Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROGRAM OWOCE I W SZKOLE. To program unijny, zaproponowany przez Komisję Europejską. Ma na celu zachęcanie młodych ludzi do wyrabiania sobie dobrych nawyków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROGRAM OWOCE I W SZKOLE. To program unijny, zaproponowany przez Komisję Europejską. Ma na celu zachęcanie młodych ludzi do wyrabiania sobie dobrych nawyków."— Zapis prezentacji:

1 PROGRAM OWOCE I W SZKOLE

2 To program unijny, zaproponowany przez Komisję Europejską. Ma na celu zachęcanie młodych ludzi do wyrabiania sobie dobrych nawyków żywieniowych.

3 Nasza szkoła jest jedną z 54 tys. szkół UE, w których dzieci otrzymują co najmniej 2 razy w tygodniu bezpłatne porcje owoców i warzyw.

4 Dzieci otrzymują porcje owocowo- warzywne, w skład których wchodzą następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, rzodkiewka, słodka papryka, sok owocowy, warzywny lub owocowo- warzywny.

5 Komisja Europejska w 2009 r. powołała do życia program Owoce w szkole jako odpowiedź na obserwowany od kilku lat stały spadek spożycia owoców i warzyw w Unii Europejskiej. Trend ten może nie tylko wpływać niekorzystnie na sytuację na rynku owoców i warzyw, ale przede wszystkim negatywnie oddziaływać na codzienną dietę Europejczyków, a w szczególności dzieci.

6 Eksperci są zgodni co do tego, że zdrowe odżywianie może odegrać ważną rolę w zmniejszaniu odsetka osób otyłych oraz redukcji ryzyka poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby układu krążenia oraz cukrzyca typu 2 na późniejszym etapie życia. Spożywanie wystarczającej ilości owoców i warzyw jest kluczowe dla osiągnięcia tego celu.

7 Światowa Organizacja Zdrowia zaleca codziennie spożycie 400 gramów owoców i warzyw netto na osobę. Większość Europejczyków nie osiąga tego celu, a tendencja zniżkowa jest szczególnie widoczna u młodych ludzi.

8 Program Owoce w szkole ma za zadanie przyczynić się do zmiany nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie.

9 W ramach tego programu realizowane są działania edukacyjne polegające na utrwalaniu właściwych nawyków żywieniowych. W toku zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz zajęć pozalekcyjnych odbywają się : -apele wychowawcze, -konkursy plastyczne, -prezentacje, -wycieczki ogrodu i sadu.

10 Ale pyszne!!! Program cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci.

11

12 Lubimy owoce i warzywa!

13 Co jest bardzo zdrowe? Soki warzywne i owocowe!

14

15 Już wiemy co zdrowe!

16 ZAJĘCIA EDUKACYJNE Zdrowe chipsy jabłkowe

17 Plakaty zrobimy- kolegów nauczymy!

18 Zanim zjemy - umyjemy!

19 To nasz szkolna gazetka

20 Przygotowujemy prezentacje multimedialne i apele wychowawcze. Oglądamy filmy poświęcone zdrowemu trybowi życia.

21 Opracowała: I Brząkalik i I. Siemianowska Wykorztystano : www.arr.gov. e-gify.pl - gify,oraz zasoby własne.


Pobierz ppt "PROGRAM OWOCE I W SZKOLE. To program unijny, zaproponowany przez Komisję Europejską. Ma na celu zachęcanie młodych ludzi do wyrabiania sobie dobrych nawyków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google