Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

. Temat: Szacunek wobec kobiet i dziewcząt Co to jest szacunek??? Szacunek, to uznanie godności osoby ludzkiej - kogoś drugiego. Zasadą jest tu wzajemność,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ". Temat: Szacunek wobec kobiet i dziewcząt Co to jest szacunek??? Szacunek, to uznanie godności osoby ludzkiej - kogoś drugiego. Zasadą jest tu wzajemność,"— Zapis prezentacji:

1 . Temat: Szacunek wobec kobiet i dziewcząt Co to jest szacunek??? Szacunek, to uznanie godności osoby ludzkiej - kogoś drugiego. Zasadą jest tu wzajemność, gdyż każda osoba ma prawo do uszanowania. Szacunek należy się płci pięknej to jest oczywiste.Bez nich świat byłby jak łodyga bez kwiatu. Aby móc w pełni darzyć partnera szacunkiem, trzeba najpierw doceniać siebie - a zatem mieć własne zdanie, akceptować się i urzeczywistniać własne marzenia. Jak możemy okazać szacunek? -przez wygląd, gesty słowa, myśli -ustępując miejsca np. w tramwaju -przez okazywanie uwagi - przez akceptowanie zdania kobiety/ poglądów - witając się

2 Prawa kobiet, znęcanie się nad nimi. Prawa kobiet, to równouprawnienie kobiet jako obywateli oraz ich równość w stosunku do mężczyzn w każdej dziedzinie życia.Aż do naszego stulecia kobiety nie miały pełni praw. Są jeszcze takie kraje, w których kobiety mają niewiele praw. W 1903 roku pani Emmeline Pankhurst założyła Kobiecą Unię Socjalną,która walczyła o prawo kobiet do głosowania. Trwało to aż do 1928 roku, kiedy to przyznano im wreszcie prawo do głosowania, takie jak mieli mężczyźni. Znęcanie się nad kobietami: Bicie kobiet nie jest cechą wyróżniającą tak zwane klasy niższe i słabiej wykształcone. Bicie kobiet jest charakterystyczne dla panów o wielkiej wrażliwości na swoje potrzeby i rozbudowanym ego. Upodobanie do bicia wiąże się z innym ocierającymi się o patologię cechami. Każdy rok przynosi w Polsce 150 tysięcy nowych przypadków przemocy w rodzinie polegających na pobiciu kobiety przez mężczyznę. Wśród kobiet zgłaszających się do powiatowych komend policji przeważają panie, których mąż jest alkoholikiem lub socjopatą.

3 C.d Ofiarą znęcania się mężczyzn nad kobietami może być Tina Turner- która w latach sześćdziesiątych była maltretowana i gwałcona przez swojego własnego męża. Powodem było to, że mąż Turner- Ike był alkoholikiem. Trudno było się jej wyrwać z przemocy domowej, ale dała radę. Wiele kobiet, które pada ofiarą przemocy nie potrafi już zaufać żadnemu mężczyźnie.

4 Aborcja Często też mężczyzna nakazuje własnej żonie/ dziewczynie, aby dokonała aborcji, nie zważając na odczucia kobiety- dokonuje także szantażu. Kobieta czuje się samotna i zagubiona. Właśnie dla takich kobiet, które nie mają środków do życia zostały stworzone domy,, samotnych matek, które zapewniają pomoc społeczną. Dzięki takim miejscom matka z dzieckiem nie pozostaje sama. Mężczyźni( niedojrzali) często boją się sprostać zadaniom i odpowiedzialnośći jaką są narodziny dziecka.

5 Prezentację wykonały: Barbara Renans i Karolina Nowakowska 3A


Pobierz ppt ". Temat: Szacunek wobec kobiet i dziewcząt Co to jest szacunek??? Szacunek, to uznanie godności osoby ludzkiej - kogoś drugiego. Zasadą jest tu wzajemność,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google