Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moje ulubione książki Kamila Kiełb i Patrycja Bugajewska Szkoła Podstawowa nr 13 przy Zespole Szkół nr 6 w Żorach klasa 6B klasa 6B.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moje ulubione książki Kamila Kiełb i Patrycja Bugajewska Szkoła Podstawowa nr 13 przy Zespole Szkół nr 6 w Żorach klasa 6B klasa 6B."— Zapis prezentacji:

1 Moje ulubione książki Kamila Kiełb i Patrycja Bugajewska Szkoła Podstawowa nr 13 przy Zespole Szkół nr 6 w Żorach klasa 6B klasa 6B

2 Eragon Christopher Paolini Pierwsza część cyklu Dziedzictwo, obok tomu Najstarszy i Brisingr

3 Bohaterowie: Eragon, Eragon, Saphira, Saphira, Brom, Brom, Murtagh, Murtagh, Arya Arya Durza Durza Galbatorix Galbatorix

4 Eragon Eragon- biedny chłopak Eragon- biedny chłopak ze wsi, który został ze wsi, który został Smoczym Jeźdźcem Smoczym Jeźdźcem

5 Saphira Saphira - Smok Eragona. Saphira - Smok Eragona. Potrafi porozumiewać Potrafi porozumiewać się umysłem z Eragonem. się umysłem z Eragonem.

6 Brom Brom - nauczyciel Brom - nauczyciel Eragona i Saphiry. Był Eragona i Saphiry. Był Smoczym Jeźdźcem, Smoczym Jeźdźcem, miał smoka Saphirę… miał smoka Saphirę…

7 Murtagh Murtagh - syn Morzana. Przez imperium uważany za Murtagh - syn Morzana. Przez imperium uważany za złego. złego.

8 Arya Arya - elf Arya - elf

9 Durza Durza - Cień Durza - Cień

10 Galbatorix Galbatorix - król Galbatorix - król Alagaesi. Smoczy Alagaesi. Smoczy Jeździec. Jeździec.

11 Eragon Eragon to zwykły i biedny chłopak z małej wsi. Mieszka on z wujem i kuzynem. O jego ojcu nic nie wiadomo a matka musiała pozostawić Eragona z niewyjaśnionych i tajemniczych powodów. Eragon to zwykły i biedny chłopak z małej wsi. Mieszka on z wujem i kuzynem. O jego ojcu nic nie wiadomo a matka musiała pozostawić Eragona z niewyjaśnionych i tajemniczych powodów.

12 Saphira Jest to wierny smok Eragona. Saphira jest koloru szafirowego, a jej łuski lśnią w słońcu. Saphira to mądry smok. Za pomocą umysłu może kontaktować się z Eragonem, którego broni jak siebie.

13 Eragon Eragon, to pierwsza część cyklu Dziedzictwo. Jest to książka ciekawa i odciąga od komputera. Opowiada o prostym chłopie, który znajduje jajo smoka i zostaje Smoczym Jeźdźcem. Tak zaczyna się ich przygoda.

14 Najstarszy Najstarszy to druga część cyklu Dziedzictwo. W tej części Eragon po szkoleniu u elfów, próbuje ocalić Alagaesie. Razem z Saphirą pokonują Cienia Durzę, tym samym pomagając buntownikom Vardenom.

15 Mapa Alaagesi

16 Warto! Warto jest przeczytać wszystkie części przygód Eragona i Saphiry. Książka ta opisuje przyjaźń między człowiekiem a smokiem, a także wiele przygód z Elfami i Krasnoludami. Podczas czytania możesz przenieść się do świata fantazji. Mam nadzieję, że w ostatniej części Galbatorix zapłaci za swoje złe zachowanie. Warto jest przeczytać wszystkie części przygód Eragona i Saphiry. Książka ta opisuje przyjaźń między człowiekiem a smokiem, a także wiele przygód z Elfami i Krasnoludami. Podczas czytania możesz przenieść się do świata fantazji. Mam nadzieję, że w ostatniej części Galbatorix zapłaci za swoje złe zachowanie.

17


Pobierz ppt "Moje ulubione książki Kamila Kiełb i Patrycja Bugajewska Szkoła Podstawowa nr 13 przy Zespole Szkół nr 6 w Żorach klasa 6B klasa 6B."

Podobne prezentacje


Reklamy Google