Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Godne życie to moje prawo”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Godne życie to moje prawo”"— Zapis prezentacji:

1 ,,Godne życie to moje prawo”
Z „GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 1/16 ,,Godne życie to moje prawo” Autor: Dorota Sowińska Klasa: IIIA Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 7 Ruda Śląska

2 ,,Godne życie, to moje prawo”
Z „GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 2/16 ,,Godne życie, to moje prawo” ,,Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to to, z którego wczoraj się śmialiśmy. Dzisiejsze okrutne dziecko, to to, które wczoraj biliśmy. Dzisiejsze zbuntowane dziecko, to to, nad którym się wczoraj znęcaliśmy. Dzisiejsze dziecko, które oszukuje, to to, w które wczoraj nie wierzyliśmy.

3 Z „GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 3/16 Dzisiejsze zakochane dziecko, to to, które wczoraj pieściliśmy. Dzisiejsze roztropne dziecko, to to, któremu wczoraj dodawaliśmy otuchy. Dzisiejsze serdeczne dziecko, to to, któremu wczoraj okazywaliśmy miłość. Dzisiejsze mądre dziecko, to to, które wczoraj wychowaliśmy. Dzisiejsze wyrozumiałe dziecko, to to, któremu wczoraj przebaczyliśmy. Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością.” — Ronald Russell

4 Prawo do życia i tożsamości
Z „GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 4/16 Prawo do życia i tożsamości Mam prawo żyć a ty nie możesz mi tego życia odebrać! Jestem człowiekiem, który żyje, czuje, który ma prawo mieć imię i nazwisko.

5 Prawo do posiadania rodziny!
„GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 5/16 Prawo do posiadania rodziny! Mam prawo mieć mamę tatę, I rodzeństwo. Mam prawo wśród nich się wychowywać i bawić .

6 Prawo do wyrażania własnej opinii, poglądów
Z „GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 6/16 Prawo do wyrażania własnej opinii, poglądów Mam prawo mówić o czym myślę, jak uważam, mam prawo do poglądów przeznaczonych dla ludzi.

7 Z „GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 7/16 Prawo do prywatności Mam prawo do prywatności i nikt nie może mnie podglądać.

8 Prawo do informacji Mam prawo czytać, rysować, malować
„GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 8/16 Prawo do informacji Mam prawo czytać, rysować, malować i prosić rodziców czy nauczycieli o pomoc w nauce.

9 Z „GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 9/16 Mam prawo do opieki Mam prawo leczyć się w szpitalu i mam prawo do opieki rodziców nade mną.

10 Mam prawo do odpoczynku.
„GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 10/16 Mam prawo do odpoczynku. Mam prawo odpoczywać spać, drzemać i nikt nie ma prawa mi tego zabronić.

11 Z „GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 11/16 Mam prawo do edukacji. Mam prawo się uczyć i szkolić. Mogę studiować i uczyć się pogłębiając swoją naukę i zainteresowania.

12 Z „GODNE ŻYCIE , TO MOJE PRAWO” 12/16 Mam prawo do ochrony. Nikt mnie nie może uderzyć, sponiewierać, napluć na mnie czy obrazić.

13 Z „GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 13/16 ,,O mnie” Z tych praw mogę korzystać dzięki dostępności do środków i narzędzi związanych z technologią informacyjną, którą umożliwia mi moja szkoła i pracujący w niej nauczyciele. Zawsze mogę liczyć na ich pomoc i wsparcie.

14 Dlatego mogę rozwijać zainteresowania.
„GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 14/16 Dlatego mogę rozwijać zainteresowania. Interesuje się życiem wilków. Moim marzeniem jest pojechać do ,,Doliny Kończaka” i obserwować wilki w ich naturalnym środowisku. Lubię tworzyć fora lub blogi poświęcone wilkom, tworzę je w celu ochrony tego gatunku.

15 Z „GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 15/16 ,,Wilczyraj” Jest to mój blog założony z myślą o ochronie środowiska, naturalnego wilków.

16 czarymary26 Jest to forum założone z myślą
„GODNE ŻYCIE, TO MOJE PRAWO” 16/16 czarymary26 Jest to forum założone z myślą o użytkownikach interesujących się książkami fantastycznymi ,,Harry Potter’’, ,,Opowieści z Narni’’, ,,Władcy Pierścieni’’ i książkami przygodowymi. Dorota Sowińska


Pobierz ppt ",,Godne życie to moje prawo”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google