Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CYKL DZIEDZICTWO CYKL DZIEDZICTWO Kinga Zych i Maria Styś

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CYKL DZIEDZICTWO CYKL DZIEDZICTWO Kinga Zych i Maria Styś"— Zapis prezentacji:

1 CYKL DZIEDZICTWO CYKL DZIEDZICTWO Kinga Zych i Maria Styś

2 Spis Tre ś ci Cykl Dziedzictwo Eragon – Film Eragon Saphira Arya Galbatorix Brom Murtagh i Cierń Roran Nasuada Ajihad Orik Oromis i Glaedr Orin Królowa Islanzadí Inni bohaterowie Christopher Paolini Zakończenie

3 Cykl Dziedzictwo

4 Eragon - Film

5 Eragon Eragon to piętnastoletni chłopiec z Carvahall. Mieszka na farmie z wujem Garrowem i z kuzynem Roranem. Żyje w Alagaësii gdzie panuje zły król Galbatorix. Musi uciekać z wioski przed Razacami wraz z bajarzem Bromem. Razacowie zabijają jego wuja Garrowa. Eragon wyrusza w podróż po zemstę. Przydomki: Królobójca, Cieniobójca, Argetlam, Shurtugal. (Zdjęcie z filmu)

6 Saphira Saphira to smoczyca Eragona. Jej łuski są błękitne. Jest jedyną smoczycą w Alagaësii. Jest córką Iormúgra i Vervady. Przydomki: Bjarskular, Ognisty Język. (zdjęcie z filmu) Saphira to smoczyca Eragona. Jej łuski są błękitne. Jest jedyną smoczycą w Alagaësii. Jest córką Iormúgra i Vervady. Przydomki: Bjarskular, Ognisty Język. (zdjęcie z filmu)

7 Arya Arya Jest księżniczką elfów oraz ich ambasadorką u Vardenów. Córka Islanzadí i Evandara, który zginął w bitwie. Po śmierci Islanzadí zostaje jej następczynią. Ma ona około stu lat. Eragon uratował ją w Gil'eadzie razem z Murtaghiem. Przydomek: Cieniobójca, Smokobójca. (zdjęcie z filmu) Jest księżniczką elfów oraz ich ambasadorką u Vardenów. Córka Islanzadí i Evandara, który zginął w bitwie. Po śmierci Islanzadí zostaje jej następczynią. Ma ona około stu lat. Eragon uratował ją w Gil'eadzie razem z Murtaghiem. Przydomek: Cieniobójca, Smokobójca. (zdjęcie z filmu)

8 Galbatorix Galbatorix Jako mały chłopiec został wyszkolony na Smoczego Jeźdźca. Podczas nierozsądnej wyprawy urgale zabiły jego smoczycę Jarnunvösk. Po długiej tułaczce Galbatorix wrócił i zażądał kolejnego smoka, ale Jeźdźcy mu go odmówili. Przekonany o niesprawiedliwości decyzji Rady wykradł czarnego smoka o imieniu Shruikan jednocześnie zabijając jego jeźdźca; zaklęciami zmusił smoka do posłuszeństwa i rozpoczął wojnę z innymi Jeźdźcami. Wspomogła go garstka zdrajców, nazywających siebie Zaprzysiężonymi, na których czele stał Morzan. W końcu Galbatorixowi udało się z pomocą czarnej magii zniszczyć Smoczych Jeźdźców i zabić ich przywódcę, Vraela. Następnie ogłosił się królem Alagaësii i przesiaduje w Urû'baen, gdzie ma swój pałac. Zabity przez Eragona. (zdjęcie z filmu) Jako mały chłopiec został wyszkolony na Smoczego Jeźdźca. Podczas nierozsądnej wyprawy urgale zabiły jego smoczycę Jarnunvösk. Po długiej tułaczce Galbatorix wrócił i zażądał kolejnego smoka, ale Jeźdźcy mu go odmówili. Przekonany o niesprawiedliwości decyzji Rady wykradł czarnego smoka o imieniu Shruikan jednocześnie zabijając jego jeźdźca; zaklęciami zmusił smoka do posłuszeństwa i rozpoczął wojnę z innymi Jeźdźcami. Wspomogła go garstka zdrajców, nazywających siebie Zaprzysiężonymi, na których czele stał Morzan. W końcu Galbatorixowi udało się z pomocą czarnej magii zniszczyć Smoczych Jeźdźców i zabić ich przywódcę, Vraela. Następnie ogłosił się królem Alagaësii i przesiaduje w Urû'baen, gdzie ma swój pałac. Zabity przez Eragona. (zdjęcie z filmu)

