Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRODUKT OBROTU HANDLOWEGO. Czym są dopalacze Do czego służą Jak wyglądają Skąd się wzięły w Polsce Jak są sprzedawane Czy można ufać dopalaczom?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRODUKT OBROTU HANDLOWEGO. Czym są dopalacze Do czego służą Jak wyglądają Skąd się wzięły w Polsce Jak są sprzedawane Czy można ufać dopalaczom?"— Zapis prezentacji:

1 PRODUKT OBROTU HANDLOWEGO

2 Czym są dopalacze Do czego służą Jak wyglądają Skąd się wzięły w Polsce Jak są sprzedawane Czy można ufać dopalaczom?

3 Czym są dopalacze Potocznie nazywane są legalnymi narkotykami, bo nie zawierają w składzie zakazanych substancji jak: amfetamina, metaamfetamina, LSD, kokaina, heroina, MDMA, THC, morfina czy efedryna. Większość z nich zawiera benzylopiperazynę (BZP), substancję działającą podobnie do amfetaminy. Jej spożycie powoduje odurzenie i pobudzenie, które może się skończyć nawet zapaścią.

4 Czym są dopalacze Z uwagi na właściwości pobudzające i zagrożenie dla zdrowia zdaniem Rady Europejskiej istnieje potrzeba ustanowienia kontroli nad BZP. Jakub Gołąb Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Środki te uzależniają i negatywnie wpływają na układ nerwowy, szczególnie u młodzieży. Mogą być wstępem do brania narkotyków. dr Hanna Lewandowska-Stanek Wojewódzki konsultant ds. toksykologii w Lublinie

5 Czym są dopalacze Euphoric Energy Psychedelic Tabletki Zioła Napoje Do czego służą dopalaczeJak wyglądają dopalacze

6 Jak wyglądają dopalacze

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20 Forma sprzedaży dopalaczy w Polsce

21 Forma sprzedaży dopalaczy w Polsce

22 Forma sprzedaży dopalaczy w PolsceCzy można ufać dopalaczom?

23 Czy można ufać dopalaczom?

24

25

26 Tripozaurusowi ważącemu powyżej 60 kg podajemy dwie pigułki. Jeśli waży mniej, dajemy połowę tej dawki. Jeśli nie będzie wystarczająco pobudzony, możemy mu podać drugą po dwóch godzinach. Nie zaleca się podawać więcej niż jedną pigułkę Tripozaurusom płci żeńskiej. Zaleca się, żeby Tripozaurus pił duże ilości wody podczas spożywania pigułek. Nie mieszać z alkoholem i/lub narkotykami. Nie stosować więcej niż dwa razy w tygodniu.

27 Czy można ufać dopalaczom? WARTO PRZECZYTAĆ: www.dopalaczeinfo.com

28 Dziękuję za uwagę www.wiih.gorzow.pl Gorzów Wlkp. – Zielona Góra marzec/kwiecień 2009


Pobierz ppt "PRODUKT OBROTU HANDLOWEGO. Czym są dopalacze Do czego służą Jak wyglądają Skąd się wzięły w Polsce Jak są sprzedawane Czy można ufać dopalaczom?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google