Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowoczesne budownictwo

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowoczesne budownictwo"— Zapis prezentacji:

1 Nowoczesne budownictwo
Prezentacja wykonana na konkurs pt. „Ujarzmić żywioły”

2 Na początku był chaos…

3 A z chaosu powstała Ziemia…

4 A na Ziemi powstał człowiek…

5 A człowiek pomyślał…

6 I stworzył…

7 Człowiek czerpał z tego wiele korzyści, jak i wiele problemów
Człowiek czerpał z tego wiele korzyści, jak i wiele problemów. A jakby stworzyć coś oszczędnego? Coś przyjaznego dla środowiska? W ten sposób opracowano pewien projekt…

8 Projekt ten nosi nazwę: „SKY CITY 1000”
Jest to projekt przedstawiający olbrzymi na wysokość 1km budynek, w którym to miałoby znajdować miejsce do zamieszkania dla około 35 tysięcy osób oraz miejsce pracy dla około 100 tysięcy.

9 Przedstawmy go bliżej…

10 Podniebne miasto uwolniłoby z korków Tokio, w którym to miałoby się znaleźć.
Dzięki temu projektowi uzyskanoby również więcej terenów na miejsca zielone, które spowodowałyby zmniejszenie zanieczyszczeń oraz obniżenie temperatury w mieście.

11 Jednak przy tworzeniu tak ogromnej budowli powstaje wiele problemów…
Na szczęście człowiek znalazł na nie rozwiązania. Część z nich opracowano na podstawie obserwacji przy wznoszeniu Taipei 101 na Tajwanie.

12 Przede wszystkim posadowienie takiego budynku…
Jego masa i występujące trzęsienia ziemi stanowią znaczący problem, dlatego też zaproponowano wywiercenie 1000 płytkich, małych otworów zalanych betonem, które trwale zakotwiczyłyby budynek w gruncie.

13 Kolejną sprawą są słupy nośne…
Problem stanowi to, że masa słupów byłaby znów tak wielka, że żaden zakład by ich nie wytworzył, a pojazd nie przewiózł. Z tego powodu stworzonoby fabrykę na placu budowy. Ich montaż odbywałby się dzięki zautomatyzowanym metodom (samowznoszący się baldachim).

14 Następną rzeczą są platformy…
Między słupami nośnymi ma znajdować się 14 platform. Do ich wykonania użytoby kratownic przypominających klatkę piersiową smoka. Na każdej z platform znalazłby się park. Dzięki podziałowi na sekcje byłoby również możliwe wprowadzanie ludzi przed ukończeniem budowy obiektu.

15 Istotnym czynnikiem jest również wiatr…
W celu uniknięcia uszkodzeń podniebnego miasta, powodowanych przez wichury, zaproponowano, by miał on okrągły przekrój, aby wiatr mógł go swobodnie opływać. Inną sprawą jest również to, że pod wpływem parcia wiatru może dojść do wychyleń budynku. Na tę okoliczność proponowana jest bryła, na najwyższej kondygnacji, sterowana przez komputer, który wykrywałby wychył budynku.

16 Dużym zagrożeniem jest także pożar…
Na taką sytuację zaproponowano system bezpieczeństwa, który na wypadek pożaru zawiadomiłby tokijską straż pożarną, która wysłałaby grupę śmigłowców, dzięki którym gasi się pożary w wieżowcach, natomiast szerokie szczeliny pomiędzy platformami umożliwiłyby wpuszczanie wiatru, który wydmuchiwałby dymy z budynku.

17 Interesującą rzeczą są też sposoby komunikacji wewnątrz podniebnego miasta…
Ogółem przedstawiono 3 środki transportu wewnątrz miasta: windy poruszające się z prędkością 1km/min, szybkie kolejki, znajdujące się na spiralnym torze oraz „powietrzne wagony”. Oprócz tego na dachu miałby również znaleźć się specjalny pociąg krążący po jego obwodzie.

18 Być może w bardzo dalekiej przyszłości, dotychczas znane nam miasta zostaną zastąpione przez zespoły takich podniebnych miast…

19 Koniec Prezentację wykonał Tomasz Rabenda z ZSP nr 3 im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie

20 Bibliografia http://wikipedia.pl/ http://www.yourdiscovery.com


Pobierz ppt "Nowoczesne budownictwo"

Podobne prezentacje


Reklamy Google