Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Realizacja programu ,,TRZYMAJ FORMĘ” w Szkole Podstawowej w Kunowicach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Realizacja programu ,,TRZYMAJ FORMĘ” w Szkole Podstawowej w Kunowicach"— Zapis prezentacji:

1 Realizacja programu ,,TRZYMAJ FORMĘ” w Szkole Podstawowej w Kunowicach

2 TRZYMAJ FORMĘ W KAŻDEJ SEKUNDZIE SWOJEGO ŻYCIA!

3 PROGRAM REALIZUJĄ Wychowawcy klas i nauczyciele:
p. Ola Rudnicka-nauczyciel przyrody, p. Irena Szczecińska-nauczyciel matematyki, plastyki, techniki, p. Monika Krzyszkowska- nauczyciel języka polskiego, p. Lucyna Stembalska- nauczyciel kształcenia zintegrowanego,

4 p. Małgorzata Jurkowska- nauczyciel
kształcenia zintegrowanego informatyki, p. Anna May- nauczyciel kształcenia zintegrowanego, p. Agnieszka Musiałowska- nauczyciel języka niemieckiego, p. Joanna Skorek- nauczyciel oddziału przedszkolnego, p. Elżbieta Mrukowicz- nauczyciel wychowania fizycznego - koordynator programu.

5 CELE GŁÓWNE: Poszerzenie wiedzy w zakresie zdrowego żywienia, zbilansowanej diety, aktywności fizycznej, kształtowanie umiejętności utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej.

6 CELE SZCZEGÓŁOWE Kształtowanie właściwych postaw i zachowań związanych
z prawidłowym żywieniem i aktywnością fizyczną, zachęcanie ucznia do uprawiania różnych form aktywności fizycznej,

7 Kształtowanie poczucia odpowiedzialności
za własne zdrowie, dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych.

8 PLAN REALIZACJI PROGRAMU
Dzień sportu Święto pieczonego ziemniaka Gazetka na temat prawidłowego żywienia Udział w biegach ulicznych Pogadanka na temat szkodliwości palenia papierosów

9 Prace rysunkowe wykonane przez dzieci na lekcji plastyki - temat pracy ,,Trzymaj Formę”
Spotkanie z przedstawicielem Miłośników Ziemi Słubickiej Wypoczynek zimowy pod hasłem ,,Trzymaj Formę” Przygotowywanie zdrowych sałatek i kanapek

10 Udział w zawodach sportowych ,,Golicka Mila”
Udział w zawodach sportowych ,,Kunowicka Pętla” Wycieczka do Zielonej Góry Obliczanie procentowego składu ciała

11 DZIEŃ SPORTU 2 IX 2008 r. zorganizowano ,,Dzień Sportu”. Przygotowano różnorodne konkurencje sportowe, w których każdy mógł wykazać się zręcznością, szybkością, sprawnością i zwinnością. Uczniowie zostali podzieleni na 5 drużyn. Za każdą konkurencję zespoły mogły otrzymać 1-5 punktów.

12 Po krótkiej przerwie odbyły się rozgrywki drużynowe - młodsi grali w dwa ognie, starsi w ,,palanta”. Na zakończenie i dla relaksu wybraliśmy się na spacer - grupa młodsza udała się do lasu, grupa starsza wybrała się nad jezioro.

13 Święto Pieczonego Ziemniaka
W październiku Samorząd Szkolny zorganizował na terenie szkoły Święto Pieczonego Ziemniaka. W związku z tym rozpalono ognisko, w którym piekło się ziemniaki. W tym czasie uczniowie brali udział w różnych zabawach tematycznie związanych z ziemniakiem.

14 GAZETKA NA TEMAT PRAWIDŁOWEGO ŻYWIENIA
Gazetkę pod tytułem „Żyj zdrowo i kolorowo!” wykonała klasa IV pod kierunkiem p. Moniki Krzyszkowskiej.

15 UDZIAŁ W BIEGACH ULICZNYCH
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ulicznych Biegach Niepodległościowych preferując ruch na świeżym powietrzu.

16 POGADANKA NA TEMAT SZKODLIWOŚCI PALENIA
W listopadzie zostało zorganizowane spotkanie dla klas IV-VI na temat szkodliwości palenia papierosów. Pogadankę przeprowadziła pracownica Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej p. Ewa Drab-Wilczyńska.

17 PRACE RYSUNKOWE WYKONANE PRZEZ DZIECI
Uczniowie pod kierunkiem p. Ireny Szczecińskiej wykonali plakaty pod tytułem ,,TRZYMJ FORMĘ”. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na gazetce ściennej.

