Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bajka Bajka o Kicku. By ł a raz sobie w dawnych czasach ma ł a osada Trzy Jeziora A to dlatego, że była położona nad trzema pięknymi jeziorami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bajka Bajka o Kicku. By ł a raz sobie w dawnych czasach ma ł a osada Trzy Jeziora A to dlatego, że była położona nad trzema pięknymi jeziorami."— Zapis prezentacji:

1 Bajka Bajka o Kicku

2 By ł a raz sobie w dawnych czasach ma ł a osada Trzy Jeziora A to dlatego, że była położona nad trzema pięknymi jeziorami

3 Razem z mieszkańcami w zgodzie i harmonii mieszkał smok o imieniu Kicek. Kicek był bardzo lubiany. Latem pomagał w polu, zimą znosił drzewo i rozpalał ogień.

4 Pewnego razu, po obfitym posiłku, Kicka nawiedziła zgaga i wypił jezioro. Mieszkańcy nic nie mówili, bo Kicka bardzo lubili, a ż e zostały im jeszcze dwa, to darowali ten wybryk smokowi i zmienili nazw ę osady na Dwa Jeziora.

5 Lecz po tygodniu rzecz si ę powtórzyła. I znów zostało mu to darowane, gdy ż zostało jeszcze jedno jezioro.

6 Lecz zapowiedzieli, że jeżeli to się powtórzy, to wyrzucą smoka z osady.

7 Po tygodniu Kicka nawiedziła jeszcze wi ę ksza zgaga. Biedny smok nie mógł si ę powstrzyma ć i wypił ostatnie jezioro.......

8 Gdy ludzie się o tym dowiedzieli, wyrzucili smoka z osady......

9 I tak powstała SuchaBezKicka


Pobierz ppt "Bajka Bajka o Kicku. By ł a raz sobie w dawnych czasach ma ł a osada Trzy Jeziora A to dlatego, że była położona nad trzema pięknymi jeziorami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google