Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Malborku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Malborku"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Malborku
Nie tylko zamek… Samorząd miasta Malborka

2 Gmina Malbork Malbork Gmina Malbork graniczy z gminami: Nowy Staw, Stare Pole, Stary Targ, Sztum, Miłoradz i Lichnowy. Jest położona na obszarze Żuław Wiślanych, które w przeszłości były terenami leśnymi i bagiennymi. Główny atut Gminy Malbork to czyste powietrze i piękne krajobrazy. Najważniejszą osobą w gminie Malbork to Pani Jadwiga Rochowicz. W latach gmina była położona w województwie Elbląskim, a obecnie w województwie Pomorskim. W skład gminy wchodzi 16 sołectw. Gmina Malbork ma obszar 100,93 km2. Ludność gminy Malbork to około 3991 mieszkańców. Miasto położone w województwie pomorskim nad rzeką Nogat. Jest stolicą powiatu malborskiego. W 2009 roku ilość mieszkańców wynosiła 38 179. Burmistrzem miasta Malbork jest p. Andrzej Rychłowski. W latach Malbork był siedzibą wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego i stolicą państwa krzyżackiego. Zabytki : Zamek Krzyżacki, Ratusz , Brama Maślankowa, kościół św. Jana, Szpital Jerozolimski. W Malborku istnieje 9 dzielnic m.in. Piaski I, Piaski II, Wielbark, Stare Miasto, Południe, Czwartaki.

3 Edukacja Gimnazjum. Wywiad z Panem naczelnikiem
Wydziału Oświaty Kultury i Sportu w Malborku Januszem Biskupskim. Gimnazja istnieją 10 lat. Na samym początku powstanie gimnazjów nie było przez wielu pochwalane. Gdy powstała 1 klasa gimnazjum nauczyciele uczyli i w szkołach podstawowych jak i w klasach gimnazjalnych. Jednak dziś przez większość osób pomysł utworzenia gimnazjów jest dobrym przedsięwzięciem. Pan Biskupski twierdzi, że „zbyt wcześnie na ocenię pracy gimnazjów”. W dzisiejszych czasach gimnazja mają bibliotekę, odpowiednio dobraną kadrę oraz zadowalające wyposażenie od razu na starcie placówki. Rodzice częściej odwiedzają szkołę swoich pociech oraz interesują się jej prawidłowym funkcjonowaniem. Rosną też oczekiwania rodziców o jak najlepsze nauczanie swoich dzieci. Malborskie szkoły jak najbardziej starają się zachęcić rodziców do wspólnej współpracy, powstają rady rodziców. Kryteria oceniania ucznia są ściśle konsultowane. (Od lewej) p. E. Nadolska, Dorota, Paulina, p. J. Biskupski, Karolina i Kasia

4 Edukacja Wywiad z p. dyrektor Beatą Kacprowicz
Szkoła podstawowa nr 3 im. 2 Pułku Nocnych Bombowców „Kraków” Wygląd szkoły w zewnątrz nie zmienił się, jednak wewnątrz budynek uległ wielkiej zmianie. W dzisiejszych czasach „nauczyciele stają przed nowymi problemami niż 20 lat temu.”, dlatego zmienił się sposób pracy z uczniami i styl uczenia. Powstanie gimnazjów miało korzystny wpływ na edukację uczniów, ponieważ wymagania przedziału wiekowego a są bardzo różne i wymagają indywidualnych potrzeb. Na chwilę obecną zwiększyła się liczba uczniów, ale również jest więcej nauczycieli z wysokim wykształceniem. I dyrektorzy szkół mają większą możliwość wyboru pracownika, niż 20 lat temu gdzie znalezienie dobrego nauczyciela stanowiło wielką trudność. Na daną chwilę jest 7 szkół podstawowych w naszym mieście: 2,3,4,5,6,8,9. Uczniowie klasy VI a wraz z p. B. Kacprowicz oraz Pauliną, Dorotą, Kasią i Karoliną

5 Edukacja Wywiad z p. dyrektor Wiesławą Wiedemann
Przedszkole integracyjne nr 13 Powstało w 1993 roku. W grupach jest 20 dzieci, w tym od 3 do 5 osób niepełnosprawnych. Największa innowacja przedszkola jest integracyjne wychowanie. Program nauczania w przedszkolu przygotowuje dzieci do wkroczenia w życie szkolne. Prowadzone są zajęcia dodatkowe między innymi: taniec ludowy, język angielski oraz zajęcia rytmiczne. Dzieci dotknięte upośledzeniem traktowanie są normalnie i przebywają ze swoimi zdrowymi rówieśnikami. W placówce prowadzone są różnorodne zabawy, które pomagają dzieciom niepełnosprawnym w a pozostałym dzieciom zapoznanie się z problemami i akceptacją osób chorych. Dzieci nie zauważają niepełnosprawności kolegów i koleżanek. Przedszkola są bardzo ważnym elementem edukacji. (Od lewej) Dorota, Paulina, Kasia, p. W. Wiedemann, p. E. Nadolska i Karolina na tle przedszkola nr 13

