Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Realizacja programu,,TRZYMAJ FORMĘ w Szkole Podstawowej w Kunowicach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Realizacja programu,,TRZYMAJ FORMĘ w Szkole Podstawowej w Kunowicach."— Zapis prezentacji:

1 Realizacja programu,,TRZYMAJ FORMĘ w Szkole Podstawowej w Kunowicach

2 TRZYMAJ FORMĘ W KAŻDEJ SEKUNDZIE SWOJEGO ŻYCIA!

3 PROGRAM REALIZUJĄ Wychowawcy klas i nauczyciele: Wychowawcy klas i nauczyciele: p. Ola Rudnicka-nauczyciel przyrody, p. Ola Rudnicka-nauczyciel przyrody, p. Irena Szczecińska-nauczyciel p. Irena Szczecińska-nauczyciel matematyki, plastyki, techniki, matematyki, plastyki, techniki, p. Monika Krzyszkowska- nauczyciel p. Monika Krzyszkowska- nauczyciel języka polskiego, języka polskiego, p. Lucyna Stembalska- nauczyciel p. Lucyna Stembalska- nauczyciel kształcenia zintegrowanego, kształcenia zintegrowanego,

4 p. Małgorzata Jurkowska- nauczyciel p. Małgorzata Jurkowska- nauczyciel kształcenia zintegrowanego kształcenia zintegrowanego informatyki, informatyki, p. Anna May- nauczyciel kształcenia p. Anna May- nauczyciel kształcenia zintegrowanego, zintegrowanego, p. Agnieszka Musiałowska- p. Agnieszka Musiałowska- nauczyciel języka niemieckiego, nauczyciel języka niemieckiego, p. Joanna Skorek- nauczyciel oddziału przedszkolnego, p. Joanna Skorek- nauczyciel oddziału przedszkolnego, p. Elżbieta Mrukowicz- nauczyciel p. Elżbieta Mrukowicz- nauczyciel wychowania fizycznego - wychowania fizycznego - koordynator programu. koordynator programu.

5 CELE GŁÓWNE: Poszerzenie wiedzy w zakresie zdrowego żywienia, zbilansowanej diety, aktywności fizycznej, Poszerzenie wiedzy w zakresie zdrowego żywienia, zbilansowanej diety, aktywności fizycznej, kształtowanie umiejętności utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej. kształtowanie umiejętności utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej.

6 CELE SZCZEGÓŁOWE Kształtowanie właściwych postaw i zachowań związanych Kształtowanie właściwych postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem i aktywnością fizyczną, zachęcanie ucznia do uprawiania różnych form aktywności fizycznej, zachęcanie ucznia do uprawiania różnych form aktywności fizycznej,

7 Kształtowanie poczucia odpowiedzialności Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie, za własne zdrowie, dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych. produktów spożywczych.

8 PLAN REALIZACJI PROGRAMU 1. Dzień sportu 2. Święto pieczonego ziemniaka 3. Gazetka na temat prawidłowego żywienia 4. Udział w biegach ulicznych 5. Pogadanka na temat szkodliwości palenia papierosów

9 6. Prace rysunkowe wykonane przez dzieci na lekcji plastyki - temat pracy,,Trzymaj Formę 7. Spotkanie z przedstawicielem Miłośników Ziemi Słubickiej 8. Wypoczynek zimowy pod hasłem,,Trzymaj Formę 9. Przygotowywanie zdrowych sałatek i kanapek

10 10. Udział w zawodach sportowych,,Golicka Mila 11. Udział w zawodach sportowych,,Kunowicka Pętla 12. Wycieczka do Zielonej Góry 13. Obliczanie procentowego składu ciała

11 DZIEŃ SPORTU 2 IX 2008 r. zorganizowano,,Dzień Sportu. Przygotowano różnorodne konkurencje sportowe, w których każdy mógł wykazać się zręcznością, szybkością, sprawnością i zwinnością. Uczniowie zostali podzieleni na 5 drużyn. Za każdą konkurencję zespoły mogły otrzymać 1-5 punktów.

12 Po krótkiej przerwie odbyły się rozgrywki drużynowe - młodsi grali w dwa ognie, starsi w,,palanta. Na zakończenie i dla relaksu wybraliśmy się na spacer - grupa młodsza udała się do lasu, grupa starsza wybrała się nad jezioro.

13 Święto Pieczonego Ziemniaka W październiku Samorząd Szkolny zorganizował na terenie szkoły Święto Pieczonego Ziemniaka. W związku z tym rozpalono ognisko, w którym piekło się ziemniaki. W tym czasie uczniowie brali udział w różnych zabawach tematycznie związanych z ziemniakiem.

14 GAZETKA NA TEMAT PRAWIDŁOWEGO ŻYWIENIA Gazetkę pod tytułem Żyj zdrowo i kolorowo! wykonała klasa IV pod kierunkiem p. Moniki Krzyszkowskiej.

15 UDZIAŁ W BIEGACH ULICZNYCH Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ulicznych Biegach Niepodległościowych preferując ruch na świeżym powietrzu.

