Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Mallow, 2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Mallow, 2013."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Mallow, 2013

2 Galway jest miastem położonym w zachodniej Irlandii. W średniowieczu głównie było zamieszkałe przez klany kupieckie. Charakterystyczne jest także używanie tutaj języka irlandzkiego w oznaczeniach budynków, ulic i innych miejsc w mieście.

3 Miasto Galway znane jest z kultywowania języka, muzyki, pieśni oraz tańców irlandzkich. Ze względu na dość powszechną znajomość języka irlandzkiego (w przeciwieństwie do innych miast) zwane jest czasami "dwujęzyczną stolicą", choć i tutaj w życiu codziennym używany jest język angielski.

4 Główna ulica miasta zachwyciła nas nie tylko tętniącą życiem atmosferą klimatycznych kafejek, mieszanką akcentów języka angielskiego, w który nieustannie próbowaliśmy się wsłuchiwać…

5

6 W DRODZE POWROTNEJ ZROBILIŚMY KRÓTKI POSTÓJ - ZAINTERESOWAŁA NAS CIEKAWA NAZWA ZAJAZDU SPORTS RESTAURANT, A CHĘTNYCH DO POZOWANIA NA ZAINSTALOWANYCH TAM ROWERACH BYŁO WIELU…

7 Zatrzymaliśmy się również w Salt Hill – nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego w miejscu, gdzie latem zjeżdżają się tłumnie turyści na wakacyjny wypoczynek.

8 Jezioro Lough Gur jest jednym z największych w hrabstwie Limerick, ale słynie ono przede wszystkim z ważnych wykopalisk archeologicznych z epoki neolitu.

9 Jezioro ma kształt litery C, a w jego wody od wschodu wcina się niewysokie wzniesienie o nazwie Knockadoon, na którym ulokowana była niegdyś osada. Obecnie na wzgórzu znajdują się główne wykopaliska, można tu zobaczyć pozostałości po grodzisku i chatach.

10

11 Pomiędzy Cork a Limerick, znajduje się ciekawy obiekt 'Dominican Priory' - kosciół dominikański z XIII wieku!

12

13 W drodze do Dublina zatrzymaliśmy się przy najsłynniejszym irlandzkim zamku w Cashel. Ten monumentalny zamek wzniesiony jest na wapiennej skale. Zamek w Cashel powiązany jest z legendą świętego Patryka patrona Irlandii. Dookoła zamku znajduje sie stary cmentarz z licznymi celtyckimi krzyżami. Ze wzgórza rozciąga się widok na miasto Cashel i zielone łąki Irlandii.

14 Dublin jest atrakcyjnym pod względem turystycznym miastem, decyduje o tym m.in. jego specyficzna atmosfera. Zachowało się tutaj stosunkowo niewiele starszych zabytków. Jednym z nich jest Zamek Dubliński. W pobliżu zamku, od zachodniej strony znajduje się katedra Kościoła Chrystusowego.

15 Dublin przywitał nas typowo irlandzką pogodą. Aby zobaczyć jak największą ilość dublińskich zabytków a jednocześnie nie pokonywać długich dystansów w strugach deszczu - zdecydowaliśmy się na wycieczkę objazdową zielonym double-deckerem. Po wynegocjowaniu korzystnej ceny dla całej naszej grupy, każde z nas dostało komplet słuchawek, przez które wsłuchiwaliśmy się w opowieści na temat właśnie mijanych zabytków i ciekawych miejsc.

16

17

18

19

20 Na zakończeniu wizyty w Dublinie spędziliśmy wolny czas na głównej ulicy Dublina OConnell Street. Kilku naszym chłopcom ewidentnie zaimponował grajek uliczny i postanowili mu przez chwilę potowarzyszyć, wzbudzając przy tym zainteresowanie przechodzących turystów…

21

22 Odcinek klifowego wybrzeża Oceanu Atlantyckiego w zachodniej części Irlandii. Klif, zbudowany z wapieni i piaskowców, ma około 8 km długości; w najwyższym miejscu osiąga wysokość 214 m. Jedna z głównych atrakcji turystycznych Irlandii.

23 Na ich szczycie wznosi się XIX-wieczna kamienna wieża – O'Brien's Tower, zbudowana jako atrakcja turystyczna i punkt obserwacyjny.

24

25

26 Dzień Świętego Patryka jest świętem narodowym Irlandczyków. Uroczystość przepełniona jest ulicznymi teatrami, irlandzką muzyką, tańcami, komedią, filmem, radością rodzin oraz oczywiście najlepszą na świecie paradą Dnia Świętego Patryka.

27

28

29 Symbolem celebrowania tego święta jest zielona koniczyna, dlatego podczas parady wszyscy ubrani są na zielono, podaje się zielone piwo; a co najciekawsze, niekiedy farbuje się rzeki na zielono.

30

31

32

33 Założony w 1932 i uznany za rezerwat biosfery UNESCO. Zajmuje ponad 10 tys. ha, w tym obszar jeziora Killarney. Najwyżej położone partie stanowią ostoje czerwonego jelenia.

34

35


Pobierz ppt "Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Mallow, 2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google