Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zastosowanie Kolagenu Naturalnego dla zdrowia w narządach ruchu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zastosowanie Kolagenu Naturalnego dla zdrowia w narządach ruchu."— Zapis prezentacji:

1 Zastosowanie Kolagenu Naturalnego dla zdrowia w narządach ruchu.

2 U ludzi najważniejszym białkiem jest kolagen, tworzący tkankę: mięśniową, nerwową i łączną.
Komórki naszego organizmu rozwijają się i funkcjonują prawidłowo jedynie wówczas, gdy odżywione są optymalną ilością białka o właściwej jakości.

3 Stan narządu ruchu, to zwierciadło:
ogólnego zdrowia organizmu człowieka, kondycji wszystkich narządów, mięśni szkieletowych

4 Narząd ruchu człowieka składa się: - z kości, - ścięgien - i więzadeł.
Kości przytrzymywane są w stawach przez więzadła i torebkę stawową. Sprawne poruszanie się, ułatwiają nam: gładkie chrząstki szkliste, pokrywające powierzchnie stawowe kości, oraz błona maziowa wyścielająca staw od wewnątrz i wydzielająca maź smarującą stawy.

5 Zjawisko zużywania się, zaczyna się z warstwy chrzęstnej
Zjawisko zużywania się, zaczyna się z warstwy chrzęstnej. Na skutek złego smarowania, tarcie między chropowatymi powierzchniami stawów nasila się i chrząstka staje się cieńsza, aż do jej starcia się.

6 Szczególne miejsce w aparacie ruchowym zajmuje KRĘGOSŁUP
„ BÓG ZDROWIA ” „ OŚ CIAŁA CZŁOWIEKA ”

7 Już w wieku 20-lat osłabia się:
Kręgosłup jest najwrażliwszym organem aparatu ruchowego i najwcześniej zaczyna się starzeć. Już w wieku 20-lat osłabia się: - aparat więzadłowy, - rozszerzają się międzykręgowe odstępy, - chwieją się kręgi.

8 Zadaniem kręgosłupa jest:
- wspieranie głowy, - żeber, - przewodzenie rdzenia kręgowego, - przejęcie części wagi całego ciała. Kręgi kręgosłupa tworzą pionowy słup: - odcinek szyjny 7 kręgów, - odcinek piersiowy 12 kręgów, - odcinek lędźwiowy 5 kręgów, - kość krzyżowa 5 kręgów zespolonych, - kość ogonowa.

9 Położone między kręgami chrząstki i więzadła służą do:
Pomiędzy kręgami znajdują się dyski międzykręgowe składające się z kolagenowych włóknistych pierścieni, które zamykają w sobie galaretowate jądro. Położone między kręgami chrząstki i więzadła służą do: - amortyzacji uderzeń, - rozciągnięć, ochrona przed nadmiernym obciążeniem.

10 Sytuacje w naszym życiu takie jak:
obciążenia psychiczne, obciążenia fizyczne, napięcia nerwowe – stres, nieprawidłowe odżywianie, mało ruchliwy tryb życia Prowadzą do: przeciążenia mięśni pleców, zwężenia się międzykręgowych odległości, ściśnięcie nerwów i naczyń głowy, serca i kończyn, zakłócenia miejscowego i ogólnego krążenia krwi.

11

12 Przy dyskopatiach dysków międzykręgowych,
rozwijają się procesy zapalne, tworzy się ich zmiękczenie i rozbicie. Prowadzi to do rozmiękczania samego dysku, jego wysunięcie a nawet wypadnięcie jest to: – przepuklina dysku.

13 Źródłem chorób jest niewydolność tkanki czyli:
Cała podstawa kości składa się z kolagenu i minerałów, natomiast siatka z włókien kolagenowych daje elastyczność i podwyższa ich możliwości obciążeniowe. Stan kręgosłupa Dysk normalny Dysk zniszczony Dysk wybrzuszony Źródłem chorób jest niewydolność tkanki czyli: Przepuklina słabnące procesy wymiany kolagenu, Dysk Wycieniony Dyski Zwyrodnione i zwapnione fatalna gospodarka aminokwasowa,

14 Osłabienie mięśni grzbietu stwierdzone często u ludzi starszych prowadzi do pochylenia kręgosłupa ku przodowi. Przy osłabieniu mięśni lędźwiowych i krzyżowych uszkadzamy dysk międzykręgowy. Przy skrzywieniu kręgów szyjnych przy słabych mięśniach i więzadłach, cierpią oczy, płuca. Przy skrzywieniu kręgu 5-tego klatkowego przy słabych mięśniach i więzadłach cierpią gardło i tarczyca. Przy skrzywieniu kręgu 10-tego: serce, nerki, jelita.

15 KOLAGEN JAK INNE BIAŁKA NIE JEST NAM DANY RAZ NA ZAWSZE, PODLEGA CIĄGŁEJ WYMIANIE
Medycyna już wie, że rzeczywisty wiek biologiczny organizmu ludzkiego wyznacza kondycja białek spajających niemal wszystkie jego komórki.

16 Aby kręgosłup właściwie funkcjonował, jego części składowe powinny mieć właściwą jakość, tzn. kręgi powinny być należycie wykształcone, a tkanki kręgosłupa (dyski) sprężyste i wilgotne. Bardzo ważne jest, codzienne, regularne wieloletnie spożywanie, kolagenu, witamin i minerałów.

17 Dawka 2-4 kapsułek dziennie Colvity jest małą porcją wolnych aminokwasów, które są przyswajalne przez nasz organizm w 99%. Przyswajalność białek kolagenowych z ogólnej masy przyjmowanych w pokarmach, wynosi %. Organizm ludzki nie produkuje wszystkich aminokwasów dlatego też, suplementujmy się Colvitą.

18 Kolagen trzeba jeść codziennie.
Pierwsze efekty w wątrobie są już po dniach, natomiast nasze tkanki regenerują się po dniach, a dni, potrzebne jest naszemu kręgosłupowi i innym elementom układu kostno – stawowego. Ale nagroda przyjdzie na pewno.

19 Podtrzymywać w dobrej formie aparat ruchowy i pomóc w powrocie tkanki do stanu pierwotnego po rozciągnięciu może: odpowiednia masa ciała, zrównoważone odżywianie, masaże, biologicznie aktywne preparaty zawierające wapń i fosfor, nienasycone tłuszcze Omega 3, suplementacja aminokwasami .

20 Sport, ruch, pomoże: odblokować skurczone mięśnie, poruszy krążenie,
zwiększy przemianę materii.

21 WEŹMY ZDROWIE W SWOJE RĘCE
ZASTOSUJMY SYNERGIĘ BIAŁKOWO - WITAMINOWO - MINERAŁOWĄ WPROWADZMY SYSTEMATYCZNĄ SUPLEMENTACJĘ

22 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Zastosowanie Kolagenu Naturalnego dla zdrowia w narządach ruchu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google