Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rüsselsheim Tytuł. Rüsselsheim jest największym miastem w powiecie Groß-Gerau, w Hesji. Obejmuje ok. 58.3 km 2, gdzie mieszka 59,902 ludzi. Obecnym burmistrzem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rüsselsheim Tytuł. Rüsselsheim jest największym miastem w powiecie Groß-Gerau, w Hesji. Obejmuje ok. 58.3 km 2, gdzie mieszka 59,902 ludzi. Obecnym burmistrzem."— Zapis prezentacji:

1 Rüsselsheim Tytuł

2 Rüsselsheim jest największym miastem w powiecie Groß-Gerau, w Hesji. Obejmuje ok km 2, gdzie mieszka 59,902 ludzi. Obecnym burmistrzem jest Stefan Gieltowski, z partii SPD. Nazwa miasta przechodziła liczne zmiany. W 1840 roku zaproponowano nazwę Rüsselsheim i tak zostało do dzisiaj. W herbie miasta znajduje się srebrny Doppelhaken (podwójny hak) i dwie srebrne gwiazdki na niebieskim tle. Miastami partnerskimi są m.in.. Évreux (Francja) i Rugby (Wielka Brytania).

3 Widok miasta z lotu ptaka

4 Stacja kolejowa

5 Miasto jest siedzibą firmy motoryzacyjnej Opel

6 – Werner Heisenberg Schule to szkoła, która razem z ZSB-A uczestniczy w programie Leonardo da Vinci. Szkoła znajduje się oczywiście w Rüsselsheim.

7 Miejsca które warto zobaczyć Ratusz

8 Kościół ewangelicki

9 Brama główna Twierdzy

10 Teatr

11 Willa Opla obiekt współczesnej architektury

12 Do ciekawych miejsc należy również Wydział Inżynierii Uniwersytetu Toma

13 W mieście znajduje się szereg innych atrakcji takich jak kluby, obiekty sportowe, czytelnie, basen itp. Jednak z przyczyn bliżej nieokreślonych nie posiadamy fotografii oraz opisów tychże rozrywek.

14 Dziękujemy za uwagę. Wykonano : Daniel Mol Wojciech Kaleta


Pobierz ppt "Rüsselsheim Tytuł. Rüsselsheim jest największym miastem w powiecie Groß-Gerau, w Hesji. Obejmuje ok. 58.3 km 2, gdzie mieszka 59,902 ludzi. Obecnym burmistrzem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google