Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła z klasą- TIK. Nie nawiązujemy znajomości przez Internet! Nie umieszczamy w Internecie informacji o innych osobach, nie podajemy danych osobowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła z klasą- TIK. Nie nawiązujemy znajomości przez Internet! Nie umieszczamy w Internecie informacji o innych osobach, nie podajemy danych osobowych."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła z klasą- TIK

2

3 Nie nawiązujemy znajomości przez Internet! Nie umieszczamy w Internecie informacji o innych osobach, nie podajemy danych osobowych i używamy NICKA!

4 Hej, a ja jestem Zbyszek mam też 11 lat, mieszkam na ul. Kostnej 158a pod Radomiem, i też szukam przyjaciela :-} Cześć, jestem Tomek mam 11 lat, mieszkam na ul. Krowiej 193e, w Radomiu i szukam przyjaciela ;-)

5 Gdyby Tomek nie pisał w Internecie swoich danych osobowych to na pewno nikt by nie wiedział o nim nic więcej niż jest napisane na portalu. Pan Zbyszek, który miał złe zamiary wobec Tomka dowiedział się wszystkich najważniejszych informacji o nim. Tomek w takiej sytuacji powinien zgłosić to rodzicom lub osobie dorosłej. Natomiast pan Zbyszek gdyby odwiedził Tomka podczas nieobecności rodziny mógł zrobić chłopcu coś bardzo złego.

6 Nick- z angielskiego nickname, przezwisko, pseudonim. Używane jest często w polskojęzycznych programach do określenia pseudonimu, loginu, identyfikatora itp. Przykład NICKU: eLa$335

7 Napisz moje dane osobowe. Poza tym napisz, że jestem ładna i mądra, no i oczywiście jakiego chłopaka szukam 2 Hej, mam na imię Julka, moja koleżanka szuka chłopaka. Ma na imię Agnieszka, ma 14 lat, mieszka we Wrocławiu przy ul. Kremowej 17. Jest ładna, wysoka, szczupła, włosy ciemny blond… Szuka chłopaka który mieszka blisko Wrocławia. Chłopak ma być przystojny, szczupły i wysoki. 3 Ej, Aga co napisać na tym portalu? 1

8 Julka i Agnieszka nie powinny umieszczać swoich danych osobowych w takim wieku na portalu internetowym, bo to może się skończyć niezapowiedzianą wizytą kogoś w domu Agnieszki. Nie podawajcie kogoś danych osobowych bez jego zgody.PAMIĘTAJCIE! Lepiej nie zawierać znajomości przez Internet.

9

10


Pobierz ppt "Szkoła z klasą- TIK. Nie nawiązujemy znajomości przez Internet! Nie umieszczamy w Internecie informacji o innych osobach, nie podajemy danych osobowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google