Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA Z POMYSŁEM NA EDUKACJĘ TWOJEGO DZIECKA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA Z POMYSŁEM NA EDUKACJĘ TWOJEGO DZIECKA"— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA Z POMYSŁEM NA EDUKACJĘ TWOJEGO DZIECKA
Szkoła Podstawowa nr 20 ul. Łukasińskiego 70/74 Częstochowa, Polska SZKOŁA Z POMYSŁEM NA EDUKACJĘ TWOJEGO DZIECKA

2 Częstochowa CZĘSTOCHOWA miasto w południowej Polsce, położone nad rzeką Wartą na Wyżynie Krakowsko Częstochowskiej w województwie śląskim . Liczy ok mieszkańców. Słynne w świecie miasto pielgrzymek zapoczątkowanych w XV w. Najważniejszym miejscem jest Zespół Klasztorny Ojców Paulinów na Jasnej Górze- z cudownym obrazem Matki Boskiej. Klasztor jest swoistym muzeum, gromadzącym dzieła sztuki i pamiątki historyczne dokumentujące losy kraju i narodu. Cudowny obraz Matki Boskiej jest zabytkiem klasy zerowej . Częstochowa, nazywana jest duchową stolicą Polski, turystyka w tym mieście związana jest głównie z ruchem pielgrzymkowym do obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

3 Częstochowa Częstochowa jest także ośrodkiem kultury i nauki, siedzibą wyższych uczelni. Znajduje się w mieście Filharmonia i Teatr im. A. Mickiewicza. Odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej. Częstochowa to także miasto w którym warto zobaczyć Parki jasnogórskie, Muzeum Wyobraźni, Muzeum Produkcji Zapałek, Ulicę 7 Kamienic- z XIX z zabudową. Szczególnie ważnym zabytkiem wartym zwiedzenia jest Cmentarz Żydowski. Częstochowa jest także ośrodkiem akademickim wielu uczelni: Akademia Polonijna, Politechnika Częstochowska, Wyższa Szkoła Lingwistyczna, Wyższe Seminarium Duchowne, Instytut Teologiczny(Akademia Papieska ) , Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej i inne. Częstochowa - to także ośrodki sportowe w szczególności zajmujące się siatkówką i żużlem . Stadion żużlowy przyciąga tysiące kibiców na wyścigi macierzystego klubu.

4 Rys historyczny szkoły
Po wojnie w wyremontowanym budynku szkolnym zajęcia rozpoczęto 8 stycznia 1946 roku. Z początkiem roku szkolnego 1946/1947 w szkole było 12 oddziałów, a liczba dzieci zapisanych wynosiła 418 uczniów. Najbardziej doniosłym wydarzeniem było nadanie szkole 26 sierpnia 1978 roku zaszczytnego imienia Bohaterów 6 Pułku Piechoty. Z kolei 11 października 1979 roku miała miejsce uroczystość przekazania szkole sztandaru. 15 lutego 1980 roku wręczono naszej placówce pamiątkowy medal z okazji 35 Rocznicy Wyzwolenia Częstochowy. W roku 1998 została odsłonięta tablica pamiątkowa, poświęcona nauczycielowi naszej szkoły p. Marianowi Pawełczykowi, zamordowanemu w Katyniu w 1940 roku. W roku 2003 szkoła obchodziła 90-lecie swojego istnienia. Nadanie imienia Szkole Podstawowej nr 20 W sierpniu 1978r. w 35 rocznicę powstania Ludowego Wojska Polskiego i 65-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 20 w Częstochowie nadano szkole imię Bohaterów 6 Pułku Piechoty.

5 SP 20 Dyrektor Szkoły mgr Maria Kurek
Szkoła z założenia mała, kameralna wyróżniająca się tym, że stwarza możliwości wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieciom o różnych potrzebach edukacyjnych. Nasi uczniowie to dzieci zarówno wybitnie zdolne jak i takie, którym trzeba pomagać w osiągnięciu sukcesu. Wspieramy i rozwijamy uzdolnienia zgodnie z zasadą, że talent tkwi w każdym. W szkole tworzymy klimat sprzyjający uczniom, rodzicom i nauczycielom. To szkoła, która uczy jak się uczyć, rozwija zainteresowania i talenty uczniów.

