Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IRLANDIA Co warto zobaczyć? Jadwiga Baraniak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IRLANDIA Co warto zobaczyć? Jadwiga Baraniak."— Zapis prezentacji:

1 IRLANDIA Co warto zobaczyć? Jadwiga Baraniak

2

3 Charakterystyka wycieczki
Cel: wypoczynek i zwiedzanie Dla kogo: młodzież akademicka Termin: 26 kwietnia (sobota) – 2 maj (piątek) 2008 rok Liczba osób w grupie: 15 Liczba pilotów: 1 Rodzaj lokomocji: samolot , komunikacja miejska Przebieg trasy: Warszawa- Dublin Wszystkie miejsca są zwiedzane z pilotem. Wejściówki do zwiedzanych obiektów są w cenie wycieczki.

4 DZIEŃ PIERWSZY Godz Warszawa lotnisko-spotkanie na sali odlotów przy windzie. Godz odlot samolotu do Irlandii. Godz (12.20) przylot do Dublina. Godz zbiórka na sali przylotów i udajemy się na przystanek autobusowy. Godz przyjazd do hotelu na ul. Merrion w centrum Dublina , zakwaterowanie w pokojach. Godz obiad w restauracji hotelowej. Po obiedzie czas wolny , samodzielne wyjście do centrum , zapoznanie się z okolicą. Godz kolacja w restauracji hotelowej. Godz zbiórka grupy w holu hotelu i wyjście do pubu na dyskotekę integracyjną.

5 DZIEŃ DRUGI - niedziela
Godz śniadanie w restauracji hotelowej. Godz wyjście grupy z hotelu zabieramy ze sobą suchy prowiant zakupiony w restauracji hotelowej i udajemy się na stację kolejki Dart ok. godz wyjazd kolejką do hrabstwa Clare. Ok.. Godz przyjazd na miejsce. Wstęp na klify jest bezpłatny.Podziwianie wspaniałych 200-metrowych klifów Moher. Jest to odcinek wzdłuż Oceanu Atlantyckiego , ma 8 km długości , w najwyższym miejscu osiąga wysokość 203 m. Na szczycie wznosi się XIX-wieczna kamienna wieża – O’Braian’s Tower , zbudowana jako atrakcja turystyczna i punkt obserwacyjny. Możliwość spożycia posiłku zabranego ze sobą lub pójścia do kawiarni.

6

7

8

9

10

11 Godz.17.00 wyjazd kolejką do Dublina.
Godz przyjazd do centrum i udajemy się do hotelu. Godz kolacja w hotelowej restauracji.

12 DZIEŃ TRZECI-poniedziałek
Godz śniadanie. Godz wyjście z hotelu. Godz Katedra św. Patryka. Zwiedzanie katedry z przewodnikiem.Jest to protestancka katedra pochodząca z 1190 roku (odbudowana po zniszczeniach w XIX wieku) , z wieżą wznoszącą się na wysokość 93 metrów – obecnie główna katedra kościoła Irlandii. Według legendy św. Patryk chrzcił tu nawróconych pogan. W katedrze znajduje się mnóstwo ciekawych grobowców i pomników. Jednym z najciekawszych jest w zachodnim końcu kościoła XVII wieczny pomnik Boyle , hrabiów Cork , zwracający uwagę wyjątkowo licznymi przedstawicielami członków rodu.

13                                                                                                                                           

14

15

16 następnie Godz czas na zrobienie zdjęć i zakup pamiątek , następnie udajemy się do hotelu na obiad. Godz obiad , po obiedzie czas wolny do kolacji. Godz kolacja. Godz wyjście z Hotelu do teatru. Godz Gaienthy Theatre występ irlandzkiego zespołu ludowego Riverdance.

