Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Architekci Polscy we Francji

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Architekci Polscy we Francji"— Zapis prezentacji:

1 Architekci Polscy we Francji
Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie

2 Henryk Włodarczyk Absolwent Politechniki Gdańskiej i Instytutu Urbanistyki w Paryżu. Prezes La Société des Architectes Polonais en France - Stowarzyszenia Architektów Polskich we Francji, które założono w 1977 roku. Autor gmachu Polskiego Konsulatu Generalnego oraz Biblioteki Polskiej w Paryżu. Wiele z projektów Henryka Włodarczyka jest związanych z przestrzeniami zabytkowymi, dotyczy ich renowacji, modernizacji, adaptacji do nowych zastosowań.

3

4 Andre (Andrzej) Mrowiec
Absolwent warszawskiego Wydziału Architektury. Pierwszym zrealizowanym we Francji projektem, a zarazem jedną z bardziej niezwykłych, wizjonerskich budowli jest sala kongresowa w Perros Guirec w Bretanii, powstała w latach

5

6 Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (1959)
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (1959). Od 1972 roku prowadzi własną pracownię Fiszer Atelier 41. Zaprojektował m.in. siedzibę Archiwum Państwowego oraz zabudowę Placu Chalon, oba w Paryżu; Nowe Termy Narodowe Chevalley, Aix-les-Bains Savoie; Budynek Prefektury w Besançon; mediatekę w Saint-Quentin-en-Yvelines. Stanisław Fiszer

7

8 Iwona Buczkowska Absolwentka Politechniki Gdańskiej oraz Ecole Spéciale d'Architecture w Paryżu Własną pracownię otworzyła w 1978 roku. Zaprojektowała, m.in. osiedla komunalne w Saint Dizier, Le Blanc Mesnil czy Ivry-sur-Seine. Mają bardzo oryginalne formy i kameralny charakter.

9

10 Victor i Anna Sigalin Autorską pracownię prowadzili w Biarritz od 1973 do 2008 roku. Twórcy mają na koncie projekty rezydencji i osiedli w znanych kurortach nad Atlantykiem, Biarritz i Anglet.

11

12 Bogusław Brzęczkowski
Od 1970 roku Bogusław Brzęczkowski mieszka i pracuje na Korsyce, gdzie od 1999 roku prowadzi już własną, autorską pracownię. Na Korsyce właśnie powstały jego najciekawsze realizacje, są to budynki mieszkalne, rezydencje i domy wakacyjne. Ich niezwykłość polega na kształcie, i wykorzystanych materiałach. Architekt nawet niewielkiej willi potrafi nadać nietypowy kształt: jedne składają się z kompozycji płaskich platform inne przypominają zamkową wieże, wzniesioną na zboczu góry.

13

14 Witold Zandfos Razem z Janem Karczewskim i Michelem Lefebvre`m prowadzili w latach Grupę Miasto. Witold Zandfos do dziś prowadzi w Paryżu własną pracownię, zajmuje się projektowaniem architektonicznym i urbanistycznym. W latach był doradcą przy budowie paryskiego parku nauki La Vilette (proj. Bernard Tschumi).

15

16 Andrzej Wujek Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Od 1963 r. we Francji. Autor m.in. stacji sportów zimowych w Avoriaz . Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich we Francji (SARP FR).

17 Stefan Piotr Du Château
Wykształcenie zdobył na Wydziale Architektonicznym Politechniki Lwowskiej, w Polskiej Szkole Architektury w Londynie. Dyplom nostryfikował na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej (1963). W roku 1945 znajduje się we Francji gdzie podejmuje pracę zawodową. W 1953 roku otwiera w Paryżu własną pracownię, w której przez kolejne lata rozwinął systemy rurowych konstrukcji przestrzennych, uzyskując w tym zakresie światową sławę.

18 Dziękuję za uwagę! opracowała: Bogumiła Dragan-Szkodzińska


Pobierz ppt "Architekci Polscy we Francji"

Podobne prezentacje


Reklamy Google