6 SP 20 Jesteśmy szkołą przygotowującą młodego człowieka do życia w zgodzie ze sobą i innymi oraz wyposażającą ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające mu dalsze kształcenie. Nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Śląskiej Szkoły Jakości”, który został przyznany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach w zakresie: koncepcja pracy szkoły, kształcenie.

7 Koła zainteresowań Nasza szkoła realizuje bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie rozwijają swoje pasje w różnych kołach zainteresowań: Koło Młodego Informatyka, ”Sing a song” - piosenka w nauczaniu j . angielskiego, „Guten Tag”- zajęcia z j. niemieckiego, „WESOŁA EUROPA” - klub europejski, Zajęcia plastyczne, Koło teatralne, SKS , Zajęcia taneczno – ruchowe i cheerleaders, Koło szachowo-warcabowe, Koło tenisa stołowego, Chór, Koło Miłośników Książki, Zajęcia z Edukacji Ekologicznej, Szkolne Koło CARITAS, Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny.

8 Zajęcia wyrównawcze Dostosowując ofertę do potrzeb uczniów, szkoła realizuje: Zajęcia wyrównawcze z matematyki , j. polskiego i j. angielskiego - dla uczniów mających trudności w uczeniu się tych przedmiotów. Zajęcia przygotowujące kl. VI do Sprawdzianu - na zajęciach tych uczniowie porządkują treści programowe, które przygotowują się do sprawdzianu po szkole podstawowej ,zajęcia mają na celu również zaspokajanie potrzeby kontaktu emocjonalnego, kształtowania motywacji oraz podnoszenia samooceny u uczniów. „Dobry ruch” - zabawy z gimnastyką - zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla uczniów, którzy mają wady postawy ciała.

9 Zajęcia terapeutyczne
W trudnych sytuacjach każde dziecko i rodzic znajdzie zrozumienie i wsparcie u pedagoga i psychologa. Terapia logopedyczna - dla dzieci z trudnościami w komunikacji językowej, spowodowanej dysfunkcjami narządów mowy. Zajęcia dla dyslektyków- dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że mogą pokonać trudności w poprawnym pisaniu.

10 Pracownia komputerowa
Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową z dostępem do Internetu. Możliwość wykorzystania sprzętu multimedialnego – laptopa i rzutnika uatrakcyjnia lekcje. Szeroki zbiór programów biurowych i edukacyjnych ułatwia uczniom naukę. Nasza pracownia skutecznie chroni ucznia przed szkodliwymi treściami i bez obaw pozwoli mu na poznawanie Internetu.

11 Świetlica szkolna W świetlicy szkolnej udostępnione są dla uczniów komputery z dostępem do internetu. Taka dogodność pomaga w odrabianiu prac domowych, napisaniu referatów, rozwijaniu własnych zainteresowań i pasji. Świetlica zapewnia m.in. : zajęcia opiekuńczo – wychowawcze, pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia plastyczne, projekcje filmów, bajek na DVD, mini bilard, piłkarzyki, konkursy świetlicowe i międzyszkolne.

12 KREACJA SPORTU Daj swojemu dziecku szansę i radość w osiąganiu sukcesów sportowych.
Posiadamy pełnowymiarową salę gimnastyczną. W ofercie naszej szkoły znajduje się szereg zajęć pozalekcyjnych o charakterze sportowo rekreacyjnym, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne i artystyczne. Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań młodzieży, zagospodarowanie ich czasu wolnego, przygotowanie uczniów do udziału w rywalizacji sportowej. W procesie nauczania stosujemy nowatorskie metody pracy. Uczniowie naszej szkoły chętnie i aktywnie uczestniczą w zawodach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Co roku nasza szkoła może poszczycić się licznymi osiągnięciami w różnych dyscyplinach sportowych.

13 Zespół tańca i cheerleaders
Zespół tańca i cheerleaders został utworzony w naszej szkole z myślą o dziewczynkach, których pasją i radością jest taniec. Ciekawe i bardzo różnorodne układy mogą się podobać i sprawiać radość innym. Dziewczynki zdobyły wiele wyróżnień : I m-ce w Powiatowym Turnieju Cheerleaders I m-ce w Turnieju Tańca w Częstochowie. Zespół można zobaczyć na imprezach szkolnych, festynach i pokazach a w tym roku nasze cheerleaders występują na meczach siatkówki I Ligi Kobiet.

14 FOTO


Pobierz ppt "SZKOŁA Z POMYSŁEM NA EDUKACJĘ TWOJEGO DZIECKA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google