16 POGADANKA NA TEMAT SZKODLIWOŚCI PALENIA W listopadzie zostało zorganizowane spotkanie dla klas IV-VI na temat szkodliwości palenia papierosów. Pogadankę przeprowadziła pracownica Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej p. Ewa Drab-Wilczyńska.

17 PRACE RYSUNKOWE WYKONANE PRZEZ DZIECI Uczniowie pod kierunkiem p. Ireny Szczecińskiej wykonali plakaty pod tytułem,,TRZYMJ FORMĘ. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na gazetce ściennej.

18 SPODKANIE Z RZEDSTAWICIELEM MIŁOŚNIKÓW ZIEMI SŁUBICKIEJ 2 XII 2008 r. pani Agnieszka Musiałowska zaprosiła do szkoły pana Janka Skałeckiego – regionalistę, miłośnika ziemi słubickiej obecnie zamieszkałego w Kowalowie. Pan Jan przedstawił swoje zbiory (eksponaty, mapy, przepisy kulinarne związane z kuchnią regionalną).

19 WYPOCZYNEK ZIMOWY Wypoczynek zimowy w Szkole Podstawowej w Kunowicach zorganizowano w dniach 16 - 20 lutego pod hasłem "Trzymaj formę". Zajęcia trwały codziennie w godzinach 9.00 - 13.00. W poniedziałek dzień rozpoczęliśmy od pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zabaw w budynku, na podwórku i w terenie. Następnie dzieci wykonywały plakaty różnymi technikami pod hasłem,, Trzymaj formę. Po śniadaniu udaliśmy się na boisko sportowe, gdzie dzieci zjeżdżały z górki na sankach, lepiły bałwana i urządziły bitwę śnieżną.

20 cd. wypoczynek zimowy We wtorek zorganizowaliśmy kulig. Nawet ciągnik miał problemy z uciągnięciem 13 par sanek :) Zrobiliśmy pętlę od Kunowic, przez Drzecin i z powrotem. Po powrocie z apetytem zjedliśmy kiełbaski upieczone na grillu.

21 Na środę zaplanowaliśmy wyjazd do kina do Gorzowa Wlkp. na film pt. "Madagaskar 2". W kolejnym dniu wykonaliśmy budowlę przestrzenną z kartoników po mleku na konkurs zorganizowany przez dystrybutora "Mleka z klasą. Na zakończenie zorganizowaliśmy dyskotekę, w czasie której przeprowadzono liczne zabawy i konkursy.

22 Po śniadaniu lepiliśmy na boisku rzeźby ze śniegu. W zajęciach uczestniczyło 23 dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat. Zajęcia prowadziły panie: Monika Krzyszkowska i Małgorzata Jurkowska

23 PRZYGOTOWANIE SAŁATEK I KANAPEK Dzieci pod kierunkiem nauczycieli na lekcjach przyrody, techniki i kształcenia zintegrowanego przygotowywały kolorowe sałatki i kanapki. Prowadzący omawiali odżywcze walory składników wchodzących w skład sałatek i kanapek.

24 cd kanapek i sałatek

25 UDZIAŁ W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH,,GOLICKA MILA Jak co roku uczniowie naszej szkoły startowali w biegach przełajowych,,Golicka Mila. W tym roku imprezie przyświeca hasło,,Trzymaj formę!.

26 SPROSTOWANIE Program,,Trzymaj Formę na szczeblu powiatowym jest realizowany do 30.04.2009r. Natomiast cross rowerowy pod hasłem Trzymaj formę jest organizowany w maju. Dlatego w prezentacji wykorzystano materiały z ubiegłego roku.

27 CROSS ROWEROWY,,KUNOWISKA PĘTLA Szkoła Podstawowa w Kunowicach jest organizatorem Gminnego Crossu Rowerowego. W zawodach bierze udział 20 drużyn po 3 osoby. Zespoły podzielone są na dziewczęta i chłopcy. Zawodnicy mają za zadanie przejechanie na rowerze wyznaczonej trasy.

28 cd.,,Kunowickiej Pętli W tym roku,,Kunowicka Pętla będzie przeprowadzona pod hasłem,,TRZYMAJ FORMĘ!.

29 WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY 4 XII wybraliśmy się na wycieczkę do Zielonej Góry, do sali zabaw Arek, która jest największym na terenie naszego województwa centrum rozrywki dla młodszych dzieci, gdzie można atrakcyjnie i bezpiecznie spędzić czas, rozwijając zręczność i ogólną sprawność motoryczną.

30 cd. wycieczki do Zielonej Góry Dzieci z klas "0" - III korzystały z takich atrakcji, jak: basen z piłkami, wieża do wspinania, materace do skakania, labirynt, zjeżdżalnie.

31 OBLICZENIA PROCENTOWE SKŁADU CIAŁA Na lekcji przyrody pod kierunkiem nauczyciela uczniowie obliczali procentowy skład ciała na przykładzie wybranego ucznia z klasy.

32 Obliczenia uczniowie przedstawiali na diagramach kołowych

33 KONIEC dziękuję za uwagę przygotowała Elżbieta Mrukowicz po konsultacjach z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Kunowicach


Pobierz ppt "Realizacja programu,,TRZYMAJ FORMĘ w Szkole Podstawowej w Kunowicach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google