Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NIESAMOWITE BRYŁY W ARCHITEKTURZE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NIESAMOWITE BRYŁY W ARCHITEKTURZE"— Zapis prezentacji:

1 NIESAMOWITE BRYŁY W ARCHITEKTURZE
Opracowała: Iwona Kowalik

2 Zobaczcie to czego może służyć matematyczna wiedza!
Uczniowie często zadają na matematyce pytanie odnoszące się do poruszanych na tym przedmiocie zagadnień: „Do czego mi się to w życiu przyda?” Ta prezentacja pokazuje przykłady praktycznego zastosowania matematycznej wiedzy do tworzenia niesamowitych budowli. Część z prezentowanych prac to istniejące już budynki, część to, przynajmniej na razie, jedynie projekty twórczych architektów. Wszystkie jednak zdumiewają kształtami i wyglądem. Zobaczcie to czego może służyć matematyczna wiedza!

3 Centrum Core Pacific w Tajpej
PĄCZKI I DONATY Centrum Core Pacific w Tajpej Najbliższym naszemu narodowemu sercu pod względem wyglądu, a jednocześnie najdalszym kulturowo i terytorialnie jest jeden z budynków centrum handlowego Core Pacific w Tajpej. Jego krągła bryła wyłożona czerwonym granitem z kamieniołomu Palin Granit Oy na tyle dokładnie odpowiada wyobrażeniom o idealnym drożdżowym pączku, że niemal wyczuwalny staje się w jej pobliżu zapach lukru na wykąpanym w głębokim tłuszczu smakołyku.

4 City Hall w Londynie

5 Teatr Narodowy Chin

6 Donut hotel Dubaj

7 FAWOREK? VilLA NM Nowy Jork
Nowojorska VilLA NM autorstwa biura UNStudio jest przykładem doskonałej architektury czerpiącej z rozwiązań geometrycznych jakby żywcem przeniesionych z konstrukcji faworka. Ciemna fasada kontrastuje silnie z śnieżno białym wnętrzem. W oczy rzuca się sposób w jaki wykorzystano w procesie projektowania ukształtowanie terenu.

8 Wielki apartamentowiec w Chinach, który wije się jak wąż
Rozległe wycięcia w strukturze kompleksu mają zagwarantować mieszkańcom sąsiednich budynków widok na pobliskie wybrzeże. W ten sposób opisywana konstrukcja stać się ma czymś w rodzaju łącznika między morzem i górami znajdującymi się w dalszej perspektywie.

9 Budynek osiągnął rekordową wysokość 688 metrów.
Nowy rekord wysokości Burj Dubai Budynek osiągnął rekordową wysokość 688 metrów.

10 Lance Apartaments w Słowenii -
Nova Gorica w pobliżu granicy włosko-słoweńskiej

11 Nowy gmach wydziału medycyny Uniwersytetu Qeensland
w Brisbane w Australii Owalne okienka znajdujące się na bocznych elewacjach budynku sprawiają, że nowy budynek wydziału medycyny przypomina, z przymrużeniem oka, ser z dziurami.

12 PROJEKTY Te budynki jeszcze nie istnieją,
ale w niedalekiej przyszłości? Kto wie…

13 Rzeszowski projekt firmy Mayland
Bella Dolina Rzeszowski projekt firmy Mayland Kompleks przy ulicy Lubelskiej ma zająć ok. 38 hektarów. W jego ramach mają powstać obiekty, które łącznie będą miały blisko 190 tys. m2 powierzchni handlowej, biurowej, logistycznej, oraz park technologiczny. Centrum uzupełnić mają m.in. hotele oraz miejsca rozrywki i wypoczynku - restauracje, spa, carting.

