Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zagadka Nr 4 Oto początkowy fragment pewnego nieskończonego ciągu liczbowego: 0110100110010110 Jego kolejne wyrazy postają zgodnie z pewną ukrytą regułą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zagadka Nr 4 Oto początkowy fragment pewnego nieskończonego ciągu liczbowego: 0110100110010110 Jego kolejne wyrazy postają zgodnie z pewną ukrytą regułą."— Zapis prezentacji:

1 Zagadka Nr 4 Oto początkowy fragment pewnego nieskończonego ciągu liczbowego: Jego kolejne wyrazy postają zgodnie z pewną ukrytą regułą. Jaka to reguła? Uwaga!!! W sytuacji, gdyby slajd się zawiesił proszę o kliknięcie LPM lub PPM i zaznaczenie

2 Reguła 1 Kolejne wyrazy powstają zgodnie z regułą ,,symetrii liczbowej’’ . Proszę zauważyć, że… Tutaj widzimy, że główna niezmienna część tego ciągu liczbowego występuję regularnie w ciągu odwrotnym ( ma przeciwieństwo w postaci ). Jak ten niekończący ciąg wygląda dalej?

3 Ciąg Dalszy Nieskończony ciąg liczbowy, jak sama nazwa mówi, końca nie ma… Zaś reguła ,,symetrii liczbowej’’ występuje dalej…

4 Reguła 2 Druga reguła polega na tym, że przyjmujemy, że mamy tylko dwie cyfry – 0 oraz 1. Zaczynamy od zera. Aby kontynuować nasz ciąg dodajemy na końcu liczbę „odwrotną” do 0, czyli 1. Nasz ciąg wygląda następująco: 01 Dodajemy na końcu cyfry odwrotne do już istniejących, więc 10. Nasz ciąg wygląda następująco: 0110 Dalsza część jest już mniej więcej jasna, do powstałego ciągu dodaje ciąg odwrotny, w tym przypadku Nasz ciąg to: Dodajemy ciąg odwrotny do powyższego (tj ), i co? Tak, więc jest to ten sam ciąg przedstawiony w treści zagadki…

5 Ciąg Dalszy… Ciąg liczbowy zgodnie z regułą będzie się ciągnął bez końca, mozolnie dodajemy co rusz odwrotne liczby… … itd.


Pobierz ppt "Zagadka Nr 4 Oto początkowy fragment pewnego nieskończonego ciągu liczbowego: 0110100110010110 Jego kolejne wyrazy postają zgodnie z pewną ukrytą regułą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google