Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Strona tytułowa 2. Spis treści 3. Opis projektu 4. Rzut parteru 5. Obliczenia zapotrzebowania ciepła 6. Wykres obróbki powietrza w programie Mollier.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Strona tytułowa 2. Spis treści 3. Opis projektu 4. Rzut parteru 5. Obliczenia zapotrzebowania ciepła 6. Wykres obróbki powietrza w programie Mollier."— Zapis prezentacji:

1

2 1. Strona tytułowa 2. Spis treści 3. Opis projektu 4. Rzut parteru 5. Obliczenia zapotrzebowania ciepła 6. Wykres obróbki powietrza w programie Mollier 7. Obliczenia i dobór kolektorów w programie ESOP 2.0 8. Elewacja z zaznaczonym kolektorem

3 Przedstawiony projekt budynku na podstawie, którego zostały wykonane obliczenia zapotrzebowania ciepła, a także dobrane kolektory został opracowany indywidualnie na podstawieGrafika inżynierska z wykorzystaniem metod CAD Mazur J. i inni WOPW Warszawa 2006 w programie AutoCad w wersji 2008.

4 Na potrzeby projektu, za zezwoleniem Pani mgr inż. Urszuli Ulman-Mrozek, wykorzystuję zrobioną przez nią inwentaryzacje budynku inwestora: Andrzeja i Katarzyny Skwarek. Budynek wolnostojący, jednorodzinny, parterowy, niepodpiwniczony, 3 – osobowy. Posiada 7 pomieszczeń, jednak do obliczeń zapotrzebowania cieplnego nie bierze się pod uwagę kotłowni, z uwagi na umieszczenie w niej kotła. Przy obliczeniach należy pamiętać, że liczymy tylko te pomieszczenia, między którymi występuje różnica temperatury. Wszystkie dane temperaturowe oraz wymiary pomieszczeń, jak i samego domu są umieszczone na rysunku. Na potrzeby projektu, za zezwoleniem Pani mgr inż. Urszuli Ulman-Mrozek, wykorzystuję zrobioną przez nią inwentaryzacje budynku inwestora: Andrzeja i Katarzyny Skwarek. Budynek wolnostojący, jednorodzinny, parterowy, niepodpiwniczony, 3 – osobowy. Posiada 7 pomieszczeń, jednak do obliczeń zapotrzebowania cieplnego nie bierze się pod uwagę kotłowni, z uwagi na umieszczenie w niej kotła. Przy obliczeniach należy pamiętać, że liczymy tylko te pomieszczenia, między którymi występuje różnica temperatury. Wszystkie dane temperaturowe oraz wymiary pomieszczeń, jak i samego domu są umieszczone na rysunku.

5

6 Obliczenia zapotrzebowania ciepła na cele ogrzewania budynku parterowego niepodpiwniczonego oraz ciepłej wody z instalacji kolektorów słonecznych.

7

8 Na następujących zrzutach ekranowych przedstawiono wykres obróbki powietrza wewnętrznego w procesie ogrzewania budynku za pomocą programu Mollier. Za skrajne temperatury przyjmujemy temperaturę zewnętrzną – 20 o C oraz temperaturę pokojową 20 o C. Pierwszy zrzut przedstawia wykonaną przemianę politropową, na której zaznaczone są skrajne punkty. W wyniku wykonania tej przemiany na dole ekranu jesteśmy w stanie odczytać pewne parametry tj zapotrzebowanie na moc, początkowy i końcowy strumień objętości, strumień wilgoci.

9

10

11

12 W programie ESOP 2.0 wybieramy Zamość jako miasto z którego pobieramy warunki pogodowe, znajduje się on najbliżej Lublina. Następnie dobieramy kocioł, oraz odpowiednie kolektory. Wprowadzamy odpowiednie informacje o zużyciu ciepłej wody i temperaturach wody ciepłej jak i zimnej, podajemy powierzchnię budynku do ocieplenia, po czym wybieramy typ kotła i potwierdzamy ilość kolektorów, program ESOP generuje wykres na którym widzimy niezbędne informacje.

13 Rodzaj kolektora Kąt nachylenia dachu Elewacja na której zostanie umieszczony kolektor

14 Ilość wody dla 4 osób Temperatura ciepłej wody Temperatura wody dostarczonej w lutym Temperatura wody dostarczonej w sierpniu

15 powierzchnia domu

16 Kocioł Ilość i rodzaj kolektorów

17

18

19

20


Pobierz ppt "1. Strona tytułowa 2. Spis treści 3. Opis projektu 4. Rzut parteru 5. Obliczenia zapotrzebowania ciepła 6. Wykres obróbki powietrza w programie Mollier."

Podobne prezentacje


Reklamy Google