Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WIELE JEST SERC, KTÓRE CZEKAJĄ NA EWANGELIĘ Kolęda 2013/2014 Materiały dla koordynatorów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WIELE JEST SERC, KTÓRE CZEKAJĄ NA EWANGELIĘ Kolęda 2013/2014 Materiały dla koordynatorów."— Zapis prezentacji:

1 WIELE JEST SERC, KTÓRE CZEKAJĄ NA EWANGELIĘ Kolęda 2013/2014 Materiały dla koordynatorów

2 Zgłoszenia parafii Rejestracja parafii za pomocą formularza: http://tnij.org/koleda2014_rejestracja http://tnij.org/koleda2014_rejestracja Na poniższej stronie www będą wyszczególnione wszystkie miejsca i godziny zgłoszonych spotkań: http://my.kibicujrodzinie.pl http://my.kibicujrodzinie.pl Na pytania odpowiemy na konferencji internetowej 7 stycznia, początek o godz. 21:00.

3 Konferencja internetowa 7 stycznia godz. 21:00 rozpocznie się konferencja. Nie zwlekaj, zarejestruj się na konferencję już teraz. Na podany w rejestracji adres e-mail dostaniesz link do udziału w konferencji: https://www1.gotomeeting.com/register/439202697 https://www1.gotomeeting.com/register/439202697 Pytania i wątpliwości: pisz na adres info@kibicujrodzinie.pl, w temat wiadomości wpisz: Kolęda 2014…info@kibicujrodzinie.pl

4 …ale, to już było… W Roku Wiary, ida ̨ c za Matka ̨ Boża ̨ Loretańska ̨ peregrynuja ̨ ca ̨ po Diecezji Warszawsko-Praskiej, byliśmy w 67 parafiach z warsztatami Nawigacja w Rodzinie. Jednym z wniosków jest to, z ̇ e bardzo trudno oderwać ludzi od ich codzienności, w której się zasiedzieli. Trzeba podkreślić, z ̇ e te małz ̇ eństwa, które przyszły na warsztaty, były bardzo miło zaskoczone i zadowolone z nowej formy spotkania, jaka ̨ zaproponowaliśmy.

5 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił… «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.» Mt 28, 18-20

6 Dlaczego? Kapłani rozpoczynają wkrótce coroczną wizytę duszpasterską. Mając pełne błogosławieństwo Ks. Arcybiskupa będą podczas tych wizyt zachęcać małżeństwa, by wyszły zza filaru kościoła i pozwoliły się zaprosić na coś więcej. Tu właśnie zaczyna się nasza rola - Twoja i moja. Potrzeba pragnienia serca do pójścia do ludzi z Ewangelią. Potrzeba nowych form, aby dotrzeć do ludzi.

7 Do kogo? Do małżeństw ! - Wizyta duszpasterska daje moz ̇ liwość indywidualnego i osobistego zaproszenia podczas kole ̨ dy na spotkanie.

8 Jak? - Ksiądz zaprasza w czasie kolędy wręczając obrazek z odre ̨ cznie wpisanym terminem spotkania. - Osoby z naszych wspólnot zapraszają znajomych i nieznajomych. - Zapraszaj osobiście i zachęcaj do udziału w spotkaniach. Dzięki osobistemu zaproszeniu 90% osób odpowiada na zachętę pozytywnie.

9 Kogo konkretnie Ty zaprosisz?

10 Pakiet ulotek…

11

12 Kiedy? Jak najszybciej! 1. Idziemy do ks. proboszcza i mówimy w skrócie o akcji Kolęda"... - prezentujemy materiały, ulotki, konspekt spotkań… 2. Ustalamy daty, miejsce i godzinę trzech spotkań. 3. Uwaga! Osobiście poinformujmy księży wikariuszy.

13 Ważne 1 Ustalamy z ks. proboszczem terminy trzech spotkań (np. na styczeń, luty i marzec), z których każde stanowi odrębną całość i potrwa ok. 50 min. Upewnij się, że w tym terminie nie będzie innego wydarzenia w parafii. Tu warto być gotowym na pytania księdza proboszcza: - jaki będzie przebieg spotkania (warto pokazać konspekty spotkań), - można przedstawić list do ks. proboszczów z akceptacją Abpa H. Hosera. Koordynator idąc do księży powinien z materiałami zapoznać się przed spotkaniem, żeby wiedział, o czym mówi.

14 Ważne 2 Organizujemy zespół z osobami, które mogą pomóc w prowadzeniu spotkań oraz wybieramy osobę odpowiedzialną. W zespole powinny być co najmniej 3 osoby oraz małżeństwa do opieki nad dziećmi, jeśli będzie zapewniana. Potwierdzamy, czy wszyscy mogą się zaangażować w ustalonych z ks. proboszczem terminach. Spotykamy się najpóźniej na tydzień przed pierwszym spotkaniem, ustalamy ostatecznie i na piśmie kto i za co odpowiada.

15 Ważne 3 Zadbajmy, jeśli mamy na to wpływ, żeby informacja znalazła się w gazecie parafialnej i na stronie internetowej parafii. Zaprośmy członków rad działających w parafiach, grup i wspólnot modlitewnych. Rozwieśmy plakaty wokół kościoła i w ruchliwych miejscach miasta, w którym żyjemy. Zawsze jest coś, czego do końca nie przewidzimy, ale możemy… maksymalnie dobrze się do tego przygotować (2Tm 2,1-2). Pamiętajmy o modlitwie!

16 W dniu spotkania… W dniu spotkania (lub dzień wcześniej) przygotowujemy salę do spotkania i dodatkową salę do opieki nad dziećmi, jeśli ją zapewniamy. Zadbajmy, aby w salach było ciepło. Przygotujmy wszystkie potrzebne materiały techniczne do spotkania (kartki, kilka długopisów, listę do pozostawienia kontaktów, laptop, rzutnik, ekran, nagłośnienie, ew. przedłużacze do prądu itp.) Nie zapomnijmy o modlitwie w zespole. Wszystko musi być przygotowane co najmniej pół godz. przed spotkaniem.

17 Plan spotkania 1.Powitanie i przedstawienie się prowadzących 2.Filmik / teledysk 3.Historyjka i dzielenie 4.Słowo Boże (łącznie z osobistym świadectwem) 5.Modlitwa prowadzących i na zakończenie - Ojcze nasz… 6.Zaproszenie na kolejne spotkania w parafii. 7.Zaproszenie na rekolekcje. Informacje na stronie www.my.kibicujrodzinie.plwww.my.kibicujrodzinie.pl

18 Nie zapomnij… Zarejestruj parafię za pomocą formularza http://tnij.org/koleda2014_rejestracja http://tnij.org/koleda2014_rejestracja Zgłoś udział w konferencji internetowej 7 stycznia, godz. 21:00 https://www1.gotomeeting.com/register/439202697 https://www1.gotomeeting.com/register/439202697 Masz pytania lub wątpliwości? Napisz do nas na adres info@kibicujrodzinie.pl, w temat wiadomości wpisz: Kolęda 2014… info@kibicujrodzinie.pl


Pobierz ppt "WIELE JEST SERC, KTÓRE CZEKAJĄ NA EWANGELIĘ Kolęda 2013/2014 Materiały dla koordynatorów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google