Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PSYCHO-FALA I PSYCHO-FALOCHRON 900 tys. dzieci i nastolatków potrzebuje pomocy psychologiczno-psychiatrycznej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PSYCHO-FALA I PSYCHO-FALOCHRON 900 tys. dzieci i nastolatków potrzebuje pomocy psychologiczno-psychiatrycznej."— Zapis prezentacji:

1 PSYCHO-FALA I PSYCHO-FALOCHRON 900 tys. dzieci i nastolatków potrzebuje pomocy psychologiczno-psychiatrycznej.

2 Dane Ministerstwa Zdrowia 900 tys. to liczba dzieci i nastolatków, które mają różnorakie problemy i trudności – to co 10 młody człowiek! Przybywa samobójców w grupie dzieci najmłodszych. Co roku próbuje się zabić od 4,5 do 6 tys. dzieci.

3 Schody niezrozumienia Dom –pogarszają się relacje między pokoleniem młodszym i starszym –dorośli są jeszcze bardziej nieprzystosowani do wymogów współczesności niż młodzież. Nauczyciele -niewiele różnią się od rodziców, m. in. nie pomagają układać oceanu informacji. Specjaliści –IPETY to papier, poradnie tylko diagnozują, w Polsce pracuje 200 psychiatrów dziecięcych.

4 Statystyka Międzynarodowe badanie nastolatków -38 pozycja wśród 39 krajów pod względem liczby dzieci, które uważają, że większość uczniów w ich klasach jest miła i pomocna. Przedostatnie miejsce w Europie (przed Albanią) pod względem liczby psychiatrów dziecięcych – 1 na 40 tys. Jeden z najniższych wskaźników w UE – kwoty przeznaczone na leczenie psych. i uzależnień.

5 Szkoła Miejsce, w którym funkcjonuje grupa wsparcia, samopomocy, samokształcenia, a dyrektor szkoły tworzy i zapewnia sprzyjający temu klimat. Każdy ma swój sposób radzenia sobie z trudnościami – rozmawiajmy o tym między sobą i z dziećmi. Uczmy je szukać pomocy. A jeśli nie umiemy, poszukajmy jej najpierw dla siebie psycholog rozwojowy, prof. Anna Brzezińska

6 Gimnazjum nr 20 im. Młodych Europejczyków 292 uczniów 21 IPETów 72 KIPU 72 uczniów z opiniami Uczniowie upośledzeni w stopniu lekkim, autystyczni, z ZA, niepełnosprawni ruchowo Specjaliści: 4 oligofrenopedagodzy, pedagog i psycholog (1/2 etatu)

7 IPET, KIPU w praktyce Rozpoznanie potrzeb ucznia Praca zespołu – w tym dyrektora szkoły Przestrzeganie ustalonych zasad, procedur, terminów Kontakt z rodzicami Pan Tomasz Obserwacja uczniów i przepływ informacji Ewaluacja, wnioski do dalszej pracy


Pobierz ppt "PSYCHO-FALA I PSYCHO-FALOCHRON 900 tys. dzieci i nastolatków potrzebuje pomocy psychologiczno-psychiatrycznej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google