18 SPODKANIE Z RZEDSTAWICIELEM MIŁOŚNIKÓW ZIEMI SŁUBICKIEJ
2 XII 2008 r. pani Agnieszka Musiałowska zaprosiła do szkoły pana Janka Skałeckiego – regionalistę, miłośnika ziemi słubickiej obecnie zamieszkałego w Kowalowie. Pan Jan przedstawił swoje zbiory (eksponaty, mapy, przepisy kulinarne związane z kuchnią regionalną).

19 WYPOCZYNEK ZIMOWY Wypoczynek zimowy w Szkole Podstawowej w Kunowicach zorganizowano w dniach lutego pod hasłem "Trzymaj formę". Zajęcia trwały codziennie w godzinach W poniedziałek dzień rozpoczęliśmy od pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zabaw w budynku, na podwórku i w terenie. Następnie dzieci wykonywały plakaty różnymi technikami pod hasłem ,, Trzymaj formę”. Po śniadaniu udaliśmy się na boisko sportowe, gdzie dzieci zjeżdżały z górki na sankach, lepiły bałwana i urządziły bitwę śnieżną.

20 cd. wypoczynek zimowy We wtorek zorganizowaliśmy kulig. Nawet ciągnik miał problemy z uciągnięciem 13 par sanek :) Zrobiliśmy pętlę od Kunowic, przez Drzecin i z powrotem. Po powrocie z apetytem zjedliśmy kiełbaski upieczone na grillu.

21 Na środę zaplanowaliśmy wyjazd do kina
do Gorzowa Wlkp. na film pt. "Madagaskar 2". W kolejnym dniu wykonaliśmy budowlę przestrzenną z kartoników po mleku na konkurs zorganizowany przez dystrybutora "Mleka z klasą”. Na zakończenie zorganizowaliśmy dyskotekę, w czasie której przeprowadzono liczne zabawy i konkursy.

22 Po śniadaniu lepiliśmy na boisku rzeźby ze śniegu.
W zajęciach uczestniczyło 23 dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat. Zajęcia prowadziły panie: Monika Krzyszkowska i Małgorzata Jurkowska

23 PRZYGOTOWANIE SAŁATEK I KANAPEK
Dzieci pod kierunkiem nauczycieli na lekcjach przyrody, techniki i kształcenia zintegrowanego przygotowywały kolorowe sałatki i kanapki. Prowadzący omawiali odżywcze walory składników wchodzących w skład sałatek i kanapek.

24 cd kanapek i sałatek

25 UDZIAŁ W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH ,,GOLICKA MILA”
Jak co roku uczniowie naszej szkoły startowali w biegach przełajowych ,,Golicka Mila”. W tym roku imprezie przyświeca hasło ,,Trzymaj formę!”.

26 SPROSTOWANIE Program ,,Trzymaj Formę” na szczeblu powiatowym jest realizowany do r. Natomiast cross rowerowy pod hasłem „Trzymaj formę” jest organizowany w maju. Dlatego w prezentacji wykorzystano materiały z ubiegłego roku.

27 CROSS ROWEROWY ,,KUNOWISKA PĘTLA”
Szkoła Podstawowa w Kunowicach jest organizatorem Gminnego Crossu Rowerowego. W zawodach bierze udział 20 drużyn po 3 osoby. Zespoły podzielone są na dziewczęta i chłopcy. Zawodnicy mają za zadanie przejechanie na rowerze wyznaczonej trasy.

28 cd. ,,Kunowickiej Pętli’’
W tym roku ,,Kunowicka Pętla” będzie przeprowadzona pod hasłem ,,TRZYMAJ FORMĘ!”.

29 WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY
4 XII wybraliśmy się na wycieczkę do Zielonej Góry, do sali zabaw Arek, która jest największym na terenie naszego województwa centrum rozrywki dla młodszych dzieci, gdzie można atrakcyjnie i bezpiecznie spędzić czas, rozwijając zręczność i ogólną sprawność motoryczną.

30 cd. wycieczki do Zielonej Góry
Dzieci z klas "0" - III korzystały z takich atrakcji, jak: basen z piłkami, wieża do wspinania, materace do skakania, labirynt, zjeżdżalnie.

31 OBLICZENIA PROCENTOWE SKŁADU CIAŁA
Na lekcji przyrody pod kierunkiem nauczyciela uczniowie obliczali procentowy skład ciała na przykładzie wybranego ucznia z klasy.

32 Obliczenia uczniowie przedstawiali na diagramach kołowych

33 KONIEC dziękuję za uwagę przygotowała Elżbieta Mrukowicz po konsultacjach z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Kunowicach


Pobierz ppt "Realizacja programu ,,TRZYMAJ FORMĘ” w Szkole Podstawowej w Kunowicach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google