14 Brama Zachodnia Poznania

15 Nowy ratusz w Gdyni

16 WODNE MIASTA

17 Wodne piramidy Oceanic Creations
Wodne piramidy są propozycją szwedzkiego przedsiębiorstwa Oceanic-Creations. Wykorzystanie nowych kompozytowych materiałów ma umożliwić cumowanie wielkich, kilkunastopiętrowych obiektów w wielu miejscach na całym globie. Prototypowym projektem jest ''Maya Hotel", który ma zostać otwarty za ponad 200 mln dolarów u karaibskich wybrzeży niedaleko Cancun w Meksyku.

18 Ciekawą koncepcją był The Atlantic Project zakładający stworzenie pływającego miasta nazwanego Oceania. Zabudowania miały być w nim umieszczone na sześciokątnych platformach, które można było dowolnie łączyć komponując z nich miasta na powierzchni mórz lub oceanów.

19 Mocno zaawansowanym projektem jest Seascape One
Mocno zaawansowanym projektem jest Seascape One. Zakłada on budowę ogromnego miasta i hotelu w postaci okrągłej wyspy unoszącej się na Morzu Śródziemnym. Powolny rejs gwarantować będzie wszystkie możliwe udogodnienia i luksusy. Seascape One podobnie jak współczesne platformy wiertnicze i wielkie statki wybudowany ma być w wysuszonym dok, który zostanie następnie zalany wodą.

20 Libeskind Projekt Fiera Milano, który ma stanąć w sercu Mediolanu. Ta rozległa inwestycja ma zajmować blisko 106 akrów i pomieści zarówno część mieszkalną, jak i biurową. W jej wnętrzu ma również znajdować się centrum sztuki współczesnej. Problem w tym, że ma nieodpowiednie towarzystwo. Znajduje się pomiędzy strzelistymi drapaczami chmur. W takim sąsiedztwie trudno nie popaść w kompleksy, tym bardziej, że Fiera Milano to konstrukcja w kształcie lekko wygiętego łuku, o jedną trzecią niższa od otaczających ją budowli.

21 Centrum Kina w Pusan Centrum ma posiadać formę wielofunkcyjnej przestrzeni miejskiej o powierzchni m2, złożonej z kompleksu obiektów i placów. Całość zostanie nakryta masywnym "wirtualnym niebem" - zewnętrznym dachem, na którym dzięki technologii LED wyświetlane będą filmy.

22 Sinosteel International Plaza
Kompleks Sinosteel International Plaza ma stanąć w mieście Tianjing w Chinach. Składać się on będzie w dwóch budynków: niższego (88 m) hotelu i wyższego (358 m) wieżowca. Łączna powierzchnia użytkowa obu obiektów ma wynosić 350 tys. m2. Budynki Sinosteel zostały obdarzone przez architektów prostopadłościenną bryłą i przykuwającą wzrok fasadą. Została ona złożona z szeregu heksagonalnych paneli, zawierających różnej wielkości okna. Zestawione ze sobą tworzą teksturę przypominają plaster miodu.

23 Future Systems w Czeskich Budziejowicach
Projekt centrum koncertowo - kongresowego im. Antonina Dworzaka w Czeskich Budziejowicach.

24 Projekt osiedla norweskiego biura 70°N arkitektur as

25 UN Studio - budynek jak liść
Torebka Louis Vuitton to jeden z niekwestionowanych symboli mody. Firma dba o to, by jej sklepy były równie rozpoznawalne, jak jej ekskluzywne produkty. Kolejny autorstwa architektów z holenderskiej pracowni Un Studio stanie niebawem w Japonii.

26 Znikające Muzeum Yue Minjun
Muzeum powstaje w mieście Qing Cheng Shan w prowincji Syczuan. Lokalizacja jest specyficzna i stała się dużym wyzwaniem dla architektów. Prowincje zajmują tereny górzyste i trudno dostępne. Ponadto teren, na którym powstaje projekt chińskiej pracowni, nieustannie spowity jest mgłą, co sprawia, że sceneria staje się z lekko odrealniona.

27 Czy nadal uważacie, że matematyka się nie przydaje?


Pobierz ppt "NIESAMOWITE BRYŁY W ARCHITEKTURZE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google