Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej"— Zapis prezentacji:

1 V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej
Firma WAMECH Autor prezentacji: Jakub Borgosz V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej Praca na konkurs “Sukces zostaje w rodzinie” organizowany przez:

2 Plan prezentacji 1.Strona tytułowa wraz z logotypem firmy rodzinnej.
2.Sylwetka założyciela Wamechu i źródło pomysłu na biznes. 3.Historia Wamechu. 4.Hasło przewodnie, misja firmy i polityka jakości. 5.Bogaty asortyment produktów przedsiębiorstwa. 6.Pozycja Wamechu na rynku polskim i zagranicznym. 7.Strategia rozwoju firmy i rodzinna struktura właścicielska Wamechu. 8. Ambasadorski styl sukcesji w Wamechu i nadzór nad firmą. 9. Podsumowanie. Wamech- firma rodzinna, w której sukces pozostał w rodzinie.

3 Sylwetka założyciela Wamechu i źródło pomysłu na biznes.
Piotr Wąsik i jego przygotowania do założenia firmy: 1.Studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej jako wynik zainteresowania mechaniką. 2. Zawarcie związku małżeńskiego z Albiną, studentką Politechniki Krakowskiej. 3. Praca w charakterze konstruktora i mistrza technicznego, marzenia o założeniu własnej firmy. 4. Praca w prywatnej firmie, nauka zarządzania ludźmi i finansami. 5.’’Polak potrafi”- praca w Niemczech na stanowisku inżyniera w celu zgromadzenia środków finansowych na założenie własnej działalności gospodarczej. 6. Grudzień 1989 – założenie własnej firmy, spółki jawnej o nazwie „Wamech”. Hobby: pojazdy jednośladowe, turystyka motocyklowa i samochodowa, caravaning Piotr Wąsik

4 Historia Wamechu W początkowym okresie (1989 – 1990) firma wykonywała prace usługowe na rzecz Zakładów Przemysłu Tytoniowego. Początki produkcji wózków przeznaczonych na potrzeby magazynów - firma mieści się w domu, w piwnicy, w garażu i na parterze domu państwa Wąsik. Od roku 1994 zakład rozpoczyna działalność handlową, sprzedając na polskim rynku koła i zestawy kołowe niemieckiej firmy Tente Rollen. W 1995 zbudowano oddzielną halę produkcyjną i przeniesiono tam produkcję. Poszerzono gamę oferowanych produktów o wózki specjalistyczne: technologiczne, spawalnicze, biblioteczne, hotelowe, szpitalne, narzędziowe itp. Od roku 2007 asortyment towarów zostaje wzbogacony o wyroby innych dostawców z krajów europejskich i azjatyckich, w stałej sprzedaży znajduje się ponad 1000 pozycji! Dziś w Wamechu zatrudnionych jest 27 pracowników, a firmą zarządza syn, Wojciech Wąsik.

5 Hasło przewodnie i misja firmy
Od roku 1991 hasłem przewodnim Firmy stały się słowa: „Lepiej lekko wozić niż ciężko nosić" i pozdrowienie: „Wszystkiego na kołach!” Firma stawia na innowacyjne, a zarazem proste i funkcjonalne rozwiązania. Produkty dedykowane, oferowane przez Firmę WAMECH cechuje minimalizm przestrzeni, bezpieczeństwo transportu oraz możliwość dostosowania do każdego profilu produkcji.   Polityka jakości Jakość jest wypracowana przez wszystkich członków załogi  Jakość oznacza spełnienie bieżących potrzeb i przyszłych oczekiwań klienta, przy jednoczesnej konieczności zapewnienia interesów własnej firmy Kontrola jakości przebiega już we wczesnych fazach produkcji

6 Bogaty asortyment produktów przedsiębiorstwa
Regał przepływowy na komponenty - zastosowanie lean manufacturing Koła aparatowe Ekskluzywny wózek hotelowy Wózek do załadunku towarów w kolejnictwie Wózek na makulaturę

7 Pozycja Wamechu na rynku polskim i zagranicznym
Główni odbiorcy produktów Wamechu Pozycja firmy na rynku polskim Na rynku polskim firma jest jednym z wiodących producentów wózków specjalistycznych, a szczególnie wózków technologicznych. Przedsiębiorstwo dostarcza również wózki dla polskich bibliotek, sądów, Poczty Polskiej oraz znacznej liczby hoteli i szpitali. Firma sprzedaje swoje produkty wielu magazynom i przedsiębiorstwom produkcyjnym, często tworząc produkty dedykowane. Firma Wamech rozwija kilka obszarów swojej działalności. Oprócz produkcji wózków technologicznych, jest dystrybutorem kół: niemieckich, włoskich oraz chińskich producentów. Przemysł spożywczy Przemysł motoryzacyjny Przemysł budowlany Pozycja firmy na rynku zagranicznym Firma ma kilku dużych klientów z zagranicy. Największym klientem (większym niż klienci z rynku polskiego) jest francuska firma Valeo z branży samochodowej. Wamech zaopatruje oddziały tej firmy rozsiane po całym świecie!

8 Strategia rozwoju firmy i rodzinna struktura właścicielska Wamechu
Członkowie reprezentacji firmy: Strategia rozwoju firmy: Po skończonych studiach na Politechnice Krakowskiej i w Szkole Biznesu i kilkuletniej pracy w firmie syn Wojciech przejął pakiet większościowy (51%). Podstawowym celem długoterminowej strategii Wamechu jest wzrost sprzedaży eksportowej. W krótszym okresie firma pragnie powrócić na drogę wzrostu, która została zahamowana przez kryzys gospodarczy w 2008 roku. Wynikiem tego były okresowe obniżki płac w firmie. Jednak lojalni pracownicy pozostali, ze względu na rodzinną, życzliwą atmosferę panującą w przedsiębiorstwie. Nazwisko i imię Funkcja i stanowisko Wąsik Wojciech Dyrektor zarządzający Wąsik Piotr Partner Wąsik Albina

9 Ambasadorski styl sukcesji w Wamechu i nadzór nad firmą
Kategoria Styl sukcesji Ambasador Honorowo przekazuje firmę, często służąc pomocą i radą. W firmie Wamech korzystnie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa przenikają się trzy zaprezentowane struktury zarządzania. Nadzór nad firmą sprawują właściciele będący członkami rodziny i jednocześnie kadrą zarządzającą, co daje pełną kontrolę nad działaniami przedsiębiorstwa.

10 Podsumowanie. Wamech - firma rodzinna, w której sukces pozostał w rodzinie.
Sukces w firmie rodzinnej to umiejętność zmierzenia się kolejnych pokoleń z tym, co zbudowali ich poprzednicy. Czynniki sukcesu w firmie Wamech: Innowacje produkty i rozwiązania lean manufacturing oferowane przez firmę Zarządzanie przez jakość Czytelny, zgodny z interesem firmy i predyspozycjami członków rodziny podział ról w przedsiębiorstwie Wieloletni, zaplanowany proces sukcesji Przygotowanie merytoryczne i psychologiczne syna do sukcesji Powyższe czynniki sprawiają, że Wamech wpisuje się w listę świetnie zarządzanych, innowacyjnych firm rodzinnych, przygotowanych zarówno na czasy prosperity gospodarczej jak i na czas kryzysów. Dla Zarządu i Pracowników firmy Wamech pozostaje życzyć: „ Wszystkiego na kołach!”


Pobierz ppt "V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google