Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszamy na wędrówkę po Kanikogradzie (drugie pod względem powierzchni i liczby mieszkańców miasto Scholandii, stolica prowincji Dolii i Faerie) podczas.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszamy na wędrówkę po Kanikogradzie (drugie pod względem powierzchni i liczby mieszkańców miasto Scholandii, stolica prowincji Dolii i Faerie) podczas."— Zapis prezentacji:

1 Zapraszamy na wędrówkę po Kanikogradzie (drugie pod względem powierzchni i liczby mieszkańców miasto Scholandii, stolica prowincji Dolii i Faerie) podczas której odwiedzimy tajemnicze celtyckie budowle, liczne galerie i muzea, pospacerujemy po wąskich uliczkach starego miasta oraz spędzimy aktywnie czas w jednej z atrakcji sportowych Kanikogradu. Kanikograd

2 Naszą podróż rozpoczynamy na lotnisku znajdującym się 20 km. od Kanikogradu. Powstało ono w 1928 r., było kilkakrotnie modernizowane, swój obecny wygląd zawdzięcza przebudowie w 2004 r. Jest to najnowocześniejszy port lotniczy w Scholandii, co roku przyjmuje 3 miliony podróżnych. Naszą podróż rozpoczynamy na lotnisku znajdującym się 20 km. od Kanikogradu. Powstało ono w 1928 r., było kilkakrotnie modernizowane, swój obecny wygląd zawdzięcza przebudowie w 2004 r. Jest to najnowocześniejszy port lotniczy w Scholandii, co roku przyjmuje 3 miliony podróżnych.

3 Z lotniska poruszamy się w kierunku miasta, mijając po drodze piękny las, urokliwe jeziorka znajdujące się w dolinie Scholii, a także najstarsze w Scholandii pole golfowe. Okolice Kanikogradu porastają jedne z najpiękniejszych lasów w Scholandii, są nimi łęgi - topole, wierzby, wiązy, jesiony oraz olchy. Niestety, tego rodzaju kompleksów leśnych jest coraz mniej, gdyż bardzo dobre gleby, na których się znajdują, zaczynają być wykorzystywane pod pola uprawne. Z lotniska poruszamy się w kierunku miasta, mijając po drodze piękny las, urokliwe jeziorka znajdujące się w dolinie Scholii, a także najstarsze w Scholandii pole golfowe. Okolice Kanikogradu porastają jedne z najpiękniejszych lasów w Scholandii, są nimi łęgi - topole, wierzby, wiązy, jesiony oraz olchy. Niestety, tego rodzaju kompleksów leśnych jest coraz mniej, gdyż bardzo dobre gleby, na których się znajdują, zaczynają być wykorzystywane pod pola uprawne.

4 Dotarliśmy do Kanikogradu. Pierwsze wrażenie może być dość niekorzystne, gdyż przejeżdżamy przez Jarosław, którego północna część jest typową dzielnicą przemysłową. Widzimy liczne fabryki i przedsiębiorstwa. W mieście dominuje przemysł paliwowo energetyczny oraz spożywczy (największe scholandzkie fabryki żywności znajdują się właśnie w Kanikogradzie, są nimi Pasibrzuch oraz Hipermarket). Jednak, mamy okazję zobaczyć też kilka budynków starych fabryk, które obecnie spełniają najróżniejsze role np. gorzelnię z 1883 r., w której znajduje się muzeum gorzelnictwa, możemy tu zobaczyć jak dawniej wyrabiano wódkę z destylowanych wytłoczyn winogronowych – tradycyjny scholandzki trunek. Dotarliśmy do Kanikogradu. Pierwsze wrażenie może być dość niekorzystne, gdyż przejeżdżamy przez Jarosław, którego północna część jest typową dzielnicą przemysłową. Widzimy liczne fabryki i przedsiębiorstwa. W mieście dominuje przemysł paliwowo energetyczny oraz spożywczy (największe scholandzkie fabryki żywności znajdują się właśnie w Kanikogradzie, są nimi Pasibrzuch oraz Hipermarket). Jednak, mamy okazję zobaczyć też kilka budynków starych fabryk, które obecnie spełniają najróżniejsze role np. gorzelnię z 1883 r., w której znajduje się muzeum gorzelnictwa, możemy tu zobaczyć jak dawniej wyrabiano wódkę z destylowanych wytłoczyn winogronowych – tradycyjny scholandzki trunek.