9 Brom Syn Holcomba i Neldy. W trzeciej części Cyklu Dziedzictwo okazuje się że jest ojcem Eragona. Były Smoczy Jeździec. Jego smoczyce Saphire zabił jeden z trzynastu Zaprzysiężonych, Morzan. Założył Vardenów i kierował nimi przez kilka lat. Wykradł jajo Saphiry z dworu Galbatorixa. Zabity przez Razaców. (zdjęcie z filmu) Syn Holcomba i Neldy. W trzeciej części Cyklu Dziedzictwo okazuje się że jest ojcem Eragona. Były Smoczy Jeździec. Jego smoczyce Saphire zabił jeden z trzynastu Zaprzysiężonych, Morzan. Założył Vardenów i kierował nimi przez kilka lat. Wykradł jajo Saphiry z dworu Galbatorixa. Zabity przez Razaców. (zdjęcie z filmu)

10 Murtagh i Cier ń Murtagh i Cier ń Syn Morzana i Seleny, wnuk Cadoca, a także przyrodni brat Eragona. Murtagh dołącza do Eragona i Saphiry po napaści Ra'zaców. Gdy Eragon trafia do więzienia w Gilleadzie, Murtagh wraz Saphirą pomagają Eragonowi w ucieczce, jednocześnie uwalniając elfkę Aryę. Towarzyszy on Jeźdźcowi, smoczycy i chorej elfce aż do siedziby Vardenów. Tam Murtagh zdradza Eragonowi tajemnicę swojego pochodzenia. Dla niego wykluwa się rubinowy smok i staje się Jeźdźcem. Jego smok to Cierń. Obaj musieli złożyć przysięgę posłuszeństwa Galbatorixowi w pradawnej mowie. (zdjęcie z filmu) Syn Morzana i Seleny, wnuk Cadoca, a także przyrodni brat Eragona. Murtagh dołącza do Eragona i Saphiry po napaści Ra'zaców. Gdy Eragon trafia do więzienia w Gilleadzie, Murtagh wraz Saphirą pomagają Eragonowi w ucieczce, jednocześnie uwalniając elfkę Aryę. Towarzyszy on Jeźdźcowi, smoczycy i chorej elfce aż do siedziby Vardenów. Tam Murtagh zdradza Eragonowi tajemnicę swojego pochodzenia. Dla niego wykluwa się rubinowy smok i staje się Jeźdźcem. Jego smok to Cierń. Obaj musieli złożyć przysięgę posłuszeństwa Galbatorixowi w pradawnej mowie. (zdjęcie z filmu)

11 Roran Kuzyn Eragona, syn Garrowa oraz Marian. Urodził się w Carvahall. Opuścił wioskę zatrudniając się w młynie w Therinsford, aby zarobić trochę pieniędzy, żeby oświadczyć się swej ukochanej Katrinie, córce miejscowego rzeźnika, Sloana. Po bitwie o Carvahall zostaje nazwany "Młotoręki", ponieważ walczył młotem. Przydomek: Młotoręki. (zdjęcie z filmu) Kuzyn Eragona, syn Garrowa oraz Marian. Urodził się w Carvahall. Opuścił wioskę zatrudniając się w młynie w Therinsford, aby zarobić trochę pieniędzy, żeby oświadczyć się swej ukochanej Katrinie, córce miejscowego rzeźnika, Sloana. Po bitwie o Carvahall zostaje nazwany "Młotoręki", ponieważ walczył młotem. Przydomek: Młotoręki. (zdjęcie z filmu)

12 Nasuada Nasuada Córka Ajihada. Bierze udział w bitwie o Farthen Dûr. Po śmierci jej ojca zostaje przywódczynią Vardenów. Prowadzi rebeliantów do stolicy Alagaësii gdzie ma się odbyć ostateczna bitwa o wolność w kraju. Zostaje ona porwana i torturowana przez króla. Eragon uwalnia ją po zabiciu Galbatorixa. (zdjęcie z filmu) Córka Ajihada. Bierze udział w bitwie o Farthen Dûr. Po śmierci jej ojca zostaje przywódczynią Vardenów. Prowadzi rebeliantów do stolicy Alagaësii gdzie ma się odbyć ostateczna bitwa o wolność w kraju. Zostaje ona porwana i torturowana przez króla. Eragon uwalnia ją po zabiciu Galbatorixa. (zdjęcie z filmu)

