Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor Miłosz Matelski Werner Heisenberg.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor Miłosz Matelski Werner Heisenberg."— Zapis prezentacji:

1 Autor Miłosz Matelski Werner Heisenberg

2 WERNER HEISENBERG NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA
ur. 5 grudnia 1901 w Würzburgu, zm. 1 lutego 1976 w Monachium Był jednym ze współtwórców mechaniki kwantowej Laureat Nagrody Nobla z dziedziny fizyki w roku 1932 za fundamentalny wkład w stworzenie mechaniki kwantowej

3 WERNER HEISENBERG PRZED II WOJNĄ ŚWIATOWĄ
W 1923 roku Heisenberg uzyskał stopień doktora.

4 WERNER HEISENBER PRZED II WOJNĄ ŚWIATOWĄ
Wiosną 1925 roku Heisenberg opracował pierwszą formę mechaniki kwantowej nazywaną mechaniką macierzową. W 1927 roku odkrył zasadę, nazywaną potem zasadą nieoznaczoności Heisenberga, która stwierdzała, że w przypadku cząstek o rozmiarach porównywalnych lub mniejszych od średnicy atomu, niemożliwe jest jednoczesne, dokładne ustalenie ich położenia i pędu, przy czym iloczyn błędu (a dokładniej nieokreśloności) pomiarów położenia oraz pędu nie może być mniejszy niż pewna stała.

5 WERNER HEISENBERG PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ
W momencie napaści Niemiec na Danię w 1940 roku Heisenberg przebywał już w Niemczech. Został przez Otto Hahna ściągnięty do jego zespołu opracowującego na specjalne zlecenie Hitlera bombę atomową.

6 WERNER HEISENBERG PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ
Po roku zastąpił Hahna w kierowaniu tym zespołem.

7 WERNER HEISENBERG PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ
Po II wojnie światowej Heisenberg był początkowo przetrzymywany w amerykańskim obozie jenieckim. Po przekazaniu Amerykanom dokładnego sprawozdania z działalności jego zespołu badawczego, został skazany przez amerykański sąd wojskowy na 5 lat więzienia. Po opuszczeniu więzienia wyjechał najpierw do Szwajcarii, gdzie pracował razem z Linusem Paulingiem, dawnym przyjacielem ze studiów. W 1956 roku wrócił do Niemiec i aż do emerytury pracował na Uniwersytecie w Heidelbergu.

8 Wykorzystano materiały z wikipedii oraz z Google Grafiki
DZIĘKUJE ZA UWAGĘ B-) Wykorzystano materiały z wikipedii oraz z Google Grafiki


Pobierz ppt "Autor Miłosz Matelski Werner Heisenberg."

Podobne prezentacje


Reklamy Google