5 Nasz spacer po mieście rozpoczynamy z południowej części Jarosławia – dzielnicy willowej, w której znajdują się posiadłości najzamożniejszych mieszkańców miasta, wiele budynków pochodzi jeszcze z XIX w. Jest to najbardziej zielona część miasta, mijamy liczne parki i skwery. Wstępujemy na obiad do najstarszej scholandzkiej restauracji – Pasibrzuch. W porze lanchu można tu spotkać kanikogradzkie elity. Nasz spacer po mieście rozpoczynamy z południowej części Jarosławia – dzielnicy willowej, w której znajdują się posiadłości najzamożniejszych mieszkańców miasta, wiele budynków pochodzi jeszcze z XIX w. Jest to najbardziej zielona część miasta, mijamy liczne parki i skwery. Wstępujemy na obiad do najstarszej scholandzkiej restauracji – Pasibrzuch. W porze lanchu można tu spotkać kanikogradzkie elity.

6 Idąc ulicą Królewską dochodzimy do Muzeum narciarstwa, w którym możemy poznać historię narciarstwa zjazdowego i skoków narciarskich, zarówno tą scholandzką, jak i realną. Wystarczy kolejne kilka kroków, aby dojść do kościoła pw. Św. Marka, jest on przykładem bardzo nowoczesnej budowli, których coraz więcej powstaje w Kanikogradzie. Idąc ulicą Królewską dochodzimy do Muzeum narciarstwa, w którym możemy poznać historię narciarstwa zjazdowego i skoków narciarskich, zarówno tą scholandzką, jak i realną. Wystarczy kolejne kilka kroków, aby dojść do kościoła pw. Św. Marka, jest on przykładem bardzo nowoczesnej budowli, których coraz więcej powstaje w Kanikogradzie.Muzeum narciarstwa, Muzeum narciarstwa,

7 Przechodzimy przez zabytkowy most Szachistów, by dotrzeć do starego miasta – najważniejszego punktu naszej wycieczki. Widzimy liczne XVIII wieczne kamieniczki nad brzegiem rzeki, podobne znajdują się w różnych punktach starego miasta. Oddalając się od rzeki mijamy jedną z nich, ma ona ciekawą przeszłość, gdyż mieszkało w niej już aż 3 marszałków parlamentu scholandzkiego. Po drugiej stronie ulicy znajduje się piękny romański kościół z XIII w. – jeden z najcenniejszych zabytków Kanikogradu. W jego podziemiach możemy zobaczyć liczne stare manuskrypty oraz naczynia liturgiczne. Przechodzimy przez zabytkowy most Szachistów, by dotrzeć do starego miasta – najważniejszego punktu naszej wycieczki. Widzimy liczne XVIII wieczne kamieniczki nad brzegiem rzeki, podobne znajdują się w różnych punktach starego miasta. Oddalając się od rzeki mijamy jedną z nich, ma ona ciekawą przeszłość, gdyż mieszkało w niej już aż 3 marszałków parlamentu scholandzkiego. Po drugiej stronie ulicy znajduje się piękny romański kościół z XIII w. – jeden z najcenniejszych zabytków Kanikogradu. W jego podziemiach możemy zobaczyć liczne stare manuskrypty oraz naczynia liturgiczne.

8 Idąc w kierunku rynku głównego, mijamy po drodze piękny celtycki cmentarz założony w 950 roku, zajmuje on dość dużą powierzchnię starego miasta. Możemy tam zobaczyć wiele pięknych nagrobków, z charakterystycznymi celtyckimi krzyżami: podstawa w kształcie ściętej piramidy, właściwy krzyż z kolistym obramieniem będącym symbolem nieskończoności i wieczności. Kilka kroków wystarczy, by dojść do gotyckiej katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, powstałej w 1485 r. Idąc w kierunku rynku głównego, mijamy po drodze piękny celtycki cmentarz założony w 950 roku, zajmuje on dość dużą powierzchnię starego miasta. Możemy tam zobaczyć wiele pięknych nagrobków, z charakterystycznymi celtyckimi krzyżami: podstawa w kształcie ściętej piramidy, właściwy krzyż z kolistym obramieniem będącym symbolem nieskończoności i wieczności. Kilka kroków wystarczy, by dojść do gotyckiej katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, powstałej w 1485 r.