13 Ajihad Przywódca Vardenów i ojciec Nasuady. Pomaga Eragonowi w walce z królem Galbatorixem i walczy w bitwie o Farthen Dûr. Kilka dni po bitwie zostaje otoczony i zabity przez urgali. Jego ostatnie słowa wypowiedziane do Eragona brzmiały "Przyrzeknij, że... że nie pozwolisz, by wśród Vardenów zapanował chaos". Potem jego córka została przywódcą Vardenów. (zdjęcie z filmu) Przywódca Vardenów i ojciec Nasuady. Pomaga Eragonowi w walce z królem Galbatorixem i walczy w bitwie o Farthen Dûr. Kilka dni po bitwie zostaje otoczony i zabity przez urgali. Jego ostatnie słowa wypowiedziane do Eragona brzmiały "Przyrzeknij, że... że nie pozwolisz, by wśród Vardenów zapanował chaos". Potem jego córka została przywódcą Vardenów. (zdjęcie z filmu)

14 Orik Krasnolud, przyjaciel Eragona należący do klanu Dûrgrimst Ingeitum. Adoptowany przez Hrothgara, gdy jego rodziców zabrała zaraza. Przyrzeczony Hvedrze. Jako jedyny krasnolud w dziejach latał na smoku. Walczył w bitwie na Płonących Równinach. Kilka miesięcy po bitwie został wybrany na króla Krasnoludów.

15 Oromis i Glaedr Znany też jako Mędrzec w Smutku Pogrążony i Kaleka Uzdrowiony. Elf o srebrnych włosach i migdałowych oczach. Mając dwadzieścia lat został wybrany przez Glaedra na swojego Jeźdźca. Po upadku Jeźdźców zamieszkał w Ellesmérze na skałach Tel'naeir. Został drugim mistrzem Eragona. Oromis został zabity przez Galbatorixa za pośrednictwem Murtagha.

16 Orin Władca niezależnego państwa Surdy. Syn Larkina z rodu Langfeldów. Mieszka w pałacu Borromeo w Aberonie, stolicy Surdy. Podjął decyzję o przyjęciu Vardenów do swego kraju i tym samym sprzeciwił się potężnemu królowi Galbatorixowi. Uczestniczył w bitwie na Płonących Równinach. Jego pasją są przeróżne doświadczenia chemiczne, a zwłaszcza te najbardziej ryzykowne.

17 Królowa Islanzadí Królowa elfów, matka Aryi i żona Evandara. Miała charakter dumny, władczy i namiętny. Potrafiła używać magii. Przyłączyła się do Vardenów w bitwie o wolność. Została zabita w stolicy przez Lorda Barsta.

18 Inni bohaterowie Angela- zielarka, przepowiedziała Eragonowi przyszłość. Solembum- kotołak, towarzysz Angeli, powiedział Eragonowi ważne informacje niezbędne do pokonania króla. Elva - dziewczynka, która uratowała życie Nasuady. Jako niemowlę została przeklęta przez pomyłkę, przez Eragona. Hrothgard- król krasnoludów, zabity przez Murtagha. Jörmundur- drugi dowódca wojsk Vardenów. Był prawą ręką Ajihada, a potem jego córki, Nasuady. Angela- zielarka, przepowiedziała Eragonowi przyszłość. Solembum- kotołak, towarzysz Angeli, powiedział Eragonowi ważne informacje niezbędne do pokonania króla. Elva - dziewczynka, która uratowała życie Nasuady. Jako niemowlę została przeklęta przez pomyłkę, przez Eragona. Hrothgard- król krasnoludów, zabity przez Murtagha. Jörmundur- drugi dowódca wojsk Vardenów. Był prawą ręką Ajihada, a potem jego córki, Nasuady.

19 Christopher Paolini Urodził się w Paradise Valley, w stanie Montana. W wieku piętnastu lat napisał cykl Dziedzictwo. W 2002 r. Eragon został wydany przez Paolini International LCC, spółkę wydawniczą jego rodziców. Eragon figurował 24 tygodnie na liście bestsellerów; tylko piąta część przygód Harry'ego Pottera sprzedawała się lepiej, zaś wokół samej książki zgromadziło się wielu fanów. Urodził się w Paradise Valley, w stanie Montana. W wieku piętnastu lat napisał cykl Dziedzictwo. W 2002 r. Eragon został wydany przez Paolini International LCC, spółkę wydawniczą jego rodziców. Eragon figurował 24 tygodnie na liście bestsellerów; tylko piąta część przygód Harry'ego Pottera sprzedawała się lepiej, zaś wokół samej książki zgromadziło się wielu fanów.

20 Zako ń czenie Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "CYKL DZIEDZICTWO CYKL DZIEDZICTWO Kinga Zych i Maria Styś"

Podobne prezentacje


Reklamy Google