Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROGRAM COMENIUS. Comenius jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROGRAM COMENIUS. Comenius jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme)"— Zapis prezentacji:

1 PROGRAM COMENIUS

2 Comenius jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme)

3 PROGRAM Uczenie się przez całe życie Comenius dla szkółComenius Erasmus dla szkół wyższychErasmus Leonardo da Vinci do kształcenia i szkolenia zawodowegoLeonardo da Vinci Grundtvig dla edukacji dorosłychGrundtvig

4 Comenius wspiera finansowo oraz merytorycznie: partnerską współpracę europejskich placówek edukacyjnych (polegającą na realizacji wspólnego projektu); uczestnictwo nauczycieli w kursach doskonalenia zawodowego; przygotowanie do pracy przyszłych nauczycieli (poprzez umożliwienie im odbycia stażu w roli asystenta).

5 Partnerskie Projekty Szkół Wielostronne - co najmniej 3 uprawnione szkoły z trzech różnych uczestniczących w programie Uczenie się przez całe życie, optymalna liczba partnerów to 4-6 Dwustronne - dwie szkoły z dwóch różnych krajów. Kraje uprawnione do udziału w programie, to: 27 krajów członkowskich UE oraz Norwegia, Lichtenstein, Islandia i Turcja. W projekcie co najmniej jedna ze szkół musi być z kraju członkowskiego UE.

6 Kiedy upływa termin składania wniosków i kto go ustala? W każdym kolejnym roku termin składania wniosków ustalany jest przez Komisję Europejską i dlatego na początku danego roku należy sprawdzić go na stronie internetowej Narodowej Agencji.

7 MOBILNOŚĆ SZKOLNEJ KADRY EDUKACYJNEJ Celem programu jest podnoszenie kwalifikacji kadry oświatowej, poprzez dofinansowanie udziału w w szkoleniach w krajach europejskich. Kandydat powinien być zatrudniony w jednej z niżej wymienionych instytucji: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum lub liceum ogólnokształcące, szkoła ponadginmazjalna o profilu zawodowym lub technicznym, inna instytucja oświatowa.

8 MOBILNOŚĆ SZKOLNEJ KADRY EDUKACYJNEJ Szkolenia mogą odbywać się w krajach: kraje Unii Europejskiej Islandia Norwegia Liechtenstein Turcja

9 MOBILNOŚĆ SZKOLNEJ KADRY EDUKACYJNEJ Beneficjenci mogą brać udział w: kursach szkoleniowych, konferencjach i seminariach, job-shadowing.

10 MOBILNOŚĆ SZKOLNEJ KADRY EDUKACYJNEJ Kursy szkoleniowe mogą trwać od 5 dni do 6 tygodni. W tej grupie wyróżniamy: kursy językowe kursy językowo-metodyczne kursy tematyczne

11 MOBILNOŚĆ SZKOLNEJ KADRY EDUKACYJNEJ Konferencje i seminaria to krótsze formy doskonalenia, które trwają nawet 1 dzień. Job-shadowing to rodzaj praktyki zawodowej, odbywanej w instytucji oświatowej, polegającej na poznawaniu pracy na danym stanowisku poprzez obserwację zadań wykonywanych przez innych.

12 MOBILNOŚĆ SZKOLNEJ KADRY EDUKACYJNEJ Szeroki wybór szkoleń oferuje katalog Comenius-Grundtvig, znajdujący się na stronie Komisji Europejskiej. Koniecznym warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku jest zgodność tematyki kursu z profilem zawodowym kandydata.

13 MOBILNOŚĆ SZKOLNEJ KADRY EDUKACYJNEJ Korzyści udziału w szkoleniach europejskich : pogłębianie wiedzy i podniesienie kwalifikacji zawodowych poznanie nowoczesnych i innowacyjnych metod pedagogicznych możliwość nawiązania, współpracy międzynarodowej z europejskimi placówkami oświatowymi

14 MOBILNOŚĆ SZKOLNEJ KADRY EDUKACYJNEJ Beneficjenci otrzymują dofinansowanie: opłat szkolenia kosztów utrzymania kosztów podróży przygotowania językowego (w uzasadnionych przypadkach)

15 MOBILNOŚĆ SZKOLNEJ KADRY EDUKACYJNEJ Wniosek należy składać w wyznaczonym terminie na adres: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja programu "Uczenie się przez całe życie" ul. Mokotowska 43 00-551 Warszawa z dopiskiem "Comenius-Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej"

16 Kurs na Malcie

17 wakacyjny kurs Technologie informacyjno–komunikacyjne w nauczaniu projektowym. część teoretyczna Nauczanie i uczenie się oparte na projekcie Technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji Nowa rola nauczyciela część praktyczna Technologie Web 2.0 w klasie i poza nią Użycie Audio i Video w systemie cyfrowym w edukacji; Użycie systemu cyfrowego do opowiadań

18 Technologie informacyjno–komunikacyjne w nauczaniu projektowym ConceptMaps z wykorzystaniem darmowego oprogramowania IHCM CmapTools www.ihmc.uswww.ihmc.us.

19

20 PODCAST Forma internetowej publikacji dźwiękowej, która ukazuje się w Internecie zazwyczaj w postaci regularnych odcinków inaczej audycja radiowa, która nie jest przeznaczona do słuchania na żywo, natomiast jest dostępna w sieci w formacie MP3.MP3 Podcast może mieć formę zarówno profesjonalnej audycji radiowej, kursu językowego, czy kolejnych odcinków czytanej powieści, jak i nieformalnego bloga.

21 AUDACITY Audacity jest darmowym programem Umożliwia nagrywanie i odtwarzanie sygnałów audio, importowanie i eksportowanie plików w formatach MP3, WAV, AIFF, Ogg Vorbis i inne. Umożliwia edycję dźwięków z wykorzystaniem wycinania, kopiowania i wklejania (z możliwością dowolnego cofania wykonanych operacji), miksowanie ścieżek oraz dodawanie efektów.

22 Stop motion Animacja poklatkowa (ang. Stop motion) – animacja stworzona na podstawie klatek będących zdjęciami.ang.animacjaklatekzdjęciami Animator do zrobienia każdej klatki przekształca nieznacznie obiekty - zmienia położenie względem nieruchomego tła lub innych animowanych obiektów (obiektem może być dowolny kształt linearny, płaski, albo przestrzenny). Po połączeniu klatek animowane obiekty wyświetlane w formie filmu sprawiają wrażenie ruchu.filmuruchu

23

24 Photo Digital Story tworzy filmy wideo ze swoich fotografii cyfrowych możliwość dodania efektów specjalnych, ścieżki dźwiękowej i własnej narracji, tytułów i napisów małe rozmiary plików ułatwiają wysyłanie historii fotograficznych w wiadomościach e-mail. Można je oglądać na ekranie telewizora, monitorze komputera lub urządzeniu przenośnym z systemem Windows Mobile. Program darmowy

25 A ponadto: Wiki Blogs Comic Stories Power Point - quiz eTwinning

26 I nie tylko…

27


Pobierz ppt "PROGRAM COMENIUS. Comenius jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google