Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Patryk Pawlik klasa 6a * Dzień Ziemi – 22 kwietnia. Organizowany jest w 192 krajach, ma on na celu uświadomienie ludzi o zagrożeniu ekologicznym oraz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Patryk Pawlik klasa 6a * Dzień Ziemi – 22 kwietnia. Organizowany jest w 192 krajach, ma on na celu uświadomienie ludzi o zagrożeniu ekologicznym oraz."— Zapis prezentacji:

1

2 Patryk Pawlik klasa 6a

3 * Dzień Ziemi – 22 kwietnia. Organizowany jest w 192 krajach, ma on na celu uświadomienie ludzi o zagrożeniu ekologicznym oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

4 * Dzień Ziemi został po raz pierwszy zorganizowany styczniu 1970 roku. Propagatorzy z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje również Dniem Ziemi. Idea ta nie mogła przedostać się do Polski przez 20 lat, gdyż kraj znajdował się za żelazną kurtyną. Inicjatorem Dnia Ziemi w Polsce był poseł Jan Rzymełka z Katowic.Pierwszy Dzień Ziemi w Polsce odbył się 22 kwietnia 1990 roku.

5 * 2013- Elektroodpady- proste zasady * 2011-Lasy dla ludzi * 2009- Z energią chrońmy klimat * 2008- Klimat w potrzebie * 2007- Ziemia odzyskana * 2006-Rzeka

6 * Dzień Ziemi pozwala mam pomyśleć o skutkach naszego niestety, często złego zachowania takiego jak np: wyrzucanie śmieci do lasów lub papierków na trawę. Niektóre z tych rzeczy to drobnostki, jeśli jednak pomyślimy ile osób na świecie to robi podobne rzeczy, to jesteśmy smutni i przygnębieni, dlatego ten dzień jest taki ważny.

7

8 * Informacje oraz zdjęcia na podstawie: * www.wikipedia.pl www.wikipedia.pl * www.zadanie.pl www.zadanie.pl * www.sciaga.pl www.sciaga.pl * www.krakow.miastodzieci.pl www.krakow.miastodzieci.pl


Pobierz ppt "Patryk Pawlik klasa 6a * Dzień Ziemi – 22 kwietnia. Organizowany jest w 192 krajach, ma on na celu uświadomienie ludzi o zagrożeniu ekologicznym oraz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google