Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MAURITIUS.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MAURITIUS."— Zapis prezentacji:

1 MAURITIUS

2 Daleko na południu, na ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, leży rajska wyspa Mauritius. Turkusowoniebieska woda, kryształowo czyste laguny, drobnopiaszczyste, lśniąco białe plaże oraz piękne krajobrazy z bujną roślinnością Mauritius jest państwem wyspiarskim położonym w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km od Madagaskaru. Stolicą Mauritiusu jest Port Louis

3 Warta podkreślenia jest różnorodność kulturowa (Hindusi, Chińczycy, Europejczycy, Malgasze, Tamilowie, Arabowie) Najpopularniejszym językiem jest kreolski Mauritius kusi turystów ze wszystkich zakątków świata swoimi fantastycznymi plażami, widokami, gościnnością mieszkańców i serwisem hotelowym, który uważany jest za najlepszy na świecie.

4 całą wyspę otaczają rafy koralowe, tworząc wokół wyspy turkusową lagunę

5 Piton de la Petite Riviere Noire
Najwyższy szczyt zarówno wyspy jak i całego państwa, wynosi 826 m n.p.m.

6 Gris Gris Południowe wybrzeże wyspy

7 Aapravasi Ghat W 2006 roku na listę zabytków UNESCO wpisano znajdujący się w Port Louis na Mauritiusie kompleks budynków Aapravasi Ghat. Są to dawne pomieszczenia recepcyjne emigrantów zarobkowych z Indii, pochodzące z 1849 roku.

8 Eureka Creole Museum Wartym zobaczenia jest muzeum kreolskie Eureka Creole Museum. Atrakcja tego miejsca jest niezwykły ogród rozpościerający się nad przepaścią. Muzeum to posiada również niebywałą kolekcje mebli kreolskich z okresy kolonialnego, pełne luksusu i wygody. Interesujące są również zbiory związane z morzem- mapy, przyrządy żeglarskie, jak również kolekcja miejscowych instrumentów. Ciekawe są też fotografie stolicy Port Louis.

9 Grand Bassin W czasie pobytu na Mauritiusie należy odwiedzić również naturalne jezioro Grand Bassin, które znajduje się w niebywałym miejscu- w kraterze wygasłego wulkanu. Jest to także cel pielgrzymek. Woda z jeziora uważana jest za świętą. Nad jego brzegami mieści się się kompleks świątyń bogatych w przeróżne relikwie, rzeźby bogów, bóstw i duchów oraz fantastyczne figury hinduistyczne. Znajduje się tu również trasa górska na górę Piton, prowadząca po schodach.

10 Grand Bassin

11 W Parku Narodowym Chamarel położonym na południowym zachodzie wyspy, znajduje się warta obejrzenia tzw. „ziemia siedmiu kolorów”. Jest to wulkaniczna gleba ułożona w kontrastowe warstwy. Prawdziwie magiczne miejsce na ziemi….

12 Gospodarka

13 Ważna gałęzią produkcji wyspy, obok rumu robionego z trzciny cukrowej, pokrywającej niemal całą powierzchnię kraju, jest herbata. W Bois Cheri znajduje się największa jej plantacja, gdzie można zwiedzać muzeum z eksponatami dotyczącymi wyrobów z tej rośliny. Droga do plantacji zwana jest trasa herbacianą. Ma ona początek w Curepipe, w kolonialnym domku- posiadłości Domanie des Aubineaux.

14 Wyspa odznacza się bardzo korzystnymi warunkami do rozwoju wypoczynkowej turystyki nadmorskiej, a to głównie dzięki walorom krajobrazowym wybrzeży, ciepłej wodzie morskiej i dużemu usłonecznieniu. Poza tym znajdują się tu także atrakcje krajoznawcze. W stolicy kraju Port Louis wiele jest starych budowli z okresu kolonialnego, natomiast z innych obiektów turystycznych wyspy wymienić należy: ogród botaniczny Pamplemousses, znany z bogactwa roślin tropikalnych, park ptaków Casela, Black River Gorges i wreszcie duże akwarium z fauną mórz południowych.

15 Ogród botaniczny Pamplemousses

16 Park Casela Na 25 hektarach turyści mogą podziwiać ponad 140 gatunków ptaków z całego świata.

17 Black River Gorges Park narodowy z pozostałościami po pierwotnej dżungli. Stąd można również wejść na najwyższą górę wyspy - Piton de la Riviére Noire (828 m).

18 KONIEC


Pobierz ppt "MAURITIUS."

Podobne prezentacje


Reklamy Google