Nowakowska 3A


Pobierz ppt "Temat: Szacunek wobec kobiet i dziewcząt Jak możemy okazać szacunek?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google