Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Park Cegielnia to niesamowite miejsce do spędzenia miłego czasu z całą rodziną. Bez względu na wiek możemy znaleźć ciekawe atrakcje dla każdego. Niesamowite.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Park Cegielnia to niesamowite miejsce do spędzenia miłego czasu z całą rodziną. Bez względu na wiek możemy znaleźć ciekawe atrakcje dla każdego. Niesamowite."— Zapis prezentacji:

1

2 Park Cegielnia to niesamowite miejsce do spędzenia miłego czasu z całą rodziną. Bez względu na wiek możemy znaleźć ciekawe atrakcje dla każdego. Niesamowite okazy roślin przykuwają wzrok. W tej prezentacji chcemy przekonać do spędzenia niedzielnego popołudnia wraz z bliskimi oraz aktywnego spędzenia czasu np.: w siłowni pod chmurką.

3 Jak na przestrzeni lat zmieniała się nasza Cegielnia? - Jeszcze w okresie dwudziestolecia międzywojennego cegielnia należała do żorzanina Franza Kutza, który był przedstawicielem mniejszości niemieckiej w Radzie Miasta. 1 września 1939 roku została opanowana przez żorską grupę dywersyjną - Kampforganisation. Z jej murów padały strzały w kierunku polskich obrońców miasta. W czasie działań wojennych w 1945 roku została uszkodzona. Po wyzwoleniu władze Żor chciały jak najszybciej doprowadzić ją do stanu użytkowania, by wyprodukować cegły potrzebne przy odbudowie miasta. Wtedy to cegielnia jako mienie niemieckie stała się własnością Skarbu Państwa, potem w 1946 została przekazana w użytkowanie Zarządowi Miasta - mówi Tomasz Górecki z żorskiego muzeum. Oficjalne uruchomienie cegielni nastąpiło 28 października 1946 roku. - Od 1951 roku cegielnia należała do Rybnickich Zakładów Przemysłu Terenowego Materiałów Budowlanych. Zakończyła działalność na początku lat 90. XX wieku. Jej budynki rozebrano w 1993 roku - dodaje. źródło: Dziennik Zachodni

4 Siłownia to jedna z największych atrakcji tego parku. Można tam ćwiczyć różne partie ciała np. mięśnie brzucha czy mięśnie nóg. Znajdują się tam 14 podwójnych urządzeń. Są ustawione od najłatwiejszych ćwiczeń do najtrudniejszych. W ten sposób pomaga ćwiczącym. Przy każdym urządzeniu jest zamieszczona instrukcja dzięki, której ćwiczenia są łatwiejsze. Urządzenia są odporne na warunki atmosferyczne. Uwaga dzieci poniżej 14 lat powinny być pod opieką dorosłych. Siłownia pod chmurką cieszy się dużym powodzenie u ludzi młodszych i starszych. W ostatnim głosowaniu internauci wybrali siłownie jako najlepszy śląski obiekt.

5 Park linowy to oryginalny plac zabaw. Park znajduje się na powierzchni 400m2. Znajdują się tam piramidy, tunele itp.; są przeznaczone do wspinaczki cała konstrukcja jest umieszczona na miękkim podłożu wykonanym z piasku. Na około znajdują się ławki dla rodziców w ten sposób można obserwować postępy swoich pociech.

6 Skate-park znajduje się na powierzchni 360m2. Są tam rampy takie jak: rampa duża (sportowa) typu half pipe rampa mała Grindbox mały quater 2 duże quatery banki około 4 rurka wielka odlotowa

7 Będąc na Siłowni pod chmurką przeprowadziłyśmy wywiad z panią Marią o to on: R-Dziędobry chciałabym zadać pani kilka pytań związanych z Siłownia pod chmurka. M-Proszę… R-Podoba się pani pomysł siłowni na powietrzu? M-Tak bardzo,lubię tu przychodzić. R-A ile pani razy w tygodniu tu przychodzi?I jaki jest powód tego? M-Przychodzę tu 4x w tygodniu. Lekarz zalecił mi ćwiczenia ponieważ jestem po udarze. R-Jak pani myśli siłownia ta jest lepsza niż normalna? M-Tak ponieważ jest bezpłatna i prawie cały dzień czynna poza tym przychodzę tu często z wnukami,one idą na park linowy a ja sobie tutaj ćwiczę i zawsze mam je na oku. Dziękujemy pani bardzo za poświecony nam czas.

8

9


Pobierz ppt "Park Cegielnia to niesamowite miejsce do spędzenia miłego czasu z całą rodziną. Bez względu na wiek możemy znaleźć ciekawe atrakcje dla każdego. Niesamowite."

Podobne prezentacje


Reklamy Google