Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bądź bezpieczny na drodze

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bądź bezpieczny na drodze"— Zapis prezentacji:

1 Bądź bezpieczny na drodze
Spis Treści Co to jest bezpieczeństwo Jak być bezpiecznym Sygnalizacja świetlna Znaki drogowe Pierwsza pomoc Karta rowerowa Quiz Coś o autorze Witam! Ta prezentacja poświęcona jest bezpieczeństwu na drodze. Dowiecie się z niej wielu ciekawych rzeczy. Jeżeli dokładnie będziecie czytać teksty z pewnością poradzicie sobie z quizem. W razie wątpliwości kliknijcie w poniższą ikonę. Zapraszam!

2 Co to jest bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę. Często decyduje o nim nasze zachowanie. Musimy więc wiedzieć co to znaczy być bezpiecznym i jak dbać o bezpieczeństwo innych. Klikając w poniższe ikony możesz dowiedzieć się : co to bezpieczeństwo, co robić gdy nie jesteśmy pewni … ? i jak zostać przykładem dla innych.

3 Jak być bezpiecznym Być bezpiecznym to chronić siebie. Czasami trzeba też ochronić innych by samemu być bezpiecznym. Często zapominamy jak wielką cenę możemy przepłacić za naszą nieuwagę. Poniższe ikony zawierają informacje dotyczące jak zapobiegać wypadkom, jak chronić siebie oraz jak ważne jest przestrzeganie zasad.

4 Sygnalizacja świetlna
Sygnalizacja świetlna Sygnalizacja Świetlna to bardzo pożyteczne urządzenie. Następujące kolory informują nas co należy zrobić: Kolor czerwony- Mówi nam stój Kolor żółty lub pomarańczowy - Informuje nas o tym, że możemy przygotować się do przejścia przez jezdnię. Kolor zielony - Mówi nam "możesz bezpiecznie przejść na drugą stronę"

5 Znaki drogowe Znaki drogowe informują nas o tym co mamy robić, jakie rzeczy są nam zakazane, co nas obowiązuje oraz informują nas jak należy zachować w danym miejscu na drodze. Poniższe ikony zawierają znaki z danych kategorii: znaki zakazu, znaki nakazu, znaki ostrzegawcze, znaki informacyjne oraz znaki kierunku i miejscowości.

6 Karta rowerowa Karta rowerowa upoważnia Cię do swobodnego poruszania się po ulicy bez opieki osoby która ukończyła 18 lat. Aby zdobyć kartę rowerową musisz wykazać się znajomością: Przepisów ruchu drogowego obowiązujących pieszego i rowerzystę Podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy Działania roweru i jego mechanizmu Musisz także umiejętnie kierować rowerem Ikony niżej zawierają wiele innych informacji dotyczących karty rowerowej źródło:

7 Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc to udzielenie jak najszybciej należytej opieki potrzebującemu. Nie zawsze jednak umiemy to zrobić. Ikony poniżej zawierają informacje jak należy się do tego zabrać i co robić w razie wątpliwości, zawierają też informacje w co powinna być zaopatrzona nasza apteczka .

8 Coś o autorze Nazywam się Aleksandra Chwaszczewska. Chodzę do klasy 6 Szkoły Podstawowej imienia Stefana Żeromskiego w Poniatowej. Prezentację opracowałam pod kierunkiem Pana Rafała Pastwy. Interesuję się kotami i pływaniem. Chodzę na dodatkowe zajęcia na basen. Strona internetowa szkoły do której chodzę na zajęcia:

9 Quiz Przyszedł czas na sprawdzenie Twoich wiadomości. Jeżeli dokładnie czytałeś/łaś teksty z pewnością poradzisz sobie z przejściem tego quizu. Zawiera on 14 pytań. Każda poprawna odpowiedź przenosi Cię do następnego pytania, a zła na początek quizu. Powodzenia!!! Rozpocznij quiz

10 Światło czerwone na sygnalizacji świetlnej oznacza: Idź Stój Czekaj

11 Dzwoniąc pod numer 997 dodzwonimy się do: Straży pożarnej
Pogotowia ratunkowego Posterunku policji

12 Policjant stojący z uniesioną ręką do góry informuje nas żebyśmy:
Cofnęli się do tyłu Zostali na miejscu Jechali

13 Znaczek odblaskowy sprawia że: Jesteśmy widoczni w ciemności
Jesteśmy widoczni w dzień Jesteśmy widoczni w czasie mgły

14 Żeby uzyskać kartę rowerową musimy mieć ukończone: 11 lat 10 lat

15 Do opatrunku nie można używać: Gazy Bandażu Waty i Ligniny

16 Poniższy schemat przedstawia drogę:
W mieście Autostradę Drogę poza miastem

17 Pobocze to: Przyległa do jezdni część drogi, która może być przeznaczona do: ruchu pieszych lub niektórych pojazdów, postoju pojazdów lub pędzenia zwierząt Jezdnia Chodnik

18 Część drogi przeznaczona do ruchu pojazdów
Jezdnia to: Ulica na wsi Część drogi przeznaczona do ruchu pojazdów Część autostrady

19 Część ulicy przeznaczona dla rowerzystów
Chodnik to: Część ulicy przeznaczona dla rowerzystów Uliczka usypana ze żwiru Część drogi przeznaczona do ruchu pieszych

20 Pas ruch to: Każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych Chodnik Przystanek

21 Czerwona lampa na rowerze powinna być umieszczona: Z przodu Z tyłu
Przy pedałach

22 Znak należy do grupy znaków:
Zakazu Nakazu Informacyjnych

23 Znak należy do grupy znaków:
Nakazu Ostrzegawczych Informacyjnych

24 UDAŁO CI SIĘ PRZEJŚĆ CAŁY QUIZ W nagrodę możesz przeczytać komiks

25 UDZIELIŁEŚ ZŁEJ ODPOWIEDZI
UDZIELIŁEŚ ZŁEJ ODPOWIEDZI. JEŻELI ZECHCESZ MOŻESZ JESZCZE RAZ SPRÓBOWAĆ PRZEJŚĆ QUIZ.


Pobierz ppt "Bądź bezpieczny na drodze"

Podobne prezentacje


Reklamy Google