6 (Od lewej) Karolina i Kasia pomagają ubrać małego Miłosza
(Od lewej) Dorota i Karolina z wielkim zainteresowaniem testują przedszkolny sprzęt

7 Malbork Welcome Center
Placówka powstała w marcu 2007 roku, a od maja 2008r. ma nową placówkę na ulicy Kościuszki. Dyrektorem placówki jest Magdalena Marszałkowska. Centrum turystyki przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, zewnętrzna witryna wita gości planem miasta, wykazem hoteli, ważnych adresów lub telefonów. Informatorzy posługują sie językiem angielskim i niemieckim. Cel placówki to zapewnienie łatwego i dobrego dostępu do informacji na temat miasta Malborka, regionu i całego kraju. Ostatnio Malbork Welcome Center został wyróżniony na najlepszą kampanie promocyjną w Polsce.

8 Zegar i krótko o Zamku Malborskim
Data produkcji: Producent: Firma Korfwhage und Shine Inicjator renowacji: p. Janusz Biskupski Naczelnik Wydziału Oświaty w Malborku 12 września 2003 roku powstał Społeczny Komitet Restauracji Zabytkowego Zegara pod przewodnictwem pana naczelnika. Wygląd zegara jest zgodny z oryginałem. Pierwowzór odnalazła pan Janusz Biskupski w zbiorach biblioteki Muzeum Zamkowego, w książce pod tytułem „Marienburg” Bernharda Pawelcika. Remont przeprowadziła firma Chronos pana Grzegorza Szychlińskiego z Gdańska. Od 23 maja 2005 odmierza czas na naszej szkole. Zamek Malborski Średniowieczne arcydzieło architektury obronnej w stylu gotyckim. Pierwsze prace budowlane: rok Powierzchnia: 21 hektarów Powstanie Muzeum Zamkowego: 1 stycznia 1961 Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO: 1997 Pół miliona turystów rocznie podziwia zbiory bursztynu, militariów, rzeźby gotyckiej. Foto J.B.

9 Zielen Zielenią w Malborku zajmuję się ZGKiM
Tereny obsługiwane przez zakład to głównie nieużytki i łąki, a także trawniki, tereny parkowe i zieleń przyuliczna. W okresie zimowym Zakład odpowiedzialny jest za odśnieżanie infrastruktury znajdujących się na miejskich terenach zielonych(schody, ławki, miejsca pamięci narodowej itp.) Prace te zazwyczaj wykonywane są ręcznie z wykorzystaniem urządzeń pomocniczych.

10 Zielen Park linowy w Malborku
Budowa parku linowego rozpoczęła się 28 maja 2009 roku. Już po kilku dniach budowy było widać znaczne rezultaty. Nasz park zbudowany jest na świeżym powietrzu. Znajduje się tam 5 tras o łącznej długości ponad 1500m. Na trasie można spotkać różnego rodzaju przeszkody: mosty, kładki, siatki czy zjazdy ukośną liną. Jumpy Park jest jednym z największych parków linowych w Polsce. Nasze obiekty posiadają certyfikat bezpieczeństwa PZA - Polskiego Związku Alpinistycznego i FIAA - Międzynarodowej Federacji Towarzystw Alpinistycznych. Nad całością czuwa wyszkolona kadra instruktorów, posiadająca certyfikaty.

11 Skwery w Malborku Skwer Ignacego Jana Paderewskiego Skwer Esperanto

12 Ochrona Środowiska OCZYSZALNIA ŚCIEKÓW:
Jest zlokalizowana na lewym brzegu rzeki Nogat. Eksploatatorem oczyszczalni ścieków w Kałdowie Wsi jest Przedsiębiorstwo ‘’Nogat’’ Sp.z.o.o w Kałdowie Wsi. Działalność gospodarcza, polegająca na oczyszczaniu ścieków, Przedsiębiorstwo rozpoczęło z dn r. Źródło :

13 Ronda, drogi W Malborku powstało kilka rond, co znacznie ułatwiło komunikację w mieście.

14 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
W roku 1990 swoją działalność rozpoczął Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku.

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Karolina Szysz 1996,IB Katarzyna Bolek 1996, IB Paulina Rudnicka 1996, IA Dorota Murawska 1996, IA Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Malborku p. Emilia Nadolska Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Malborku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google