Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt współfinansowany ze ś rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt współfinansowany ze ś rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Projekt współfinansowany ze ś rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

2 Dla wszystkich programów operacyjnych współfinansowanych z Funduszy Europejskich i Funduszu Spójności został opracowany wspólny znak graficzny. Znak ten jest zbudowany z układu połączonych gwiazd na tle trapezu. Niebieskie tło symbolizuje uchylone okno z widokiem na niebo, co tworzy kadr przestrzeni, świata, w który wchodzą połączone gwiazdy. Symbolika gwiazd nawiązuje do flagi Unii Europejskiej poprzez kolor jednej z gwiazd, jak również niebieski kolor tła. Znak nawiązuje również do symboliki flagi Polski – kolory pozostałych dwóch gwiazd. W sposób symboliczny komunikuje o przepływie funduszy europejskich. Kierunek zachód – wschód został uzyskany poprzez nadanie dynamiki gwiazdom.

3 Gimnazjum nr 2 w Raciborzu w latatch 2010-2011 będzie realizować projekt Stąd do przyszłości współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Autorki projektu panie Róża Machowska, Anna Palczewska, Violetta Szymańska-Kłoda pozyskały 519 tys. zł na ciekawe zajęcia pozalekcyjne dla naszych uczniów, W ramach projektu będą realizowane zajęcia: Fotograficzne i filmowe Kultury dawnejKulinarnePsychologiczne

4 Nauka zdrowego żywienia Realizowanie własnych pasji, rozwijanie zainteresowań Poznanie przeszłości naszego regionu Nauka umiejętności radzenia sobie w sytuacjach problemowych Przewartościowanie zachowań negatywnych Utrwalanie pozytywnych wzorców Budowanie poczucia własnej wartości

5 W ramach projektu odbędą się zajęcia warsztatowe fotograficzne i filmowe: plenery, wycieczki, wystawy, konkursy Zostaną zakupione 2 tablice interaktywne, projektor, kamera HD DVD, rózne akcesoria fotograficzne oraz programy do edycji zdjęć i filmów.

6

7 Na spotkaniach z członkami Drużyny Wareskiej "Czarny Krzyż" poznają: sposoby walki w epoce wczesnego średniowiecza, zasady honoru wikingów i wojów, uzbrojenie w dawnych epokach, dawne tańce w tym celtyckie, górali szkockich i starosłowiańskie, dawne stroje. Uczestnicy projektu będą sami: ćwiczyć w posługiwaniu się dawną bronią, w tym: mieczem, toporkiem bojowym, scarmasaxem, szyć i wyszywać dawne stroje (szarawary, pasy, suknie, fartuchy), ćwiczyć w uzbrojeniu, strzelać z łuku. Będą również uczestniczyć w pokazach dawnej broni prezentowanej przez bractwo "Familia szlachecka. W okresie letnim będą brać udział w turniejach, organizowanych w dawnych zamkach.

8

9 Kurs zdrowego odżywiania w myśl zasady: smacznie, zdrowo i niedrogo. W ramach zajęć: samodzielne przygotowywanie posiłków pod kierunkiem dietetyka, degustacja przygotowanych potraw, konkurs na najlepszą przekąskę, wydanie mini książki kucharskiej Smaczne i zdrowe przekąski kolorowe.

10

11 W ramach zajęć uczniowie nabędą umiejętności w zakresie: Asertywności Socjoterapii Edukacji prospołecznej Edukacji prorodzinnej Edukacji prozdrowotnej Komunikacji interpersonalnej Autoprezentacji

12 Dla uczestników projektu przewidziano liczne atrakcje w tym darmowe bilety : do kina, aquaparku, na lodowisko, kręgielnie, ściankę wspinaczkową. Podsumowaniem projektu będzie 3 dniowa wycieczka do grodu rycerskeigo w Byczynie w której wezmą udział wszyscy uczestnicy projektu.

13 Projekt współfinansowany ze ś rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki


Pobierz ppt "Projekt współfinansowany ze ś rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google