17

18

19

20 DZIEŃ CZWARTY - wtorek Godz. 9.00 śniadanie w hotelu.
Godz wyjście z hotelu i zwiedzanie centrum. Godz Trinity College założony przez Elżbietę I w 1592 roku . Zwiedzanie obiektu jest bezpłatne. Na terenie college znajduje się stara biblioteka do której wykupione mamy wejściówki . W bibliotece znajduje się wiele zabytkowych dzieł min. Księga Kills z ok. 800 roku , bogato iluminowana przez celtyckich mnichów, pochodząca z klasztoru na wyspie Iona założonego przez św. Kolumbana. Po zwiedzaniu pół godziny na zdjęcia i zakup pamiątek. Godz przechodzimy obok Bank of Ireland który mieści się w XVIII wiecznym gmachu dawnego parlamentu .Mijamy na zbiegu ulic Grfton i Nassau pomnik Molly Malone ulicznej przekupki , tytułowej bohaterki starej dublińskiej piosenki.

21

22

23

24

25

26

27 następnie Godz Katolicka Katedra Chrystusa została wzniesiona w 1175 roku przez normandzkiego zdobywcę Dublina , została odbudowana w XIX wieku . Obiekt zwiedzamy z pilotem wstęp bezpłatny. Godz obiad w hotelu , po obiedzie czas wolny możliwość wyjścia na miasto. Godz kolacja, po kolacji możliwość wyjścia do pubu grupowo lub indywidualnie .

28

29 DZIEŃ PIĄTY - środa Godz. 9.00 śniadanie.
Godz wyjście z hotelu i udanie się grupy na przystanek autobusowy obok hotelu. Autobusem jedziemy ok. 20 minut do browaru Guinnessa. Godz browar Guinnessa. Wstęp do obiektu jest płatny. Browar został założony w 1823 roku. Instytucja ta jako jedyna tego rodzaju umożliwia zwiedzanie archiwum, w którym możemy zobaczyć takie cuda , jak kopie reklam Guinnessa od 1929 roku , dokument dzierżawy ziemi na okres 9000 lat przy St James’s Gate. Wycieczka rozpoczyna się na najniższym poziomie , gdzie zapoznamy się ze składnikami używanymi do produkcji piwa. Dowiemy się w jaki sposób są one ze sobą mieszane , aby w efekcie dać nam kufel przesmacznego piwa. Piętro wyżej nacieszymy oczy starymi , spiętrzonymi , dębowymi beczkami pełnymi trunku. Zostaniemy również poinstruowani jak pić Guinnessa , by wydobyć z niego pełnię smaku. Drugie piętro odsłoni przed nami marketingowe tajemnice. Poznamy efekty specjalistów od reklamy , którzy od wielu lat dbają o wizerunek marki. Na trzecim poziomie dowiemy się w jaki sposób alkohol wpływa na nasze ciało i umysł. Na czwartym poziomie możemy zostawić wiadomość dla następnych zwiedzających . Na czwartym piętrze nauczymy się w jaki sposób nalewa się i podaje idealny, pełny , kufel z przepisową ilością piany.

30

31

32

33 następnie Godz zbiórka na przystanku autobusowym przy browarze , przejazd autobusem ok. 20 minut do hotelu. Godz obiad w hotelu. Godz możliwość indywidualnego wyjścia na miasto w celu zakupienia pamiątek. Godz kolacja. Godz grupowe wyjście na dyskotekę pożegnalną do pubu.

34

35 Temple Bar. Tak wygląda najbardziej „rozrywkowa” ulica Dublina
Temple Bar. Tak wygląda najbardziej „rozrywkowa” ulica Dublina. Znajduje się na niej i w jej przecznicach ponad 600 pubów.

36

37 DZIEŃ SZÓSTY - piątek Godz śniadanie, po śniadaniu czas na spakowanie się i wymeldowanie grupy z hotelu. Godz. 12 zbiórka na przystanku przy hotelu i przejazd autobusem na lotnisko. Godz odprawa na lotnisku. Godz odlot samolotu do Polski. Godz przylot do Warszawy.


Pobierz ppt "IRLANDIA Co warto zobaczyć? Jadwiga Baraniak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google