Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zastosowanie Kolagenu Naturalnego dla zdrowia w narządach ruchu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zastosowanie Kolagenu Naturalnego dla zdrowia w narządach ruchu."— Zapis prezentacji:

1 Zastosowanie Kolagenu Naturalnego dla zdrowia w narządach ruchu.

2 U ludzi najważniejszym białkiem jest kolagen, tworzący tkankę: mięśniową, nerwową i łączną. Komórki naszego organizmu rozwijają się i funkcjonują prawidłowo jedynie wówczas, gdy odżywione są optymalną ilością białka o właściwej jakości.

3 Stan narządu ruchu, to zwierciadło: ogólnego zdrowia kondycji wszystkich mięśni szkieletowych narządów, organizmu człowieka,

4 K ości przytrzymywane są w stawach przez więzadła i torebkę stawową. S prawne poruszanie się, ułatwiają nam: gładkie chrząstki szkliste, pokrywające powierzchnie stawowe kości, oraz błona maziowa wyścielająca staw od wewnątrz i wydzielająca maź smarującą stawy. N arząd ruchu człowieka składa się: - z kości, - ścięgien - i więzadeł.

5 Z jawisko zużywania się, zaczyna się z warstwy chrzęstnej. Na skutek złego smarowania, tarcie między chropowatymi powierzchniami stawów nasila się i chrząstka staje się cieńsza, aż do jej starcia się.

6 Szczególne miejsce w aparacie ruchowym zajmuje KRĘGOSŁUP BÓG ZDROWIA OŚ CIAŁA CZŁOWIEKA

7 K ręgosłup jest najwrażliwszym organem aparatu ruchowego i najwcześniej zaczyna się starzeć. Już w wieku 20-lat osłabia się: - aparat więzadłowy, - rozszerzają się - chwieją się kręgi. międzykręgowe odstępy,

8 Zadaniem kręgosłupa jest: - wspieranie głowy, - żeber, - przewodzenie rdzenia kręgowego, - przejęcie części wagi całego ciała. Kręgi kręgosłupa tworzą pionowy słup: - odcinek szyjny 7 kręgów, - odcinek piersiowy 12 kręgów, - odcinek lędźwiowy 5 kręgów, - kość krzyżowa 5 kręgów zespolonych, - kość ogonowa.

9 P omiędzy kręgami znajdują się dyski międzykręgowe składające się z kolagenowych włóknistych pierścieni, które zamykają w sobie galaretowate jądro. P ołożone między kręgami chrząstki i więzadła służą do: - amortyzacji uderzeń, - rozciągnięć, -ochrona przed nadmiernym obciążeniem.

10 Sytuacje w naszym życiu takie jak: obciążenia psychiczne, nieprawidłowe odżywianie, obciążenia fizyczne, napięcia nerwowe – stres, mało ruchliwy tryb życia Prowadzą do: przeciążenia mięśni pleców, zwężenia się międzykręgowych odległości, ściśnięcie nerwów i naczyń głowy, serca i kończyn, zakłócenia miejscowego i ogólnego krążenia krwi.

11

12 Przy dyskopatiach dysków międzykręgowych, rozwijają się procesy zapalne, tworzy się ich zmiękczenie i rozbicie. Prowadzi to do rozmiękczania samego dysku, jego wysunięcie a nawet wypadnięcie jest to : – przepuklina dysku.

13 C ała podstawa kości składa się z kolagenu i minerałów, natomiast siatka z włókien kolagenowych daje elastyczność i podwyższa ich możliwości obciążeniowe. Ź ródłem chorób jest niewydolność tkanki czyli: fatalna gospodarka aminokwasowa, słabnące procesy wymiany kolagenu, Dysk normalny Dysk zniszczony Dysk wybrzuszony Przepuklina Dysk Wycieniony Dyski Zwyrodnione i zwapnione Stan kręgosłupa

14 O słabienie mięśni grzbietu stwierdzone często u ludzi starszych prowadzi do pochylenia kręgosłupa ku przodowi. P rzy skrzywieniu kręgu 10-tego: serce, nerki, jelita. P rzy skrzywieniu kręgu 5-tego klatkowego przy słabych mięśniach i więzadłach cierpią gardło i tarczyca. P rzy skrzywieniu kręgów szyjnych przy słabych mięśniach i więzadłach, cierpią oczy, płuca. P rzy osłabieniu mięśni lędźwiowych i krzyżowych uszkadzamy dysk międzykręgowy.

15 KOLAGEN JAK INNE BIAŁKA NIE JEST NAM DANY RAZ NA ZAWSZE, PODLEGA CIĄGŁEJ WYMIANIE M edycyna już wie, że rzeczywisty wiek biologiczny organizmu ludzkiego wyznacza kondycja białek spajających niemal wszystkie jego komórki.

16 B ardzo ważne jest, codzienne, regularne wieloletnie spożywanie, kolagenu, witamin i minerałów. A by kręgosłup właściwie funkcjonował, jego części składowe powinny mieć właściwą jakość, tzn. kręgi powinny być należycie wykształcone, a tkanki kręgosłupa (dyski) sprężyste i wilgotne.

17 Przyswajalność białek kolagenowych z ogólnej masy przyjmowanych w pokarmach, wynosi 38 - 48%. D awka 2-4 kapsułek dziennie Colvity jest małą porcją wolnych aminokwasów, które są przyswajalne przez nasz organizm w 99%. Organizm ludzki nie produkuje wszystkich aminokwasów dlatego też, - suplementujmy się Colvitą.

18 K olagen trzeba jeść codziennie. Pierwsze efekty w wątrobie są już po 30-32 dniach, natomiast nasze tkanki regenerują się po 110-130 dniach, a 370-400 dni, potrzebne jest naszemu kręgosłupowi i innym elementom układu kostno – stawowego. Ale nagroda przyjdzie na pewno.

19 P odtrzymywać w dobrej formie aparat ruchowy i pomóc w powrocie tkanki do stanu pierwotnego po rozciągnięciu może: biologicznie aktywne preparaty zawierające wapń i fosfor, masaże, zrównoważone odżywianie, odpowiednia masa ciała, nienasycone tłuszcze Omega 3, suplementacja aminokwasami.

20 Sport, ruch, pomoże: zwiększy przemianę materii. odblokować skurczone mięśnie, poruszy krążenie,

21 WEŹMY ZDROWIE W SWOJE RĘCE ZASTOSUJMY SYNERGIĘ WPROWADZMY SYSTEMATYCZNĄ SUPLEMENTACJĘ BIAŁKOWO - WITAMINOWO - MINERAŁOWĄ

22 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Zastosowanie Kolagenu Naturalnego dla zdrowia w narządach ruchu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google