9 Skręcamy w wąską boczną uliczkę, w jednej z kamienic znajduje się Galeria Fanaberii, zobaczymy w niej wiele pięknych obrazów, myślę, że najcenniejsze są portrety zasłużonych Scholandczyków. Skręcamy w prawo, wyłania się przed nami rynek główny, na którym stoi ratusz miejski. Powstał pod koniec XVI w. Jest przykładem budowli renesansowej, tym samym wyróżnia się spośród innych zabytków naszego miasta, które w większości są zbudowane w stylu romańskim lub gotyckim. Sam rynek jest otoczony pięknymi kamienicami, w których obecnie znajdują się kawiarnie, restauracje, luksusowe sklepiki. Skręcamy w wąską boczną uliczkę, w jednej z kamienic znajduje się Galeria Fanaberii, zobaczymy w niej wiele pięknych obrazów, myślę, że najcenniejsze są portrety zasłużonych Scholandczyków. Skręcamy w prawo, wyłania się przed nami rynek główny, na którym stoi ratusz miejski. Powstał pod koniec XVI w. Jest przykładem budowli renesansowej, tym samym wyróżnia się spośród innych zabytków naszego miasta, które w większości są zbudowane w stylu romańskim lub gotyckim. Sam rynek jest otoczony pięknymi kamienicami, w których obecnie znajdują się kawiarnie, restauracje, luksusowe sklepiki.Galeria Fanaberii, ratusz miejskiGaleria Fanaberii, ratusz miejski

10 Schodzimy pod ziemię, by wsiąść do metra, którym dojedziemy na obrzeża miasta, gdzie znajduje się nowoczesny kompleks kortów tenisowych oraz najstarsza sztuczna skocznia narciarska w Scholandii(K100), były na niej rozgrywane Mistrzostwa polskich mikronacji w skokach narciarskich 2005. Schodzimy pod ziemię, by wsiąść do metra, którym dojedziemy na obrzeża miasta, gdzie znajduje się nowoczesny kompleks kortów tenisowych oraz najstarsza sztuczna skocznia narciarska w Scholandii(K100), były na niej rozgrywane Mistrzostwa polskich mikronacji w skokach narciarskich 2005.

11 To już ostatni etap naszej wędrówki, wsiadamy do autokaru i jedziemy do jednej z największych atrakcji turystycznych Faerie, znajdującej się 10 km. za miastem. Jest nią Kamienny krąg, powstał w okresie neolitu. Naukowcy sprzeczają się o to, kto był budowniczym tego tajemniczego okręgu. Wielu uważa, że byli nimi Celtowie zamieszkujący w tym czasie te ziemie, ale nie wyklucza się teorii, że został on budowany przez jeden z wędrownych ludów zamieszkujących w tym czasie obszar Faerie. Nieznane jest także do końca zastosowanie tej budowli, najpopularniejsze hipotezy na ten temat głoszą, że krąg był obserwatorium astronomicznym lub świątynią. Wśród miejscowej ludności krąży opowieść, że jest to grób starożytnej celtyckiej królowej Boudicci, zmarłej w 60 r. n. e. To już ostatni etap naszej wędrówki, wsiadamy do autokaru i jedziemy do jednej z największych atrakcji turystycznych Faerie, znajdującej się 10 km. za miastem. Jest nią Kamienny krąg, powstał w okresie neolitu. Naukowcy sprzeczają się o to, kto był budowniczym tego tajemniczego okręgu. Wielu uważa, że byli nimi Celtowie zamieszkujący w tym czasie te ziemie, ale nie wyklucza się teorii, że został on budowany przez jeden z wędrownych ludów zamieszkujących w tym czasie obszar Faerie. Nieznane jest także do końca zastosowanie tej budowli, najpopularniejsze hipotezy na ten temat głoszą, że krąg był obserwatorium astronomicznym lub świątynią. Wśród miejscowej ludności krąży opowieść, że jest to grób starożytnej celtyckiej królowej Boudicci, zmarłej w 60 r. n. e.

12 Dziękuje Wam za to, że chcieliście poznać uroki pięknego miasta, jakim jest niewątpliwie Kanikograd. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat stolicy prowincji Dolii i Faerie lub w niej zamieszkać zapraszam na stronę http://free.of.pl/d/dolia/kanikograd/index.php. Dziękuje Wam za to, że chcieliście poznać uroki pięknego miasta, jakim jest niewątpliwie Kanikograd. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat stolicy prowincji Dolii i Faerie lub w niej zamieszkać zapraszam na stronę http://free.of.pl/d/dolia/kanikograd/index.php.http://free.of.pl/d/dolia/kanikograd/index.php


Pobierz ppt "Zapraszamy na wędrówkę po Kanikogradzie (drugie pod względem powierzchni i liczby mieszkańców miasto Scholandii, stolica prowincji Dolii i Faerie) podczas."

Podobne prezentacje


Reklamy Google